Syndrom drazdiveho creva

RNG

nuz aj moja zena pri akomkolvek strese dostava hnacky, teda dostavala, lebo dnes sa uz dopredu brani, berie SJW ked citi, ze by sa mohla prihodit nejaka stresova situacia, depresia alebo podobne.
Neberie to casto, len obcas.

sssisssa

ja mlieko a teraz uz ani nic mliecne nejem a nepijem. Mam da sa povedat nabeh na alergiu beriem aj na to lieky. Ten stress B som tiez brala par mesiacov asi 3 ale nic ziadne zmney som si nevsimla, tak ja len preto lebo keby som mala nieco s crevami tak by mi to pri vysetreniach zistili ale nic. A citim ked na mna "ide" stres tak automaticky to citim v crevach.

RNG

Moj brat , tiez tvrdil, ze to ma zo stresu a zacal brat stress B, velmi mu to na zaciatku pomohlo, ale po case sa to vratilo. takze to zrejme nebolo len zo stresu. Poradil som mu nepit na ranajky mlieko, a to mu to potom upravilo.
Cely zivot pil mlieko a nevedel pochopit, ze so starnutim sa travenie mlieka zhorsuje az do situacie, kde vyslovene skodi, lebo v crevach doslova hnije.

sssisssa

rng je to len zo stresu. Presla som vsetky vysetrenia vsetko v poriadku az kym sme neprisli na to u psychologicky ze to je prave to co to vsetko sposobuje.

RNG

sssisssa, na hnacku zo stresu samozrejme nepomoze nic ineho, nez sa odstresovat. Teda ak je to ciste len zo stresu.
Ale odkial to mozes vediet, ze je to zo stresu a len zo stresu?
.....
Na stress su rozne pomocne doplnky:
SJW, SAM-e, 5-HTP, GABA, vitaminy B(hlavne silne zmesy su oznacovane Stress B)
Nuz a samozrejme mechanicke a meditacne: yoga, thai chi, dlhe pokojne prechadzky.

sssisssa

rng dajme tomu ze mas pravdu neviem neskusila som a co povies na to ked to ma niekto sposobe hnacky len kvoli stresu?

RNG

malypavuk, hnacka je priznakom zamorenia criev a nieco to musi vycistit, odmorit. Da sa to prirodzene roznymi absorbentmi, ako psylium,pektiny, bentonity, zeolity, aktivne uhlie.
Je z coho si vybrat.
Ze vlakniny stimuluju peristaltiku je dobre, lebo o tolko rychlejsie sa tie toxiny a mikrobialne zamorenie odstrani.
....
Ja mam na hnacky dobry oskusany recept, ktory som tu uz viackrat spomenul
Lyzica psylia, lyzica collostra(vysypes 15 kapsul), zamiesat dobre, zaliat vodou a hned vypit , pokial nezhustne.
O dve hodiny zobrat silne probiotiku,
Po 8 hodinach zopakovat az dokoal hnacky neprejdu, creva su vycistene a pomocou collostra zbavene parazitnych kultur a dokladne kolonizovane uzitocnymi probiotikami.
Obvykle 2-3 davky stacia, niekedy vsak treba toto opakovat aj 2 dni, ked je zamorenie privelke.
Pripadne zobrat aj ine absorbenty. Doma bolo popularne aktivne uhlie(Carbantox, Citrocarbon...)

malypavuk

RNG, no dobre, ale preco ked som mavala "hnackove" obdobie,tak psylium to len zhorsilo?Vobec mi stolicu nezhustilo,naopak. Ked ho beriem uz ked nemam problem, tak je to ok, len ho nesmiem brat ked problem mam.