Syndrom drazdiveho creva

RNG

zopar enzymov(silnejsich ) som uviedol na -odkaz odstránený-.
Dnes je enzymov na trhu kopa, treba si samozrejme vybrat tie najsilnejsie, pripadne take, ktore obsahuju zlozku, ktora jednotlivcovi chyba(na laktozu, laktaza, na zeleninove a fazulove komplexne sacharidy alfa galaktosidaza, na tuku pri chudnuti velke davky lipazy, proti zrazeninam krvi napr nattokinaza a serrapeptaza atd.)

probiotika

ktore si kupit pri IBS BION 3 alebo BIOPRON 9, kde v bion3 su aj vitaminy, je ich ucinok vobec silnejsi?

a ake enyzmy su najlepsie? dik

sssisssa

tuja a pocitujes po nejakych potravinach nejake zhorsenie ked si myslis ze len psychika v tom nieje.
ale inac som nevedela ze obsah kyseliny vie zistit gastroenterolog

tuja

sssisssa, test na HCL mi robili v rámci gastroskopie na gastroenterológii na Mýtnej v Bratislave, odobrali mi vzorku šťavy. Diagnózu IBS mám potvrdenú, ale ja sama tomu moc neverím. Viem, že stres mi zhoršuje stav, ale mám pocit, že to nemôžu byť "len nervy"

sssisssa

tuja kto ti robil test na HCL?
ti si myslis alebo ti to povedali aj doktori ze mas IBS, citis to sama ze je to vsetko zo stresu, zo strachu?

tuja

sssisssa, aj ja som mávala celé dni hlavne ráno hnačky, vraj syndróm dráždivého čreva. Dosť mi pomohla diéta bezmliečna, bezvaječná, bezsójová, bez zeleniny a ovocia. Hnačky prestali. Nasadila som si tiež Psillium ráno 1 lyžičku. Ale kŕče a nafukovanie ostalo, na to mi celkom zaberajú Algifenove kvapky. Test na HCL mi robili, je v norme.Ale musím si doplňať vápnik a ostatné minerály a tiež vitamíny - veľa vitamínu B, menej Cvitamínu, ten preháňa. a samozrejme vylúčiť stres. To je základ.

...

co to znaci ked ma boli z mojej strany na lavej strane kde koncia rebra, citim bolest a prechadza to do vrchnej casti brucha
dik