Syndrom drazdiveho creva

cinni

pol zivota som neranajkovala vobec..potom som jedla ranajky typu "bebe dobre rano", potom nejake sladke peciva (chlieb s maslom a dzemom, s medom, croissanty....) par mesiacov jem rano jogurty s ovsenymi vlockami a ovocim (banany, susene slivky, hrozienka, sem tam nejake oriesky) alebo miesto vlociek musli...

RNG

Nuz ja mam proti osobnym nazorom dokazane pripady viacerych ludi s IBS, nielen moju zenu. Ale ked chcete nahradit zrejme fakty vierou proti, nemozen na to nic povedat.
Pritom samozrejme nie kazdemu to zaberie, niekto potrebuje uplne zmenit dietu v prospech vyzivy probiotik a neprospech inych kultut , kym sa zbavi IBS.
Huby vsetkych druhov posilnuju imunitu, tj pomozu telu potlacat rozne skodlive mikroby v tele, tj aj v crevach.Samozrejme do toho patria aj shitake, maitake, coriolus, agaricus blazei , chaga aj tu spomenuta tibetska kvasna huba.

cinni

ja som mala roky problem s IBS, takze viem co je to za trapenie.. chce to komplexnu zmenu.. zmenila som stravu, pravidelne zdrave ranajky, ziadne biele pecivo, nejem vyprazane (nieze by mi nechutilo, ale moje travenie to nejak odmietalo) a ta tibetska huba, super je na nej, ze nestoji nic..aspon ja ked ju mam (mnozi sa) tak ju proste darujem niekomu, komu moze pomoct:) mne to dalo dokopy travenie (okrem tisic inych veci) treba si to vygooglit, je okolo toho vela info..je to lacne a extremne ucinne, odporucam v mene celej rodiny:)

batavya

mne tiez cvicenie, hlavne na fit lopte, ginko aj b-komplex, psyllium a probiotika. Ale az po pol roku pravidelneho uzivania..
Probiotika a psyllium budem brat stale..

NeviemNeviem

Cini - to vazne? no ja tiez sportujem ako sa da.. lebo je to uz inak.. no a b komplex mam aj zmena stravy je.. len ta tibetska huba neviem o čo ide.. mohla by si mi to priblizit? kde to kupim v akej je to forme ako sa to uziva ?

cinni

mne pomohlo, ked som sa prestala stresovat, b komplex, zmena stravy, sport a hlavne tibetska huba a zmizla mi aj intolerancia laktozy:))

NeviemNeviem

RNG - nic proti ale mam taky nazor ako sisa nemyslim ze by roky trvajuce chronicke hnačky zastavil hlavne ten collostrol či ako sa to vola beriem dva druhy najkvalitnejšich probiotik psylium nejem nic skodlive, neviem mozno to bol individualny a vinimočny pripad tvojej zeny a mozno tam bol hačik niekde inde.. po dvoch dnoch ako si spominal to praktici nie je mozne

RNG

Inac vyrobcovia napisu cokolvek na flasky, ja sa riadim odporuceniami lekarov, co sa s takymi prostriedkami zaoberaju.
A samozrejme, vsetky doplnky su produktami doplnkoveho priemyslu, ktoreho hlavna uloha je obrat a zisk, tj predat to.
Nic ine nemaju na mysli ani farmaceuti, lenze tito predavaju patentovane chemikalie s mnozstvom skodlivych postrannych ucinkov, kdezto potravinove doplnky nesmu mat skodlive ucinky, inac by neboli lekarmi schvalene na volny predaj, presne to iste kriterium, ako na potraviny.
Zijeme vo svete penazi a tym sa riadia prakticky vsetci, cest vzacnym vynimkam. Kto si mysli, ze sa svet riadi idealmi je velmi naivny a ma totalne umyty mozog propagandou.

RNG

neviem neviem,
ja to mam s tym colostrom, psyliom a silnymi probiotikami vyskusane na viacerych ludoch, co mali pricasto hnacky. A nie je to ziadnych 7 tabliet, ale prasok z 15 kapsul tj zhruba 6-7 gramov
Zlozenie collostra je uplne odlisne od mlieka.
Ja napr osobne som za 2 dni odstranil mnohorocne problemy mojej zeny, ktora mala vsade v obchodoch oznackovane zachody. Dnes ma uz 3 roky od toho pokoj.
Uzitocnost kollostra som mal moznost prvy krast vyskusat na mojom otcovi, ktoreho po tazkej operacii(87 rocny) lekari viacmenej odpisali pre totalne vycerpanie.
Davkou kolostra 2x15 gramov som mu "nastartoval" travenie a prezil to na udiv lekarov.
Nakoniec kravske collostrum je mimoriadne vyzivne a ochranne, lebo cerstvo narodene teliatko, este mokre v zime musi za par hodin behat za matkou, inac ho v prirode zozeru vlci. A to mu este vobec nechodi travenie aj obrana este nie je nastartovana