Syndrom drazdiveho creva

NeviemNeviem

cini - aha diky takze ak je to niečo take ako kefir tak to asi obsahuje laktozu čize to ja nemozem bo nedavno som mal kefir a zhoršil sa mi prudko stav.. asi nemozem nic mliečne

RNG

Dusicnan strieborny je silnyn sterilizator, pouziva sa ucinne v lekarstve dosial v koncentracii okolo 600 ppm(600 mg na liter vody)
Ale jeho ucinok je porovnatelny s koloidnou striebornou vodou 10 ppm.
Co s toho vyrobili homeopati riedenim, nemam ani sajnu. Ked ho ale zriedili mliecnym cukrom(laktoza) pod tuto koncentraciu, tak to zrejme nepracuje. Vobec cela homeopatie je zalozena na myslienke, nie na porovnavani nezavislych ucinkov latky dnesnymi sposobmi, "double blind" tj podavanie piluliek dvom skupinam ludi, jednych s ucinnou latkou a druhych bez nej a porobnanie ucinkov po case, cim sa vyluci placebo efekt(viera v ucinok)
V takychto testoch samozrejme homeopatika vobec neobstoja, nie ked su vyrobene klasicky riedenim na primale koncentracie
Homeopatika patria tam , kde ich poslala moderna veda, do predminuleho storocia.

sssisa

nasla som na internete ze by mohli pomoct tieto pripravky pri IBS
-Argentum nitricum (hnacky)
-Aconitum (proti stresu)
obidva su homeopatika, ale aconitum obsahuje laktozu takze u mna vylucene...:(
aky mate na to nazor vy?

cinni

ved to, ze aj ja som mala:)))niekedy som mlieko nemohla ani citit, lebo zle nedobre:) ale skus napr. sojove, alebo kupis aj bezlaktozove, napr. tatranska mliekaren ma za velmi dobru cenu