Syndrom drazdiveho creva

lena251

mariaa dakujem.

RNG mam otazku. v com je problem ak ked sa naobedujem v miestnej vyvarovni, kde sice fajn varia no zo 4 razov ma 3x prehnalo z toho. a cez vikend som nebola ani raz na wc az dnes rano? dnes som si doniesla svoje jedlo, tak zatial je to ok. je mozne ze to robia napr. prepalene oleje, nedostatocne upravene maso a pod? alebo su to skryte nervy? u mna je to velmi individualne, neviem dna ani hodiny kedy ma prezenie. som napr. tyzden ok a potom nieco zjem, dostanem do hod krce a uz utekam. vecer mi nikdy uz nic nie je.
k tomu betainu HCl ked mi pride mam este ine enzymi uzivat, ci staci len ten betain?

[zruseny12]

LENA
precitaj si to na stranke...daj si do googla PSYLLIUM PLUS...a tam sa ti nieco o tom ukaze,nejaky clanok,tam by to malo byt vysvetlene,ako funguje PSYLLIUM PLUS a na co je dobre vsetko...inulin-tusim reguluje cukor atd.

[zruseny12]

tak nie som na to odbornicka,preto ti neodpoviem,len mozno,je cenovo vyhodnejsie...
tiez som pouzivala obycajne,ale to PSYLLIUM PLUS CITIM,ZE JE O NIECO LEPSIE...ASPON JA TO CITIM.../ale moze to byt aj individualne/

lena251

mariaa ja mam doma obycajne psylium. aky je v tom rozdiel? neobsahuje omega3? tie som si objenala, mali by mi prist zvlast.

[zruseny12]

SSSISSSA
ja by som ti odporucala PSYLLIUM PLUS,je velmi dobry obsahuje omega3,inulin a probiotika...
daj si do googla PSYLLIUM PLUS a tam sa ti nieco o nom ukaze,co je zac...
ja ho pouzivam,a mozem povedat,ze je velmi dobry/hoci je to individualne,ale myslim si,ze ani tebe by neuskodilo skor pomohlo/

RNG

Na Slovensku dostat vlakniny, ako psylium a pektiny.
Zdroj kyseliny je Betain HCl alebo Pepsin HCl. Teoreticky mozno brat kyselinu(HCl) v kvapkach a kazda dobra farmacia by to mala ludom, co maju malo kyselin namiesat, ale robi sa to zialbohu velmi zriedkavo, lebo pri problemoch ako pala, zly pohyb(motilita) v zaludku a crevach sa predpisuje pravy opak, neutralizacia alebo zastavenie vytvarania kyselin. Pravda v tomto este neprenikla medzi masy lekarov a pacientov.
Betain a kvalitne enzymi si zatial musis objednavat len zo zahranicia.Tych par vyrobkov, co su na Slovensku su prilis slabe na napravenie travenia.

sssisssa

dobre takze ked mam brat aj tu vlakninu co by si mi odporucal aku by som mala kupit taktiez aj kyselinu a probiotika poradte mi hoc kto lezie mi to vsetko uz na nervy je mi stale nanic ...

RNG

ssissa, najma musis brat vlakninu v case hnaciek, lebo creva treba vycistit a vlaknina "vymetie" a absorbuje do seba rozne skodliviny v crevach. Bez nej to nepojde.
My vseobecne trpime na nedostatok vlaknin, preto mame creva tak zaspinene a ulepene.. V tej spine a lepkavinach sa premnozuju rozne skodlive bakterie na ukor uzitocnych a telo sa to snazi vyhodit=hnacky. Takze extra vlakniny a zeleniny odporucam kazdemu a vzdy.

damian

Lena, ja nakupujem priamo od lamberts a vo velkych baleniach v hodnote vyse 200 libier. Preto mi to posielaji na SK zadarmo. Rozosiela to dobrovolnicka po uhrade na ucet. Ak niekto chce nutne dobierkou, posiela dobierkou, ale ta uz stoji 1 Euro.