Syndrom drazdiveho creva

a2

maly_pavuk ano domyslela som si,ze ho mam osupat :))to ginko som si uz pozerala na nete a viem, ze je to skor na sustredenie pri uceni. pozriem este ten gynex. ale psyllium upravuje stolicu a je dobre aj pri aj aj. mna z neho neprehana a vraj precistuje traviace ustrojenstvo. akurat som sa naobedovala, tiez si davam pozor co jem. no u nas v praci je to tazke. ty si varis a nosis vlastnu stravu? vyhybam sa napr. kapustovej polievke, vepro knedlo zelo, co milujem, no nerobi mi to dobre zial. a postupne si vytipovavam co mi robi zle a co nie. je to hrozne, hmm. prave som po obede a idem si urobit ten zazvorovy caj. velmi pekne ti dakujem. ak mozes napis mi mail a mozme komunikovat cez mail.

maly_pavuk

a2 este som zabudla..zazvor musis najprv osupat :))) podla mna ti pomoze, kludne ho pi kolko chces. Rano ked vstanes, skus si dat caj prosti stresu, alebo svatojansky caj, zapni si telku, vegetuj, neplas sa, papaj az tak hodinu po zobudeni. Ked sa naobedujes daj si zazvor, aj pocas dna aj vecer, uvidis, pomoze ti to:) ginko to je skor tak viac energie, zlepsi psychiku v tom zmysle ze sa lepsie ucis, sustredis sa a tak. Takze neviem, zas nieje dobre miesat vela veci. Probiotika vsak nejedz a ked ta prehana zo stresu, tak ani psyllium urcite nie. Na tu psychiku (som sa rozpravala s jednou znamou, lekarkou) by som asi odporucila skor gynex kvapky, skus si pozriet na nete. A ked mas hnacky, obmedz vlakninu co najviac. Poviem ako sa stravujem ja, kazde rano jem med:) stale, chlieb, maslo a med. Na obed polievka zaklad a mensia porcia druheho jedla. Jem dost casto,ale male davky a uz mozem jest vsetko. Vzdy ked mam pocit ze niesom uplne OK, tak zazvor, no aj kvalitny sypany caj zeleny a pu erh, su to svetky caje dobre na organizmus. Z doplnkov striedavo beriem selen, zinok, ked sa ucim gybko, gynex uz asi tri mesiace, a B komplex obcas. nic viac:)

a2

maly_pavuk a sssissa
kupila som si ten koren zazvora v tescu, tak ho idem vyskusat. skusim ako si pisala, velkost orecha nastruham a zelejem vodou. aj to psyllium som zacala brat, ale poobede. raz som si ho dala aj rano. zatial je to ok, len nemozem mat strach, inak ma zenie na WC. kupim aj ginko na psychiku. no a ked toto uz nepomoze, tak neviem. dufam, ze ano. :) este raz dik a budem sem chodit a pisat :))

rono a s tebou je co? dufam, ze ti je uz ovela lepsie. ja mam za sebou aj operaciu oci laserom, tak aj to dufam, ze sa bude len a len zlepsovat. ozvi sa chlape :))

sssisssa

a2 jasne ja tu chodim dost casto a to co ste napisali za tie posledne dni je vsetko pravda a tiez ked som doma celkom sa da a ked mam niekam ist je to na zblaznenie. Na creva to da riadne zabrat a co sa deje z mojou myslou je to hrozne, nedokazem sa vacsinou prekonat pozitivne mysliet. Dost mi pomaha relaxacne cvicenie ktore mam od svojej psychologicky. A ten zazvorovy caj tiez som to pocula ze vraj pomaha neviem ci je to naozaj tak alebo ci ucinkuje u kazdeho ja som ho este nemohla vyskusat lebo nemozem ho nikde zohnat a v nasich obchodakoch to nemaju. :( maly pavuk obvivujem ta ked si vies regulovat svoju myslel pre mna to je strasne tazke bojim sa ze kvoli tomu vsetkemu sa rozdijdeme po 4 rokoch z priatelom a aj napriek tomu je moja myslel silnejsia ako moj cit nechapem...

maly_pavuk

ja ten zazvor pijem denno denne, nieje to "caj" v pravom slova zmysle, takze nedehydruje:) moze sa do neho davat aj med, ale ja pijem vzdy nesladeny. Koren kupis fakt v kazdom hyperi, a nieje drahy. Ja ho pijem vtedy ked sa necitom "vo svojej kozi", niekedy po jedle, inokedy vecer, ked mam opicu:) Po dlhej dobe co som ho pila som sa potom docitala, ze existuju tabletky zo zazvoru speciane na IBS,bola som prekvapena:)ale podla mna ta cerstva cajova alternativa je najllepsia.
Nasla som ti na nete nejake jeho dalsie ucinky..

* podporuje trávenie - pomáha pri produkcii žalúdočných štiav a slín (pri nadúvaní, plynatosti, pocite plnosti, pálení záhy, častom grganí sa pije čaj z 1 g suchého koreňa zaliatím 150 ml horúcej vody)
* mierne stimuluje činnosť srdca
* znižuje krvný tlak a cholesterol
* pomáha pri liečení zápalov a kašľa, pri prechladnutí
* znižuje bolesti, zápaly, opuchy a rannú stuhnutosť pri reumatoidnej artridíde
* prečisťuje organizmus (odporúča sa piť zázvorový čaj asi 1/2 hod pred jedlom)
* lieči kinetózy (30 min. až 4 hod. pred cestovaním treba užiť 1 g zázvorového prášku) a rannú nevoľnosť
* pomáha pri bolestiach hlavy a migrénach (jednorazovo treba užiť 500 mg zázvoru a potom každé 4 hodiny 1,5-2 mg za deň)
* podáva sa pri chemoterapii (2-4 g denne)
* zohrieva organizmus (vhodný v jesennom a zimnom chladnom počasí)
* vraj je účinným afrodiziakom

Ginko som kupila klasika v lekarni v tabletkach, tie mi pomohli nepriamo, lebo su dobre na psychiku skor, na mozog a tak.. priamo na IBS asi nie, ale hlavne je mat psychiku OK :))

a2

maly_pavuk, dakujem za rady :)
a ten caj zo zazvoru ako casto mozem pit? Kazdy den, ci len raz za cas. uz som skusala aj psyllium a neprehanalo ma. a to ginko je nejaky doplnok? a veru cvicit sa chystam kazdy den uz od leta a akosi sa neviem donutit a prave som aj chora, hrozne kaslem, tak zasa by som nemala. a uz viem vysledky krvi, su ok. cize je to ozaj len psychika. az je to nepochopitelne ako to dokaze ovplyvnit ten kusok creva.hmm.

maly_pavuk

a2, neboj, aj to sa da:)mne to trvalo dva roky, normalne som si povedala, co ma co nejaky kus creva organizovat mi zivot:)poradim este jednu fintu, neviem ci som spominala. Zazvorovy caj. Kup si v nejakom hyperi koren zazvoru, kusok odrez (asi o velkosti vlaskeho orecha) nastruhaj a zalej asi 4-5 dl vody, nechaj 5- 10 minut vyluhovat a vypi. Je tro trosku pikantne, ale mne to chuti, na creva je to priam zazrak. Okrem toho ze vyorne posobi na crievka, je fantasticky, ked ti je zle od zaludka, ked nieco tazke zjes a je aj dezinfekcny, je vyborny pri chripke, menstruacii a pod. ALe na creva uplne uzasny:)
A este jedna vec, ja mam teraz skuskove a IBS sa mi zvykol sem tam vratit koli stresu, ale davam si pred skuskou na prazdny zaludok rano GINKO a vobec nemam nervy a som v pohode.tak to skus. Len sa hlavne neprepchavaj roznymi doplnkami, take it easy:) a cvic!!! fakt..pol hodka denne,..vyborne na psychiku, energiu a aj cvicis creva, budu odolnejsie:)

a2

sssisssa, dlho som tu nebola.dufam, ze sa ozves. ano mas pravdu, nie je to lahke. ja som v pohode ak som doma v klude a nikam nemusim ist, akonahle mam niekam vystrcit nos mam obrovsky stres a aj problemy. odivujem tu tusim maly pavuk ci kto to bol, ze sa tym proste prestala zaoberat. hmm, ja to akosi neviem. stale na to myslim. dnes idem volat na vysledky krvy na celiakiu. trocha mam z toho strach co mi povedia.

sssisssa

a2 lekari mi syndrom drazdiveho creva neurcili ale ani nevyvratili, bolo mi povedane ze to obmedzim tym ze sa budem lepsie stravovat a obmedzim stres podla nich je to asi jednoduche ale nie pre toho co tym trpi, mne tiez robili testy na celiakiu ale nic nezistili tolko testov tolko vysetreni a vsetko zbytocne lebo vsetko to je a bolo o psychike..

sssisssa

rono ale u mna to uz trva roky. Preto je to o to tazsie odstranit. Ja mam problem normalne zit a robit bezne veci co robia kazdy...