Syndrom drazdiveho creva

RNG

Inac camphylobacter jejuni je velmi lahko znicitelny roztokom citricidalu(60 kvapiek GSE na liter vody), pricom sa nenarusi crevna flora

RNG

IBS sa da vyliecit, creva po odstraneni skodlivych mikrobov sa postupne casom vyhoja/regeneruju.
Lekari mozu odporucat len to, co poznaju a co sa v skole naucili. Doplnky potravy nie su este na ucebnych planoch, prave naopak, siria o nich nepravdive spravy, aby lekarov odstrasili ich predpisovat. Ked sa aj niektory odvazi na to osobne, hned sa ho snazia prenasledovat.
Medicinsky monopol je velmi silny a neda si do svojho pola "kafrat" nikomu, nech by to bolo aj pre pacienta dobre.

NeviemNeviem

hm takze ja uz ked mam taketo priznaky v podstate od novembra.. do teraz tak uz je to na sto pro ibs.. kezde všetko bolo v poriadku vysledky.. kvri retro.,sono., a tak .. hm neviem prečo lekari pri takych nakazach črevnych ako campylobacter a podobne.. neupozornuju na vznik ibs.. napriklad mne moja doktorka popri liečbe ani neodporučila probiotika kedze som onich vtedy nevedel.. chcem sa opytat pri ibs sa človek musi stat dozivotne abstinentom čo sa tyka alkoholu?

RNG

IBS na stastie nemam, ale moja zena don nabiehala, ale sa mi u nej podarilo zavcas zastavit hnackovanie(collostrum, psylium probiotika) takze v sucastnosti ma uz vyse 2 roky pokoj z toho.
Ale ako kazda zena, nepocuva na mna a neberie enzymi a veru stratila uz 1 cm z vysky

RNG

Neviem neviem, ja som mal problemy s palami uz od 35 rokov, lekari mi "pomahali" antiacidmi, ktore som po case vysadil, lebo vobec nepomahali celkove, aj ked na chvilu zmiernili priznaky.
Dnes ako ovela starsi zrejme neprodukujem dost kyselin(vekom sa vsetko v tele vytvarane znizuje, nie zvysuje) a zrejme aj enzymov, takze si ich musim doplnat, ked nechcem mat rozne zdravotne problemy a "zmensovat sa-scvrkavat" ako ostatni starsi ludia.

NeviemNeviem

Dikes RNG.. ak sa mozem opytat .. enzimaticke zmesi ješ preventivne? alebo si mal.. maš tiež neake tazkosti či ibs?

RNG

Surova repa, surova cvikla a surovy stonkovy celer su dobre zdroje z domacich rastlin, ananas, papaya a kiwi su z dovozovych.
Ja z pohodlnosti pouzivam len enzymaticke zmesy v kapsuliach a jem pravidelne papayu a ananas.

NeviemNeviem

RNG dakujem za rady stym pitim vody a podobne.. chcem sa ta opytat či ananas a mrkva su dobrymi zdrojmi enzymov.. ?a ta pápaja sa da kde kupit? bo zaital som ju v tescu ani v bille nevidel

RNG

Inac pre dobre travenie masa a bielkovinnych jediel potrebujes dost silne kyseliny, tj nepi pred jedenim, pi minimum s jedlom a pockaj s pitim a polievkami aspon 2 hodiny, daj moznost tomu zaludky natravit jedlo s co najkoncentrovanejsou kyselinou. Zasadne si nedavaj nic mucne na vrch bielkovin, lebo to znamena okamzite kvasenie v zaludku a plynnatost, naviac podporenie candidy a plesni v crevach.
Ak zaludok nedava dost kyselin(poskodenie mikrobami, zaludocna chripka a ine)musis si doplnit kyseliny, inac mas v zaludku kvasenie a hnitie, co pokracuje do criev.

RNG

Normalne mnozstvo plynov je asi pol litra denne a nemali by zapachat. Zapachanie je znak hnitia v zaludku a crevach, tj nie je tam dobra probioticka flora.
Nicenie probiotickej flory je vyberom stravy podporujucim neprobioticke kultury(hnitie,nelakticke kvasenie, plesne) alebo nedostatocnym natravenim kyselinami a enzymami, kde miesto toho, aby sa ziviny absorbovali zostavaju zabudovane v nedokonale rozlozenej hnijucej strave, co je zivina pre rozne mikroby v crevach.
Viacej kyselin a enzymov znamena menej potravy pre mikroby v crevach a nakoniec tie uzitocne probiotika potrebuju najma mikrovlakniny ako potravu(probiotikum) am uvolnuju pomerne velmi malo nezapachajucich plynov(CO2 a metan)
Zeleniny a fazuloviny obsahuju pre nas nestravitelne sacharody, ktore v crevach podporuju vyvoj extra plynov, najma metanu. Da sa tomu odpomoct zobratim enzymu alfa galactosidase, od 300 jednotiek(gaIU) vys.Dnes maju mnohe dobre silne zmesy tento enzym pridany automaticky, pozri na zivocisnu zmes Jarro zymes plus, alebo silny rastlinny a fungalny vyrobok firmy NOW pod menom Digest Platinum