Syndrom drazdiveho creva

lena251

damian, tak som vsetko vyplnila a odoslala ako tam bolo napisane len teraz neviem ako to previeha. pride mi to na dobierku alebo si to oni stiahnu z mojho uctu? nikdy som takto este neobjednavala z cudziny. nic nechcelo odo mna platit.
dakujem

lena251

sssissa ja to uz objednavam postovne je 2,37 tusim. cele to stoji 12 eur aj nejake centy. no narazila som na cislo kreditky a ja mam len obycajnu platobnu kartu. ty mas kreditku?

damian to sa neda objednat na dobierku? mam len platobnu kartu tunajsej banky.

sssisssa

damian takze zbytocne vyhodene peniaza za tie enzymi no co uz. chcem sa ta opytat ty si lekar? kolko stoji postovne keby som si chcela objednat ten betain a ake enzymi by si mi ti odporucil?

Anne

Hlásim sa ako živý príklad, keď pri Betainovom teste na tretí deň s dávkou 1950 mg žiadne pálenie nenastalo. Žalúdok síce spravil také menšie grrrrr, predsa len, je to sila na lačno, ale inak nič. A to som bola "len" dva mesiace na liekoch potláčajúcich kyselinu kvôli HP... Z tých príznakov, čo uvádza damian pri nedostatku žal. kyseliny mám zo 16 cca 12 a plus ako bonus novovzniknutú "nejasnú celiakiu".

damian

ide hlavne o to, kolko je tam betainu a je ho tam dost. Dve tablety su 650 mg. V clanku sa sice spominaju 650 mg tablety a 3 dnovy test. Test mozno robit aj 325 mg tabletami a bud sa berie naraz 650 g davka v prvy den, alebo sa test moze robit aj 6 dni, ale davky zvysovat nie o 650 mg ale o 325 kazdy den. Pepsin je pomocny enzym.

Ak pacient dosiahne totalnu davku 1950 mg a stale nema pocit palenia, znamena to achloridiu - to znamena absolutne chybanie zaludocnej kyseliny. Casto sa tak stava u pacientov, ktori boli dlhodobo na protikyselinovych liekoch...

sssisssa

ja by som len chcela poradit ci mam brat emnzymi ked je tam len 10mg betainu a 17,5 pepsin? pocitim nejake zlepsenie?

RNG

betain HCl je doplnok potravy, nie liek. Lekarne su hlavne na lieky.
Co nedostat na Slovensku sa da objednat cez internet zo zahranicia.
Na betain HCl s Pepsinom ja osobne pouzivam zmes zo Swansonvitamins.com znacku Country life, kde v jednej tabletke je 600 mg betainu a pepsinu.
Obvykle jedna tabletka staci na dost velke jedlo