Syndrom drazdiveho creva

a2

damian, pozerala som vasu stranku. este by ma zaujimalo co hovoris na tento produkt -odkaz odstránený- ??

este k tej kave, t.j. ze ked dodrzujes pitny rezim ta kava nemoze byt az taka skodliva. su urcite skodlivejsie veci, kt. davame do tela. nemam pravdu? ja tu kavu pijem tiez len koli tomu lebo mi moc chuti a fakt len 1 max 2 za den. a s tou vodou suhlasim, ze nie caje ani dzusy a sirupy. no maloletym sa to tazko vysvetluje :) mozno ked vyrastu pochopia.

pomoc

a2,tiez som citala,co aj ty.Mozno sa pise o nejakej kvalitnej kave a nie tej lacnej.
Ze pomaha.To by mohla byt pravda,nie?

pomoc

damian,tak urcite mas pravdu aj v tom,ze vyskumi atd.ako pises su vselijak posplietane,je to jeden velky BIZNIS
ja som ti len napisala,co citam.

k VODE,chcela by som sa spytat,lebo vidim,ze som dobre rozmyslala,mna napadlo toto,ked my doma mame tvrdu vodu-plno vodneho kamena,to vidno aj na konvici ked sa vari voda,po 2-4vareni hned sa tam objavi kamen vodny.Takze si pisal o kave a inych tekutinach ako musi telo ich premenit na cistu vodu atd.a tym zatazuje oblicky.
takze ja som rozmyslala,ze ked pijem tvrdu vodu,nemozu sa mi tym zaniest oblicky?tym vodnym kamenom?alebo nejak inak poskodit?ked na konvici sa usadza...len tak by ma to zaujimalo.Lebo vsade odporucaju pit vodu radsej z vodovodu cistu,ako kupovanu vo flasach,ale ked je velmi tvrda JE VOBEC DOBRA NA PITIE.Pytam sa ta na to preto,lebo viem,ze vela veci vies,a rozumies tomu.Dakujem/dufam,ze som to napisala zrozumitelne a ze si pochopil,co chcem vediet.Ak si vobec najdes cas na odpisanie.

damian

a2, pozri na nasu stranku, tam mas informacie o vit C. Alebo mi apis email.

Ano, pre IBS je Betain HCL dobry. Ja mam ale len silne enzymy, ale bez HCL.

Na SK ma enzymy s HCL firma Solgar.

damian

Dalsi podvod a blud je o tom, ak pisu, ze mrkvu ci cokolvek ine ke lepsie uvarit. Ver mi, Pomoc, nie je to tak. Znovy, zajace si mrkvu nevaria (zatial) a ani ine zvierata nezeru varene a aj preto su zdzravsie (ak len neziju v zajati cloveka).

damian

Dalej, aj zdravy sedliacky rozum, bez pomoci pseudovedy, vie, ze kava odvodnuje, to je bez pochym, bez debaty. Navyse, vsetko, mimo cistej vody, je nieco, co organizmus nepotrebuje ako tekutinu. Kazdy organizmus na zemi potrebuje pre zivot cistu vodu, nie caje, nie dzusy, a uz vobec nie kavu. Vsetko mimo vody musi organizmus a oblicky spracovavat a filtrovat to na H2O, aby sa cista voda dostala do buniek. To je zlozity proces a telo sa pri tom vycerpava. Navyse, pri kave oblicky sa snazia vylucit nepotrebne latky co najrychlejsie z tela von a preto idu na vyssie obratky a takto sa aj voda dostava z tela von rychlejsie. Navyse, kava sposobuje zrychlenie srdca, co este zdvojnasobuje obratky obliciek. Vysledkom je, ze vipijete pohar kavy a vycurate 2-3 pohare mocu.

Nepovedzte, ze hodinu po vypiti kavy nepocitujete poriadne nutkanie na moc.

Teda, ti, ktori napisali papiere o tom, ze kava nedehydruje, su nic ine, ako len podvodnici a cvoci.

A nemozete napisat, ze pisam takto, lebo som zaujaty voci kave. Sam ju pijem, aj ked uz velmi obmadzene. Nejake neresti so si ponechal z minulosti a zo zvyku.

damian

Pomoc, pekne pises, vidim, ze s Tebou je rec.

Treba si len uvedomit, ze su Vyskumy a pseodo-vyskumy. Tie pseudovyskumy su zvcajne sponzorovane korporacnymi zaujmami (vyrobcami konkretnej potraviny, ci lieku). Zaver, nech by bol v skutocnosti akykolvek, musi podporit konkretny produkt, inak by sa investicie do vyskumu neinvestovali. Na univerzitach (a tie zvycajne robia vyskumy) to funguje tak, ze bud pani profesori chcu robit nejaky vyskum (kvoli reputacii) a hladaju sponzora. Sponzor je zvycajne ten, komu vysledok vyskumu moze priniest uzitok. Teda, ak nejaky pan profesorko napise, ze ide robit vyskum o ucinkoch kavy, rychlo sa najde vyskum z prostredia kavoveho priemyslu, avsak, ten zase trva na tom, ze sa "vyzdvihnu" pozitiva kavy. Samozrejme, to sa do vyskumnch papierov nepise. Ak je coilen naznak ze p profesor ide "zlou" cestou, vsetky dalsie investicie sa zrusia a preto casto ani kvalitne vyskumy pokracovat nemozu. Zivotnost maju zvycajne vyskumy nekvalitne, podplatene, zaplatene, zmanipulovane - pseudovyskumy. Tak to chodi, je to fakt, lebo s podobnymi vecami mam docinenia. Aj preto piseme pavdu na nasej stranke badatel.sk

a2

este k tej kave, vraj je dobra proti Alzhaimerovej chorobe a tiez neohrozuje srdce.:)
myslim, ze jedna-dve za den je v pohode, nie? :)

a2

damian, mala by som teda zaujem o ten vitamin C. mam si kupit aj Betain HCl alebo co spominal RNG super multienzym, kt, obsahuje Betain HCl?

pomoc, aj banany papam :) tiez si myslim, ze robia dobre na zaludok aj creva.

sssissa a pomaha ti teda to chodenie k psychologicke? uz ti problemy ustupuju ked si psychicky ok? ja teraz nemam stres, tak som ok.

pomoc

damian,o tej muke a tychto postupoch ako pises o tych prasiatkach,uz raz davali taky serial.Rozdelili potraviny na dva polovicky,na jednu polovicu davali potraviny,co jeme/ludia/a na druhu dali veci,co sa davaju zvieratam/prasatam,a inym zvieret./

no a potom to prehodnotili,podla toho,co obsahuju,ako vit.mineral. a tak
a zaver bol taky,ze PRASIATKA SI ZIJU ZDRAVSIE AKO LUDIA.
A pritom si ludia myslia,ze oni jedia dobre potraviny a prasiatkam vyhadzuju zbytky.

asi este dlho potrva kym clovek nepride na to,co mu skodi a co je pre neho dobre,a to len vtedy si myslim,ze zacne uvazovat nad tym az zacne mat zdrav.problemi/poznam to podla seba,kym som bola zdrava,a nic mi nebolo nikdy som sa nezamyslala nad tym,co jem,az ked som ochorela,tak som zacala hladat sposob ako si pomoct a ako byt zasa zdrava ako predtym,a vtedy som pochopila,ze vela veci cloveku skodi,len si to neuvedomujeme,kym nie su problemi/