Syndrom drazdiveho creva

pomoc

a2,ak mas vsetko podla vysledkov ok,tak skus na stress vit.B a jest vela potrav.ktore obsahuju vit.B.
banany su velmi dobre na ukludnenie zaludka a criev.A este aj tie enzymy traviace a hlavne clovek musi prist na to presne,co moze jest a co nemoze.Nedavno som citala,ze ani uplne surova zelenina nie je dobra,ze sa musi aspon trochu povarit,lebo napr.mrkva, ktora obsahuje nejaky vit.sa uvolnuje len pri povareni,ked je mrkva povarena,nie surova.Takze ani surovu stravu uplne nie je dobre jest.K tomu bananu,ze vraj aktivuje 300enzymov v tele,doda telu energiu a ukludnuje zaludok a creva ako som pisala.A je dobry aj proti krcom.

sssisssa

a2 no studentka ktora nechodi uz do skoly :)) mne nic diagnostikovali, bola som tiez na tychto vysetrenni ako kolono, gastroskopia, krvne a taktiez testy na celiakiu vsetko bolo v poriadku. Inac dnes sa mi to vsetko potvrdilo ze vsetko je to len a len stres a ako myslime. Dnes som bola opät na konzultacii u psychologicky a uvedomila som si opät tolko veci, ktore robim nespravne tak dufam ze tento prijemny pocit mi ostane este dost dlho a nielen pocit ale aj myslienky a prakticke veci, ktore musim a cchem zmenit.

a co sa tyka stravy je to druha vec ktora nam pomoze aby sme sa citili lepsie ale aj napriek tomu ze budeme dodrziavat hoc ake potraviny ktore mozme a ktore nie taktiez nam tento cely problem neodstrani som si tym ista.

RNG

mala oprava, aflatoxiny su produkty niektorych plesni, nevytvaraju sa prazenim.
Mozu sa nachadzat v kazdom plesnivom produkte, tj aj kave, ked nebola prazena okamzite a lezala nedostatocne vyschnuta.
Najcastejsie su aflatoxiny na vlhkych produktoch zo zeme, ako podzemnica olejnata(peanuts,arasidy), ale moze byt aj na nedostatocne preschnutom obili, kave, orechoch a podobne.

damian

Cisty vit C je bez pomocnych pridavkov, ktore robia tabletu tabletou. Cisty vit C Ti mozem zo zahranicia poslat, a ver mi, ze bude omnoho lacnejsi, ako vit C z lekarne. Na SK niet konkurencie a ludi okradaju.

damian

a2, ako vies, ze mozes moc? Moc ma byt priezracny, nie kalny. To je znak toho, ze oblicky a mocovody su zdrave. Ak je moc kalny a ma inu vonu ako obycajne, nema sa pit. Ale pozor, ina vona mocu je aj po jedeni pohanky a ina farba cervenkava je po jedeni cvikly. To neznamena nic zle. Najlepsim indikatotom je priezracnost.

damian

a2, praveze urinoterapiu praktizuju viacej chori, ako zdravi, kedze v moci su antigeny proti konkretnej chorobe. Treba si pamatat, ze volne radikaly/toxiny sa neutralizuju v peceni, nie v oblickach, do obliciek prichadza uz len recyklovany toxin v podobe antigenu voci chorobe. Nie odpad! Ak mas sklenenu flasu vyrobenu z recyklovaneho skla/odpadu, pijes z flase, nestazujes sa, ze je vyrobena z odpadu, ze?

Indicky pan premier, byvaly lekar, bol zdravy a predsa pil vyse 30 rokov kazdy den moc a v 80 tke vyzeral na 60, napriek tomu, ze pracoval od svitu do mrku, podaval uzasny vykon a jedol len vegansku stravu. Takto to robia aj mnohe sucasne celebrity, aby si zachovali krasu a zdravie.

damian

Ja mam velmi vela prace, viac napisem neskor, ale teraz len:

Vegatarianska cista surova (samozrejme trochu varanych strukovin sa moze) strava je aku rutina predpisana pacientom s IBS, minimalne do vyliecenia, potom sa moze pomaly prechadzat na zdrave zivocisne vyrobky s mierou. Ak by bol relaps, potom vegetarianska strava je absolutna. Nesmie sa ani mlieko/sysry. Pozrite, mame veci napr. bielkoviny, ktore su tazko stravitelne, to su zivocisne z masa, mlieka syrov (tam je hlavne kazein). To treba vylucit a nahradit rastlinnymi bielkovinami zo strukovin a zvysit aminokyseliny (zelenina) ktore asistuju pri vytvarani bielkoviny v tele.

Tazko stravitelny jelepok. Neznamena, ze ak clovek nema vyslovene celiakiu, ze nema problemy s lepkom, lebo KAZDY CLOVEK S NM PROBLEM MA, VIAC CI MENEJ. Lepok z bielej muky robi velke neplechy v tele, kedze chyba vlaknina z lupky zrna, ktora ma vsetko dat do pohybu a enzymy z lupky maju stiepit lepok. Zrno mlynari vyhidili prasiatkam (ktore su z toho zdrave) a nam dali zbytok-lepok.

Kava ma vela aflatoxinov, ktore vznikli prazenim. Okrem toho je extremne dehydrujuca a tym len prispieva zaapalu creva.

Tak asi tolko..., toto je eminimim ktore ma kazdy pacient s IBS vediet, to je to, co doktori zanedbavaju...

a2

aj ja som nieco nasla o urinoterapii, tiez mam podobne pocity ako ty :))
myslela som to tak, ze asi by si namala brat lieky, nie??