Syndrom drazdiveho creva

inga22

Mne hrubé črevo zatiaľ nevyšetrovali. Ale najpravdepodobnejšie sa na kolonoskopiu objednám. Mám problémy už dobrých 5-6 rokov...bolesť v epigastriu, tá už je posledné obdobie miernejšia, resp. nie tak častá ako kedysi. Avšak s nafúknutým bruchom existujem deň čo deň. Príde to najmä vo večerných hodinách. Bolesť a brucho na prasknutie. Plus neustále zápchy, zväčša nezažívam pocit úplného vyprázdnenia sa. Iba ak užijem preháňadlo...Gutalax (naposledy mi však ani ten nepomohol), osvedčenejší je u mňa senný list.
Čo sa stravy týka, to už ani neviem čo jesť. Dočítala som sa, že nafukovať môžu aj mliečne výrobky, tak teraz experimentujem s vylúčením mlieka, syrov, jogurtov. Jedna pani či slečnu tu na fóre radila čo je dobré vylúčiť. Som zvedavá čo na to povedia moje črevá o pár dní. Každopádne tento môj stav nie je zdravý (aj keď teda napokon neviem konkrétne čo mi je, to sú iba moje dedukcie z prečítaných informácii).
Celý život na preháňadlách existovať nemôžem, a taktiež by som nerada chodila denne s bruchom ako pred pôrodom.

Kto má diagnostikovaný syndróm dráždivého čreva, rada by som vedela akým spôsobom vám ho diagnostikovali. Či na základe symptómov alebo kolonoskopiou...A teda čo konkrétne konzumujete, resp. nekonzumujete.
Ďakujem vám za reakcie.

MartinCBR

tato choroba alebo čo to je mi už dobre lezie na nervy, už ma to jeduje rok ,doktor bol dosť nezaujatý a neverím že vôbec vedel a mal chuť liečiť čo mi je. Ešte dobre že na to je liek ako napr. vakcína na hrípku. paráda

Debi1985

Ahojte aj ja mám syndrom dráždiveho čreva žijem s tým už 3roky zatiaľ stále rovnako.Ak to mate aj vy založila som klub na pokeci kde si môžeme navzájom písať a radiť ak chcete pridajte sa uvidíme koľko nás je možno budeme prekvapené..alebo ma kontaktujte na email:Debi1985@azet.sk díki.

RNG

Takze je tu priamo pripad, komu to pomohlo s doplnkami na crevnu floru, Ja mam takychn pripadov hromady aj v rodine aj medzi priatelmi.
Samozrejme psychyka hra v tom rolu tiez, ale aj strss sa da regulovat a znizit, ci uz mechanicky(meditacie, yoga, thai chi, dlhe prechadzky v lesnnom prostredi s branicnym dychanim, ) alebo roznymi doplnkami, ako zmes vitaminov nazvana rovno Stress B plus C, takze nie je pochybnost, ze bola navrhnuta na stresy, alebo rozne doplnky na neurotransmitery(5-HTP, SJW, SAM-e, GABA, L-DOPA ...)
Niekedy ten stress je aj nasledok hormonalnych nerovnovah, to sa da adresovat napr yamom, GLA, damiana, Dong Quai...

nelinah

caute baby mne sa syndrom drazdiveho creva objavil sa po uzivani antibiotik a crevnej chripky, ale mam doma aj rodinne problemy takze neviem ktore z toho k tomu najviac prispelo naozaj mi velmi pomohla kombinacia probiotik lactobax 1 denne a 3x denne probiofix imun uz po 2 tyzden sa mi stav vyrazne zlepsil na stolicu idem raz denne pravidelne a nie je hnackova obcas mam este slabsie krce a skrkanie v crevach ale oproti tomu je to vyrazne lepsie dufam ze to nezakriknem skuste neli piste aj na email ak potrebujete rada pomozem

Debi1

Ahoj sssisssa ja mám to isté a velmi ťa chápem...a tiež neviem ako dalej a som rada že nie som jediná..problém ísť do mesta,roboty,hocikde mimo domov...tiež mi to ničí život a skušam všetko chodím aj k psychiatričke zatiaľ nič...ak chceš pokecať napíš na email hocikdo kdo má teketo problémy budem rada ked pokecáme...Debi1985@zet.sk

RNG

IBS ma dovod v zamoreni criev zlumi-skodlivymi kulturami, ktorych vylucky su toxiny a drazdia creva do hnaciek az zapalov, ktore vedu k az ku crohnovej chorobe.
Creva treba precistit h;lavne jemnymi vlakninami, ktore zaroven absorbuju rozne toxiny, ozdravit napr pouzitim collostra, ktore potlaci mnohe neziaduce kultury, pomaha tam aj triphala a hojive aloe vera a sladovka hladkoploda(vytazok z nej je DGL) no a samozrejme treba brat velmi silne a obsazne probioticke zmesy, ktore postuopne zakultivuju creva uzitocnymi probiotikami, ktore nielenze vyrabaju pre telo hromady obrannych latok ale potlacia aj skodlive kultury v crevach, takze tieto nemozu produkovat viac toxiny, ktore nam skodia.
Creva sa ukludnia, zapaly v nich prestanu, enzymaticka vyroba dovoli lepsie stravenie jediel a tym posilni celu funkciu tela od regeneracie az po celkovu imunitu.
Pomocne du teda menovane vlakniny(psylium, pektiny) collostrum, Triphala,aloe vera, DGL a silne a obsazne probiotika, ktore obsahuju najmenej 10 roznych kultur v mnoho miliardach z kazdej(billions v anglictine)
///////////

Debi:)

No ja mám ten syndrom,a zistila som že ked mám stres je to ešte horšie...Fakt mi to ničí život..je to hrozné ochorenie ale som objednaná ku psychiatričke a podla mňa zaberu aj antidepresíva lebo som moc citlivá na stres proste ho nezvladam a horšie je to aj teraz ked mám ten syndrom..počula som že strava tomu ani nepomôže ani nezhorší..lebo že to není ochorenie čriev..iba syndrom..niekedy ma to chytí v noci take krče neznesitelné že pomaly škrabem steny..neviem čo si počať ked mám tie krče..baby díki za rady:)