Syndrom drazdiveho creva

NeviemNeviem

sisa.. no ved podla mna aj ten b complex maš jedno aky.. ved vačšinou všetkyc maju podobne zlozenie..a aj tak neake extra silne zasahy do pohody psychyky od b vitaminu nečakaj ja ich ani nepozorujem vobec.. ale ako hovori rng ibs je aj bez stresu a psychyky.. ja som bol v uplnej pohode zlepšilo sa mi sice ale nie ze by vymyzlo no spravi to dost..

a ktej alergii načo čakaš na potvrdenie od alergologa ked sama vidiš ze ti je špatne? mne tiez nenašli ziadne protilatky voči ničomu vytvorene takze som mal všetko negativne ale viem ake to bolo po mliečnom tak ho mam uz vyše par mesiacov vyradene..
Batyva ma pravdu niektore čaje vedia byt aj učinne a silne ukludnujuce a este ked ich aj spraviš silne.. mozu zabrat podla mna len či na taky dlhodoby stres neviem,
batyva ja som maval cibulu moc rad s mastnym trebars slaninou podbradkom hm.. neviem neskušal som no nesposobovala mi problemy kdysi dufam ze ani nebude ved cibula je sakra zdrava.. energeticke napoje kofein ani čierny čaj hm ten uz tiez nie.. hm a prečo uhorky nie? to potom uz ani tu kapustu asi čo ?

Rng ktore su potreviny s vysokym obsahom histaminov?
batayva podla mna vačšina tych liekov na ibs nezabera teda aspom mne čo som mal .. a neviem či je to s liekov alebo s nedostatku niečoho ale ak sa mi prejavilo ibs obajavili sa aj kozne problemy na rukach a bruchu . robili sa mi take červene botky este dotet mi ostali no uz sa nerobia

batavya

Sisa, aj u mna to trvalo niekolko rokov. Viem co je zufalstvo, nikam nechodit, rano behat niekolkokrat na wc, uzkost, panika a strach niekam ist..Ale ved ty si rozumies..

RNG, ty zijes niekde v zahranici, vsak? Chcela by som sa spytat, ako tam liecia lekari IBS? Davaju lieky alebo poradia, ake doplnky vyzivy si ma clovek kupit? Ci vsade je to ako u nas na Slovensku..

sssisa

batavya caje pijem kazdy den ale u mna to trva toto vsetko uz par rokov takze je to uz take chronicke a caje si myslim ze akor zaberaju pre tych co este len zacali mat tie problemy
rng k tomu stresu patri aj uzkost, panika, strach? alebo tam uz je nieco ine lespie

RNG

Inac aj potraciny s vysokym obsahom histaminov robia mnohym ludom problemy a drazdia zaludok a creva.Preto antihistaminicke potravinove doplnky casto pomozu, ako napr Quercitin, dumbier, curcuminoidy,bromelain, boswelin a podobne. Existuje aj specificky enzym Histame, ktory tieto potravinove histaminy rozklada.
Potravinove histaminy sa tvoria najma mikrobialnou cinnostou, tj kvasenim, starnutim a podobne.
Dalzi dovod pre problemu v zaludku a crevach su latky ktore nevieme stravit ako napr lepok, kazeiny, laktoza a podobne, a tiez niektore trastlinne/zeleninoive cukry, nachadzajuce sa aj v strukovinach. Na stravenie tychto treba enzym alfa galactosidase, ktora sa dnes pridava do roznych enzymatickych zmesi a spravna davka s jedlom je nad 300 GALU

RNG

Ked hovorime o strese a vitaminoch B tak samozrejme meno pre silne zmesy proti stresu sa nazyvaju Stress B a pod tym menom ich hladas. Tiez su na trhu B vitasminy pod cislami obsahu, ako napr B 25 az B 125, kde tie cisla znamenaju mnozstva vacsiny B vitaminov v miligramoch v jednotlivych doplnkoch.
Maju ich oboje v Swansonvitamins.com, Puritan.com, Iherb.com a ini.

batavya

sisa mas pravdu, nase zdravotnictvo je na ...
ja na cajiky nedam dopustit, myslim ze nimi nemas co pokazit, ja som bola v dost zlom stave a sla som k takej bylinkarke, ta mi namiesala caj, ten som pila rano nalacno a zabral okamzite.. bohuzial iba na nejaky cas.. aj zazvor je je super na creva, protizapalovy.. a b komplex maju v lekarni okolo 1,50€ stoji, neviem co chces objednavat? asi silnejsie doplnky na stres..
neviem neviem, ja si dam aj mastne aj stiplave a nic mi nieje, neboj, si na dobrej ceste :) S tym alkoholom mas pravdu, aj tak to nieje bohvieco, o nic neprichadzame...
Teraz som v pohode, len tieto veci uz nikdy : energeticke napoje, cibula, ciste mlieko ( ked si dam do kavy, tak mi nic nieje), kapusta, kysle uhorky, cierny caj, alkohol... bojim sa trochu aj strukovin, napr fazulovej polievky..
DRZTE SA