Syndrom drazdiveho creva

seeyou

sssisssa&a2
Je mi jasne, ze psycholog to nevyriesi uplne ale ani doplnky. Chcela som tym vsetkym povedat, ze treba to pravdepodobne skombinovat. Neodsudzujem doplnky (brala som ich) avsak aj to si treba este vediet vybrat, mne niektore probiotika dokonca zhorsili stav treba vyskusat viacero no a ten psycholog pomoze isto tiez (aspon si myslim este som neskusala).

a2

sssisssa ano mas pravdu, je tazke na to nemysliet a nezaoberat sa tym, aj ked moc chcem stale na to myslim a mam strach ked mam niekde ist. vtedy radsej nejem, ale to nie je riesenie.

sssisssa

tak ako som uz spominala nehovorim ze psycholog ti vsetok problem odstrani. On ta len nauci ako zvladat v dannej situacii ten stres, on neriesi problemy za teba ti sam sa ich musis vediet naucit ako ich zvladat. A co sa tyka doplnok brala som rozne doplnky aj probiotika niekolko mesiacov ziadne zmeny som nepocitili mozno na zaciatku ale to bolo vsetko. Preto neverim ze nejaky doplnok odstrani moj problem, vsetko je to v mozgu a ako casto si to budem pripustat tycm castejsie mi bude na figu... Preto treba na to vobec nemysliet a zit tak ako keby nam nic nebolo, a sama viem ze sa to lahko pise a sto krat tazie kona, ale je to tak.

a2

seeyou, myslim, ze RNG ma pravdu. psycholog ti pomoze zvladat stresy,ale travenie ti tym neupravi. aj ja mavam stavy kedy som ok a inokedy ma prezenie a ani neviem z coho. a ked nenapravime crevnu floru a tie hnusoby co to sposobuju myslim, ze psycholog to neurobi.

RNG, tie enzymy (betain HCl, pepsin HCl) si mozme zadovazit teda aj my?

seeyou

sssisssa
Ja sa dam asi tiez nahovorit na psychologa, ved aj to su normalni vystudovani lekari a ked mi vedia pomoct tak preco nie.Doplnky mi nepomohli ani probiotika, vacsinou to vychadza podla mna z mozgu, najprv som to pripustit nechcela ale mam taky pocit, ze niekedy ked prave viem, ze by to malo prist nejake krce a tak a mozog zameriam na nieco uplne ine (niekedy mi pomoze ked mam v praci vela roboty) tak proste zistim ze vlastne sa nic neudialo. Niekedy mi staci ak mam niekam cestovat a nemusim mat ziadny stres a problem prichadza v case ked prave napriklad nemozem vystupit z vlaku. Je to velmi roznorode, niekedy mam problemy naozaj z jedla.
RNG
nevravim ze doplnky su na nic ale tento syndrom je vazne zvlastny, niekto re probiotika mi pomahli ale proste myslim si, ze problem je z casti AJ psychicky.

seeyou

RNG
ani ja niesom uplne proti doplnkom ale si myslim, ze ani to netreba prehanat. Beriem tiez doplnky, mineraly aj B-vitaminy. To ale potom aby sme doplnky brali uz koli vsetkemu.Viem, ze niektori ludia na stres reaguju inac avsak si myslim ak to moze par sedeni so psycholigom zmiernit, preco nie. Ved aj GABA doplnok navoduje relaxaciu a ma ukludnujuce ucinky a vsetko to pochadza z mozgu. Tak naco pchat do seba vselijako umelo vyrobene doplnky, ked mi pomoze psycholog. S tou jogou suhlasim aj to mi pomohlo avsak som sa na to trochu vykaslala (asi sa k tomu vratim)
RNG neviem, ci aj ty prezivas tento syndrom ale asi nie, jedna vec je teoria a ta druha je prax.

RNG

stress moze sposobit znizene vylucovanie kyselin, enzymov a ine zmeny v tele.
Ale doplnkov na ukludnenie je dostatok(B-vitaminy, rozne neurotransmitery ovplyvnujuce ako 5-HTP, st Johns Wort, SAM-e, GABA, mineraly,...) a naviac existuje ukludnujuce cvicenie(prechadzky, yoga, thai chi) a tym, co maju hnacky z nervozity tieto menovane pomozu.
Kvasenie v zaludku ale je jedine pri nedostatku kyselin a to sa musi doplnit, lebo inac je problem s travenim.

sssisssa

RNG kto hovori ze nemas pravdu ale tieto problemy ktore mam ja su sposobene hlavne zo stresu, nervozity nezvladanie beznych zivotnych situacii atd. a mensiu cast tvoria potraviny a strava atd.

sssisssa

seeyou presne tak je to zacarovany kruh a po konzultaciach u psychologa ktoreho navstevujem do teraz z toho kruhu mozme vyjst len mi sami ziadne lieky na to niesu. Psycholog vie poradit ale nevie ten problem odstranit, odstranit ho mozme len mi sami, od kedy tam chodim je to fakt lepsie po pyschickej stranke. Vobec nie je hamba tam zajst ide len o nase zdravie a na ostatnych mozem "kaslat" ako to budu oni vnimat... je to dost tazke ale da sa to zvladnut...

RNG

creva nepotrebuju psychologov ani lieky, ale enzymi(v zaludku kyseliny) probiotika a vlakniny v dostatocnych mnozstvach.