Syndrom drazdiveho creva

RNG

nedostatok kyselin v zaludku=kvasenie a hnitie=grganie, pala a toxiny, ktore sa telo potom snazi hnackou co najskor vyhodit.
Nechapem, co je na tomto vysvetleni take komplikovane, ze to ludia nechcu konecne akceptovat(prijat)a brat kyselinove doplnky alebo si zariadit stravu tak, ze jedia mensie porcie, bielkoviny najskor a po nich nikdy skroboviny a cykry, lebo bielkoviny potrebuju co najkoncentrovanejsie kyseliny a jedenie inych veci a pitie po nich znamena, ze jedlo nedostane sancu sa rychlo rozlozit v zaludku a nastane tam kvasenie a hnitie podporene cukrami.
Kedze ja nie som prilis disciplinovany a naviac som zvykly na nespravne skladby jedla, musim pouzivat doplnky kyselin a enzymov, inac mam problemy ako tie tu tak casto popisovane.

seeyou

a2:
No aj krce mavam, no niekedy nie. Je to strasne roznorode sama sa v tom nevyznam. Inac som vysadila aj mlieko (no ani to nepomaha).Sranda je ze niekedy zjem uplne hocico a nic mi nie je (aj mlieko +ceresne). Niekedy mi je aj tak zvlastne tazko od zaludka, niekedy v noci sa na to zobudim je mi uplne na nic, potom ficim na WC (pravdaze hnacka)....ale zvlastne je ze na zvracanie mi nie je ale ma skor prezenie aj po tom ako mi je divno od zaludka. No vazne presla som uz asi vsetkym okrem toho psychologa. Vraj su uz aj specializovany psychologovia, ktori sa zaoberaju aj pracovnym stresom, sklucenostou atd. a stym spojenymi traviacimi tazkostami.
V kazdom pripade tieto problemy su zacarovany kruh.

a2

sssissa ano aj mna. a v poslednom case ma pobolieva aj zaludok. nerobili mi gastro na helikobaktera. iba kolono a celiakiu a to bolo negat.

seeyou a ty mas len hnacky alebo aj krce v bruchu popripade bolesti zaludka. doteraz som ich nemavala. ale ked sa niekedy najem je mi tazko a boli zaludok a grga sa mi. nakoniec skoncime na psychiatrii, akoze fakt skvele. hmm.

seeyou

Taktiez mavam stale problemy s travenim a tak. Vacsinou, ked mam stres alebo mam nikde cestovat alebo pred skuskou atd.
Par krat som hnacku mala aj tyzden v kuse a moje navstevy u vseobecnej lekarky sa tykali stale toho isteho problemu. Najprv som dostala test na okultne krvacanie: negat. Potom uz doktorka mala podozrenie na Crohna tak som teda skoncila na Gastroenterologii. Aby sa vsetko vylucilo alebo nasla sa pricina tak som presla:Gastroskopiou (negat), testy na celiakiu (negat), testy na zvysene alebo znizene hormony stitnej zlazy (negat) no a nakoniec kolonoskopia, chvalabohu negativna + este mi robili testy na nejake zapaly (negat). No a vysledok je uz opisovany Syndrom Drazdiveho creva. Uz dlhodobo uzivam Duspatalin (uprava motolity criev)+ probiotika, z pociatku mi to pomahalo ale myslim si, ze ked sa namotam na nejaky stres tak je to tu znova.Pravdepodobne je to vsetko psychologickeho charakteru, vraj treba hladat pomoc u psychologa, neviem mozno skusim aj to.

a2

rono, dlho som tu nebola. co mam opravit? ako sa citis? ja tak ako kedy. stale nie ok. z casu na cas mam prehanky, hlavne ked mam stres (bijim sa niecoho alebo po obede), nechapem to. ach jaj.

vyrok

-myslela som tym problemi osobne-vtedy sa clovek bud prepchava a podobne.alebo prestane jest,kazdy sa nejak inak trapi.

vyrok

no,tiez si myslim,ze je to pravda,menej jest,ale kvalitne a osozne veci pre cloveka,ktore telo potrebuje pre svoje fungovanie.
mam s tym tiez osobne skusensti,kym som jedla striedmo,nemala som ziadne trav.probl.ked som zacala mat problemi,zacala som sa viac napchavat a uz som pocitila problem travenia.