Syndrom drazdiveho creva

NeviemNeviem

RNG - chcem sa opytat da sa pri IBS počase vobec naspat priberat na vahe.. zit plnohodnotny zivot? ked mam diagnozu ibs pravdepodobne alkohol uz nikdy bezpečne nebudem moct pit bez toho aby sa mi vratili symptomi???? dnes testujem to cllostrum plus psylium plus tri druhy silnych probiotik, je to velmi velmi nakladna liečba kedze odporučaš 7gramov čo je priblizne sest kapsul či ako si to spominal tri krat za den a balenie 30 kapsul stoji okolo desat euro minimalne a to nehovoriac o probiotikach.RNG si doktor? alebo maš zasebou neaaku prax školy ze sa vyznaš..????

RNG

Na uzkost toho je plno, napr L-theanine, SAM-e, SJW, rozne vitaminy B(dobra je zmes stress B) a samozrejme rozne mineraly, od vapnika cez horcik draslik a dokonca ciastocne aj zinok.
Enzymi sa zsdrzia v tele len velmi kratko a nemozu sa hromadit. Telo za to neprestane vyrabat svoje vlastne.

sssisa

rng na Vas par otazkov existuju nejake doplnky na uzkost? alebo mohlo by stacit magnezium s vit.B?
a este jedna vec je mozne pri dlhom uzivany enzymov mat ich nadbytok??? ze mi uz nijako neucinkuju?
a je mozne sa zbavit alergie na kazein? alebo to uz budem mat navzdy vdaka

RNG

Zaludok vylucuje plno latok, nemusia to byt prave kyseliny takze take lekarske "odhady" su nanic.Mozu to byt aj sliny napr.
Jedina presna metoda na meranie kyslosti zaludka a schopnosti zaludka vyrabat kyseliny po zneutralizovani je Heidelbergova kapsulova metoda.
Tvoj gastroenterolog ju dost pravdepodobne ani nepozna
www.phcapsule.com

NeviemNeviem

RNG a čo je to ta pala.. hovoriš symptomy paly .. čo to je ? no na sone objavaili neaku tekutinu nebola to voda lebo som nic nepil tak gastroenterolog určil ze je su to zaludočne stavi(kyseliny)preto ze strava cezomna len tak prejde.. dam nateba teda a vyskušam tvoj recept s collostrom,..a tu neznašanlivost mliečneho som mal upne na začiatku ak mi vypukol ten syndrom a to som este neuzival tu nolpazu

RNG

Inac na travenie mliecnej bielkoviny potrebujes kysly zaludok, lebo proteaza, ktora rozklada mliecne bielkoviny pracuje len v kyslom prostredi. Tj neutralizaciou alebo zastavenou tvorbou kyselin ti mozu vyvolat alergiu na mliecnu bielkovinu.

RNG

Na sone sa nemozu nijak zistit kyseliny, Tam vidis len tvary vo vnutri tela, nie ich kyslost(PH)
Ak si mal palu tak mas nedostatok kyselin a nolpaza(protonova pumpa) ti zamedzi kompletne vylucovaniu kyselin, takze aj ked nemas symptom paly lebo nemas ziadne kyseliny v zaludku) travenie sa podstatne zhorsi. A samozrejme zaludok bez kyselin nezabije ziadne mikroby na surovom jedle, takze sa ti imunita tela a crevna flora podstatne zhorsi.
Zialbohu vacsie mnozstva enzymov z vyslachtenych rastlin dnes obsahuje len papaja, ananas, cvikla a ciastovne stonkovy celer a niektore zelene vnate. A aj tie sa znica zahriatim nad 55 stupnov celzia, tj najdes ich v menovanych len v surovom stave.
Nuz na mliecnu bielkovinu maju dnes laboratorne vytazene fungalne enzymi pod menom Dairy enzymes.

NeviemNeviem

RNG - hm tak potom nechapem prečo mi bolo horšie ponom asi teda s neakej tej bielkoviny abo čo, pišeš ze pri ibs treba na zlepšenie metabolizmu hlavne vlakninu probiotika enzymi a kyseliny.. no teraz neviem či su to tie iste kyseliny čo mi na sone zistili velke mnozstvo preto som aj uzival lieky ako nolpaza, probiotik mam tri druhy kvalitnych a na enzymi nestači dodavat prirodne? s ovocia trebars ? a chcem sa este opytat nato collostrum či ako sa to vola kedze to je prve mlieko nebude to zhoršovat stav ludom čo nemozu akekolvek mliečne abo povedzme niektoru zlozku stych bielkovin

cinni

ved prave som pisala, ze ja som mala (mam) intoleranciu laktozy a odkedy pijem ten kefir, mozem aj normalne mlieko, smotanu..vsetko, aj preto som to zacala pit

RNG

kefir neobsahuje laktozu, ked bolo kvasenie dokoncene na kyselinu mliecnu, na co nikto nemoze mat alergiu, lebo je to zakladna latka v tele pri premene energie, ale obsahuje mliecne bielkoviny(kazein a ine) ktore zrejme nevies spracovat.