Syndrom drazdiveho creva

NeviemNeviem

RNG - čo mam prosim ta pouzivat na plynatost? nekombinujem ani tak stravu.. trochu viac jem cez den a je.. pijem rumančekovy čaj no asi nestači ..

RNG

Teoria bezzvyskoveho travenia je velmi skodliva. Jemne vlakniny su potrebne na vyzivu probiotik, ktore vytlacia skodlive kultury, ktore svojimi toxinani vlastne sposbuju IBS a to vedie k poskodeniu ako Crohn a ulcerozna kolitida.
Jemne vlakniny nedrtazdia steny criev a absorbuju do seba toxiny a zamorenu zlc, cim cistia nielen crevo, ale aj cele telo.

Zialbohu mam obavy, ze organizovana medicina nema zaujem vyliecit, ale len liecit do nekonecna....Vyliecenie by totiz znamenalo stratu pacienta a znizeny predaj liekov, co by ich financne poskodilo.Taka je zialbohu smutna pravda, hoci vacsina z lekarov si to ani neuvedomuje.

NeviemNeviem

nerozumiem prečo niektory dokonca odbornici zas kazu vylučit vlakninu.. či pri ibs s hnačkou ju treba vylučit ..??

batavya

neviem neviem tie probiotika co pises uzivam aj ja, uz tusim piate balenie, su velmi dobre, odporucam, mala som z nich dokonca premnozeneho laktobacila, ked som zo zaciatku som brala 2 denne, teraz uz beriem len jednu
Ale zazraky necakaj, najdolezitejsie je netrapit sa tym
Mala som aj triphalu ale len jedno balenie, a tam sa pisalo ze to treba uzivat aspon mesiac, ja som to uzivala asi dva tyzdne... potom neboli financie.. tak to bolo asi malo na to, aby som videla nejaky ucinok

RNG

DGL je vytazok zo sladovky hladkoplodej(cesky lekorice, zname ako "sladke drievko,prisada do likerov=licorice, do pendreku, Glycerrhyza glabra) Je to vyborny adaptogen a jeho vytazok DGL je zbaveny o drazdive latky, takze ma silne hojivy ucinok na zaludok a creva.

RNG

aloe vera, najlepsi zdroj tohoto je rychle zmrazene a vysusene(freeze dried powder)
Tam sa zachovaju vsetky kvality aloe, ktore sa casom a konzervaciou nicia do znacnej miery.

RNG

Co sa tyka vyhojenia criev po zniceni skodlivej flory v nich pomahaju doplnky ako aloe cera, DGL a stara znama auyrvedna zmes Triphala a dnes aj vytazky z nej, popisane obsahom "trpkych" latok(bitters).

NeviemNeviem

No hej fakt je ze to človeka dost vyčerpa jak po fyzickej stranke tak psyhyckej..ani ja by som isto ziadne tabletky nechcel.. ani zanič to je bordel..prinajhoršom mam svoje metody:))

no ja som este pil pokial som nevedel očo sa presne jedna.. či je to ibs.. a kedysi som si aj vedel občas sprijemnit neaky ten veekend alkoholom teraz uz som nepil styri mesice..tak dakedy pri akciach spoločenskych je to nanic..ked všeci si daju

No vyprazane zatial aj tak vobec nejem, a probiotik mam dost, teraz mi doktor odporučil Probioticus generacia či ako as to vola a je tam neaky kmen 299v, je testovany su nan dost pozitivne ohlasy tak uvidim..

batavya

neni zac
aj mne to zacalo po crevnej chripke, nechapem preco, predtym som tiez presla vselicim moznym horsim a nic.. co uz
Ani ja som nepotrebovala psychologa, ale chvilu som o nom premyslala, kamaratka co ma tiez IBS chodila k psychologovi, mala aj tabletky, mala kvoli tomu panicku poruchu, vraj sa jej to zlepsilo o 60 %. ale ja teda ziadne tabletky do seba tlacit nemienim
Ale opit sa som sa neodvazila odvtedy doteraz a to mi nejak ani nechyba :)
Hmm panenske oleje, podla mna to to myslela tak, ze vo vsetkom pouzivaj iba taketo oleje, ja pouzivam len olivovy a obcas kokosovy na palacinky
Pekne papaj probiotika a vlakninu a mysli pozitivne a bude to len a len lepsie

NeviemNeviem

batavya dikes ti moc za rady.. :) aj ked ti poviem ze kdysi som mal sto krat horšie problemy a nikdy mi tak zaludok nereagoval ak tet..čo začalo potej chripke črevnej, hm ja sa viem odreagovat zabavit sa a robim to dost často všimol som si ze vtedy je to otrochu lepšie, určite nepotrebujem psychologa:)prekusol som horšie problemy, ani by to všetko tak nevadilo len prekazilo mi to dost veci..zas uplne nato kašlat nemozem kedze vidim ze strava a doplnky mi pomahaju..
Boba 77 - aj tebe moc dakujem za rady, otej pohánke som doteraz ani nevedel, minule som si ju kupil a je fajin s ryzou :)) a tie panenske oleje mam v akej forme pojedat či ako si to myslela? kedze az taky velky gurman niesom hehe pokial sa nejedna o nezdravšiu stravu :))
dakujem vam moc za dobre rady :))