Syndrom drazdiveho creva

maly_pavuk

baby, som opat v kole:)) sobotu a v nedelu sice ziaden problem, ale na obed som si dala fajny hamburger s extra horcicou, zapila sladkym cajom,zajedla keksikom a do hodiny som musela z prednasky utekat:)))) a uz taaak dlho mi nic nebolo,som to zakrikla ked som sa chvalila,.. a este k tomu zapal priedusiek, pityriaza, problemy "tam dole",.no ako sa vravi,. na posrat**o aj budár spadne:))))))

damian

Mariaa/pomoc, uvital by som, ak by sinapisala svoj pribeh a priebeh problemov na nasu stranku.

Zda sa, ze Tvoje problemy suvisia - crevo je destruovane, teda nevstrebava, telo okrem ineho neprijima ani dost vapnika a vysledkom toho je tzv tetania (nedostatok vapnika v krvnom sere).

Na opravenie creva je samozrejme vykynozit to, co ho poskodzuje (parazity) a je dalej potrebny kolagen ktory vytvara struktury (aj) creva. Na kolagen je potrebny vitamin C, cim viac znicene crevo, tym viac vit C. Na lepsie vstrebavanie je potrebny zinok.

Mariaa, traviace enzymy nie su na precistenie tela. Na precistenie su tzv proteolyticke enzymy.

Ktovie teda, ake enzymy beries a ako ich beries.

Dalej, ak si brala obycajny B komplex alebo B kompled forte, nie je to dost, urcite nie pri Tvojich problemoch.

KOLKO CISTEJ NESYTENEJ VODY DENNE PIJES???

pomoc

na tu kvapku staci ist niekomiu len raz aby si zistil ake mu chybaju vit.a mineraly...
ja chodim raz do roka,alebo 2x aby som zistila,ako som na tom zo zdravim,lebo ja mam vazne probl.
len to si clovek musi hradit sam,ja mam stastie,lebo mne kvapku krvi,robi lekar ktory mi robil aj gastrofibroskopiu a mozem povedat,ze je velmi prijemny clovek...

a2,ak mas problem s travenim,ja by som na tvojom mieste rizkla tu hadicku,a popros si aj testy na alergie,laktozu,kazein,lepok...a budes mat aspon istotu,v akom stave mas creva a ci mozes alebo nemozes jest niektore veci...
ja som 1x bola na hadicke,/a nelutujem,lebo dodnes by som sa bola trapila a nevedela by som,co mi je/ale po 2x sa mi nejak nechce,ale aj tak ma neminie hadicka.
Takze sa nejak prekonaj a2...su aj horsie veci,ako hadicka...

pomoc

Damian,
mala som 2x anemiu,a mam aj tazkosti s travenim miernu dyspolaziu,gastritidu...atd.nechce sa mi vypisovat,pisem pod menom mariaa,ale teraz sa nemozem registrovat mam nejaky problem...

na kvapke krvi som mala
1x...velmi malo vit.B
stress v tele,bolo to vidno aj v krvi/kostrbate bunky/
malo vapnika v krvi atd.nechce sa mi vypisovat vsetko z toho papiera...su tam aj nejake obdorne vyrazi...
2x....ked som bola,tak som mala uz krv lepsiu,lebo som brala B-komplex,aj vapnik STRONG BONESS/na pevne kosti/
ale zasa som mala nejakeho votrelca v krvi,tak mi lekar predpisal OXY MAX...

inak ako pise damian,o tych doplnkoch,oni na kvapke krvi predpisu doplnky,ale nie je podmienka si ich kupovat z ich lekarne- calivita-
ja si kupujem z lekarne a aj jem potraviny,co obsahuju tieto vit.a miner.co mi chybaju.../len u mna je to tazke,lebo mne nevstrebavaju creva,mam ich znicene/
a nikto ma nenuti kupovat iba ich doplnky,lebo su dost drahe,ale ked to clovek prepocita,tak mozno vyjdu na stejno,len tam su doplnky ,ktore su balene aj po 135tabl.v jednej flasticke...
a tu mam aj na 3mesiace/podla toho ako to uzivam/
ja hlavne na KVAPKU KRVI som zacala chodit preto,lebo som bola uz na dne,vsetko ma bolelo,namohla som chodit atd.lekar mi dal urobit tetanicky test-mala som MIERNY STUPEN-TETANIE,ale mi nepovedal ako sa mam liecit,a co mi vlastne je,len mi predpisal,lieky po ktorych som bola uplne hotova,ako narkomanka...
a zhodou okolnosti v casopise NOVY CAS PRE ZENY pisali o TETANII,co je to zac,a tyzden po tom zasa vysiel clanok o ZIVEJ KVAPKE KRVI,tak som si hned cez info.nasla na nich najblizsiu adresu a cislo telef.objednala sa na tu kvapku...no a nelutujem,ta mi zachranila zivot,a neprehanam to...VELMI SA MI STAV ZLEPSIL,LEN AJ CLOVEK MUSI CHCIET...
no a potom postupne este sa prisli aj na ine veci,to som tu uz vela krat pisala...
takze kazdemu odporucam/KTO MA PROBL.S TRAVENIM/...nie len kvapku krvi,ale aj vysetrenie na gastre,hlavne ci nie je alergicky na nejaku potravinu,a ci ma v poriadku creva.Tazko sa pise o tom,lebo ja som bola zdrava,a tieto problemi zacali v tehotenstve pred 13rokmi,a postupovalo to pomaly,a cloveka brali ako hypochondra,ani dodnes niekto este neveri,ze som vazne chora,mam 10-11diagnoz koli znicenemu traveniu...a dufam,ze sa uz dalsie diagn.k tym ostatnym nepridaju,len sa to bude zlepsovat.Chystam sa zasa uz po 3x na kvapku krvi,ale este neviem kedy to presne bude.Lebo teraz uzivam druhu davku TRAVIACICH ENZYMOV,NA PRECISTENIE TELA...chcem to dobrat a az tak ist na tu kvapku.No a jem len to,co mi neskodi,a som zvedava,ake budu vysledky,a potom este budem musiet asi ist aj na hadicku zasa,v akom stave mam creva a na denzitometriu mam ist v maji,koli kostiam,ci este stale sa mi trati vapnik...
a2
to hned odpovedam aj tebe-a2-nie mne nepotvrdili celiakiu,mam to na hrane,/ze vraj testy na celiakiu/ale som alergicka na mliecnu bielkovinu kazein,a mala som helikob.a travenie zle ,creva znicene atd.mozes si najst moje prispevky.

a2

moje problemy sa zmenili z behaciek na to,ze ked sa najem je mi tazko, boli ma zaludok a riha sa mi. myslite, ze by som mala ist na hadicu do zaludka aj? bola som len kolone.

a2

damian dakujem. a myslis ze mam uzivat aj to colostrum? alebo to radsej nemam miesat?

na tu kvapku krvi moze ist kazdy ci potrebuje dake odporucenie od obvodneho lekara?

damian

a2, asi ano. Uzival by som 2-3 tbl denne.

Vysetrenie kvapky krvi je vysetrenie zivaj krvi, hned po odobrati. Krv sa okamzite da pod specialny tzv mikroskop tmaveho pola, kde je vidiet to, co nie je vidiet pri beznom vysetreni v laboratoriu. Toto vysetrenie je v mtabolickej medicine na zapade velmi dolezite. Ja som na tom vysestreni nebol, ale bola moja priatelka a podla mojho ocakavania jej aj zistili ze ma v krvi male mnozstvo plesni. Tu to ale stoji strasne paniaze naproti vysetreniu na SK.

Na SK sa ludia stazuju, ze vysetrenie robia pracovnici ci lekari, ktori su registrovani firmou Calivita a ze po vysetreni im lekari ponukaju specificke doplnky. Tieto moze pacient slusne odmietnut, ak pravda ma dostup k lacnejsim doplnkom. Ich doplnky nie su asi zle, ale su drahsie. Taktiez, nakladu dostatocny doraz na prisnu dietu.