Syndrom drazdiveho creva

RNG

Neviem neviem, neviem co si pouzil, ale 7 gramov collostra nie je v 6 tabletkach. A uz vobec neviem, ako kvalita to bola, tj obsah imunoglobulinov a lactoferrinu. V lepsich znackach je nad 25% imunoglobulinov a 1.35% lactoferrinu. Kapsule(tj ziadne plnidlo=e-cka) su obvykle 475 mg, tj potrebujes ich najmenej 15 kusov.
Kto potrebuje collostrum pouzivat dlhsie, lepsie je kupit si vacsie praskove balenie, napr najdes ho od Novozealandskej firmy Symbiotic, balenie 1 lb 7 ozs na iherb.com alebo inych distributorov.Iherb ma momentalne najlacnejsie postovne na Slovensko, co je este aj tak znacna polozka. Neviem ani ake probiotika si pouzival, zialbohu mnohe predavane sa casom znacne kazia a plno ludi sa mi stazovalo, ze s nimi nevedeli vobec skvasit mlieko.
Test na ucinnost probiotik je napr vysypat kapsulu do pohara vlazneho mlieka a to musi do 36 hodin kompletne skysnut. Inac su kultury v probiotiku mrtve.
Existuju probiotika na trhu, co su odolne aj voci kyselinam(zaludok ich vacsinu znici) aj proti teplote, takze vyrobca zarucuje minimalny aktivny obsah pocas celej zarucnej lehoty, nielen v case plnenia, ako to robi drviva vacsina vyrobcov.
Na Slovensku predavany Dophilus napr ak nie je uplne cerstvy a nebol prehriaty je pomerne dobry, ale staci par mesiacov od vyroby alebo jeden den v teplote 30 stupnov celzia a su vsetky kultury mrtve.

RNG

stress Vit od walmarku je dost slabota, dost je tam akurat medi a zinku, aj to by nemalo byt v jednej pilulke, lebo zinok potlaca vstrebavanie medi.
Porovnaj sim to napr s vyrobkom Good and Natural, ktory som mal kedysi v mohjich byvalych obchodoch
Zloženie: 1 tableta (denná dávka)

Vitamín C (ako kyselina askorbová)

500 mg

833 % ODD

Vitamín B1 (ako tiamínhydrochlorid)

100 mg

7 143 % ODD

Vitamín B2 (ako riboflavín)

100 mg

6 250 % ODD

Niacín (ako nikotínamid)

100 mg

556 % ODD

Vitamín B6 (ako pyridoxínhydrochlorid)

100 mg

5 000 % ODD

Kyselina listová

400 μg

200 % ODD

Vitamín B12 (ako kyanokobalamín)

500 μg

50 000 % ODD

Biotín (ako D-biotín)

0.05 mg

33 % ODD

Kyselina pantoténová (ako D-pantotenát vápenatý)

100 mg

1 667 % ODD

Cholín dvojvínan

50 mg

-

Inozitol

50 mg

-

PABA (para-aminobenzoová kyselina)

50 mg

-

Citrusové bioflavonoidy

50 mg

-

Špeciálna zmes (Alfaalfa, režucha, ryžové otruby,

pivovarské kvasnice, lecitín, petržlen

5 mg

-

Vitamín C (ako kyselina askorbová)

500 mg

To su trochu ine obsahy, vsakze.
Mozes ho najst este stale v roznych pobockach firmy NBTY, napr pozri na puritan.com pod Stress B

batavya

RNG, prosim ta, napises mi nazor na StresVit od Valmarku? Su tam dostacujuce davky vitaminov, aby to malo nejaky ucinok? Ma sa to uzivat jedna tableta kazdy druhy den, nieje to malo? Vdaka vopred

NeviemNeviem

no dik za radu otestujem uz neviem čo robit.. nic sa domna nevstrebava bo idem aj 3,4 ktrat ak som schudol nic som nepribral cvičenie nepomaha uz neviem čo robit mam všetky doplnky nic sa mi vtom bruchu neudrzi:(

RNG

Nuz to collostrum treba brat len den-dva, takze to nie je tak hrozne.Potom je to uz vec len probiotik a vlaknin a vyberu stravy, aby si podporoval probiotika a nie plesne a kvasne kultury.

NeviemNeviem

RNG - chcem sa opytat da sa pri IBS počase vobec naspat priberat na vahe.. zit plnohodnotny zivot? ked mam diagnozu ibs pravdepodobne alkohol uz nikdy bezpečne nebudem moct pit bez toho aby sa mi vratili symptomi???? dnes testujem to cllostrum plus psylium plus tri druhy silnych probiotik, je to velmi velmi nakladna liečba kedze odporučaš 7gramov čo je priblizne sest kapsul či ako si to spominal tri krat za den a balenie 30 kapsul stoji okolo desat euro minimalne a to nehovoriac o probiotikach.RNG si doktor? alebo maš zasebou neaaku prax školy ze sa vyznaš..????