Syndrom drazdiveho creva

RNG

vlakniny su nevyhnutne pre zdravie ctiev lebo vymetaju rozne skodlive nanosy a absorbuju v crevach toxiny.
Hnacka je len reflexny prudky pohyb criev snaziaci sa vyhodit latky, ktore skodia crevam a telu vseobecne.
Este aj lekari, co rozumnejsi v takom pripade predpisuju absorbenty do criev a vlakniny, hlavne velmi jemne ako psylium a pektiny su prave tie, co velmi jemne ale ucinne cistia a su schopne do seba absorbovat az 50 nasobok svojej vahy roznych tekutin.
Ja vam neberiem vase nazory, robte si co chcete, ale prave psyliom, collostrom a probiotikami som uz hromade ludi odstranil za den-dva hnacky. Pricom som vobec nevedel, co ich sposobilo, lebo ich lekari este nemali verdikt, ked som im hnacky zastavil presne tymto sposobom.

Inac nie je to vycicane z prsta, je to z periodik mojich lekarskych zdrojov.

Bez odporucenia lekarov by som sa to asi neodvazil urobit ani ja, v literature obvykle totiz pri hnackach z neznameho dovodu neodporucaju vlakniny!!!
A vlakniny su predsa nevyhnutne pre creva a ich udrzbu a cinnost!

lllillli

to RNG - neviem ci si s fachu, ale niektore tvoje nazory mi nie uplne sedia. Nemozes predsa ludom, ktori maju hnacky odporucat vlakniny...Ved to je presne to, co nemozu.
Vlakniny su vynikajuca vec, avsak pre ludi, ktori trpia zapchami a potrebuju precistit crievka.
Syndrom drazdiveho creva je sice jedna diagnoza ale liecba je zasadne rozdielna pre ludi, ktori nou trpia formou hnaciek a formou zapch.
Pozor na rady, ktore mozu ludom ublizit, hoci s dobrym umyslom.

lena251

damian, este mi neprisl ten betain HCl a objednavala som ho minuly tyzden aj peniaze si strhli. kolko to asi trva??

RNG

MSG je monosodium glutamat, vytazok zo soje, ktory zlepsuje chut a zmakcuje maso. Kuchari casto pouzivaju rozne polotovary, zmesi, ktore toto obsahuju.

RNG

Lena, je hromada veci, comozu kuchari popuzivat, rone prisady, ktore ty nepouzivas. Napr, doma pouzivaju casto Vegetu, ktora obsahuje MSG, na ktore je plno ludi alergickych. Samozrejme to mozu byt rozne prepalene oeje atd.
Betain HCl nie je enzym, ale zdroj kyselin. Na upravu travenia treba kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika. Co tebe chyba , neviem