Syndrom drazdiveho creva

sssisa

batavya myslim si ze caje su u mna uz dost slabe to b comlex si idem objednat ale este presne neviem ake musim sa poradit s rng,,,
neviem neviem vies ako mi prisli na alergiu? co som chodila k jednej alergologicke mi vravela po krvych testoch ze mi nic nie je ale mne to nedalo lebo som vedela ze po konzumacii mlieka mi vzdy prislo zle, tak som od nej odisla a isla k druhej a az ta mi zistila ze mam alergiu a ked mam pravdu povedat par mesiacov to trvalo ak nie viac ako rok kym mi prisli na to ze som alergicka na mlieko ako pride mi to kus trapne to nase zdravotnictvo,,,
rng to mas velku pravdu ze stres vie riadne prehanat, kazde rano dva tri krat musim ist na wc inak sa z domu ani nepohnem je mi to uz tak trapne vsetko strasne to vsetko mi vplyva na psyciku, kazdy den sa nad tym zapodievam ci sa raz z toho dostanem len u mna je to vsetko nejako ako keby pomiesane uzkost-stres-zle travenie a stale to iste dookola,,,

RNG

neviemneviem, nezufaj, telo sa regeneruje a nie si tak stary este, takze raz budes moct jest a pit vsetko, samozrejme s mierou.

NeviemNeviem

ahoj sisa..
ktomu ze doktori ti sami nevedia povedat.. no myslim ze tvoj gastroenterolog by mal koniec koncov prist k neakej diagnoze nie? ja som chodil k jednemu a ten ma ani nevyšetril poriadne bral ludi ak na pase a iba mi daval lieky odišiel som odneho a dalši mi porobil vyšetrenia ako sono retro potravinovu alergiu tu hadicu do krku mi davali a stanovi diagnou ibs ..kedze všetko bolo vporiadku,.. nakoniec som si ju stanovil aj sam ked som si všimol ze pri zhone,..strachu .. mi črevo reaguje ako nikdy predtym..
mne to začalo črevnou nakazou..neviem čo sa ktomu pridruzilo viac ale vtom čase som si sam hlupo robil stres a strach zniečoho..tak myslim ze to ktomu dopomohlo, a tiez sa mi objavila vtom čase intolerancia na mliečne.. inak dovtedy som pil mlieko pravidelne..takze tiez zodna na den..ked uz som pritom rng heh ty vieš toho mnoho hh netreba namiesto mlieka doplnat aj dake vitaminy minerali kedze mlieko uz nemozem???lebo chcem dalej športovat no bez mlieka.. aby som nemal problemi s kostami..

sisa čo sa tyka psychyky mal som nato svoje metody no nemozem ti ich odporučit..nie su tak celkom vporiadku..je to zakazana medicina.. no musim povedat ze v najhoršom mi velmi pomohla na stav kt. mi prepupkol a zničil moje plany..vtom čase sa mi polepšilo dost..ale kašlat nato, velmi pomaha cvičenie, ja cvičim kolko vladzem, a tiez nerobit nic v zhone nerozčulovat sa pomaly sa to učim..b complex som si kupil beztak ..neni az tak drahy.. uzivam tri tbl denne asi aj ten zabera. Musim povedat ze v poslednych dnoch mi je sčsti lepšie.. neviem či je to tymi novymi probiotikami čo som zakupil probiotic generacium alebo všetkym dokopy..celou zivotospravou..no aj tak mi je strasne luto za stravou kedze doma si vyvyraju paradne jedla a ja sa mozem iba pozerat.. na štiplave masnučke hovadzie atd.
batyva no hej ja podobne tiez som este nevedel ze to je ibs a veru som to tiez prehnal aj viac krat no ved jasne nic sa nestane ale tak myslim ze ked uz si to da človek trocha do poriadku ze asi ten alkohol to moze asi opat spustit.. tak ze snim to moc neoplati potom .. ale ked uz ze najvhodnejšie je červene vino, tvrde asi ee alebo skor uplne zabudnut na alkohol hm..

RNG

Stres podporuje prehananie,a dobre je homodstranit alebo aspon potlacit, ale IBS je aj vtedy, ked clovek nie je pod stresom, tj je to nakaza criev, tj mikroby tam nie su na vyse 90% probiotika, tak ako to v zdravych crevach ma byt.
Samozrejme lekari nerobia z kultur v crevach specialny rozbor tych stoviek roznych, ktore tam su vhodne a ktore nie, nakoniec ani nevedia, ktore su pre nas uzitocne a ktore nie s uplnou istotou.
V crevach zatial napocitali vyse 2000 kultur a z niektorych mnozstvo podkmenov.
Je to tam hrozne komplikovane, jedna kultura potlaca druhu a je tam neustaly boj o obsadenie. Len ked je tam vhodny pre telo balanc, tak nemame problemy.

batavya

sisa, tak skus tie stresove doplnky, zacni trebars pit lubovnikovy caj, ten ukludnuje a aj dobre vpliva na zaludok, len chut nieje bohvieaka, ale tak clovek si zvykne aj na sibenicu :)
ja mam napriklad este aj ayurvedny caj antistres, aj ten je dobry, skus si kupit zatial aspon B komplex forte a uvidis ci sa nieco zmeni..

Neviem neviem, k tomu alkoholu, ja mam s IBS problem uz asi tri roky, ked to zacalo, sla som na gastro do okresneho mesta a kedze mi nic nenasli, kaslali na mna, tak som nemala potuchy co mi je, nebrala som nijake probiotika ani nic a preslo to same, kedze som bola doma bez prace asi pol roka.. a k veci, kedze som sa doma nudila, chodila som casto von a nejaky ten alkohol bol, kedze som nevedela ze sa mu mam vyhybat, parkrat som to s nim aj prehnala :) aa nic sa nestalo, takze si nemyslim ze sa mu treba dozivotne vyhybat, sem tam si aj teraz dam za jeden domaceho, ked je nejaka oslava alebo co.. ale na viac ako za dva som sa este neodvazila si dat, odkedy mam stanovenu tuto diagnozu..

sssisa

ked sa mozem pridat mne ani jeden doktor nepovedal ze by mohlo ist o ibs, lepsie povedane ani sama neviem co mi vlastne je, lebo mi nikto nic nepotvrdil akurat viem ze tymto vsetkym som si pridala este aj alergiu na mlieko a soju zo dna na den som prestala konzumovat vsetko mliecne naprv som si myslela ze to vsetko zle co mam s travnnim sposobuje len ta alergia ale jak som nad tym premyslala zistila som ze u mna to zacalo psychikou a potom sa k tomu pridruzili tie problemy s travenim a teraz ani sama neveim co mam vlastne robit aby sa ten moj zdravotny stav trochu zlepsil ale chcem si objednat doplnky co mi odporucil rng na stres, uzkost,,,skusim to teraz zacat z tej druhej strany a to s nervami co sa tyka psychiky,,,
neviem neviem viem si predstavit ako sa nad tym trapis lebo mna to uz trapi par rokov a ked mam pravdu povedat nie je to lepsie mozno ze chyba je aj z mojej strane len keby som vedela jak si pomoct... :(

NeviemNeviem

No hej hej.. keby som vtedy vedel .. taku sračku s prepačenim neuzivam..neviem perčo ked existuju jemnejšie metody nezvolia tie..

jj to uz nemam ponatia kde som ho chytil jedol som vela kuraciny a celkovo .. kedze som bol športovec tak mozno prave tam ..

RNG

Cyprinol tj ciprofloxacine patri do triedy flouroquinolonov, ktore ovplyvnuju DNA nielen mikrobov , aler aj nase telesdne. Preto hoci casto predpisovany na urinarne aj intestinalne(mocove a crevne) infekcie, ma plno skodlivych postrannych ucinkov.Taku malickost, ako ze to vybije uzitocne probiotika, ktore nam vyrabaju az 70% obrannych latok tela sa tam ani nespomina
en.wikipedia.org
Inac camphylobacter sa obvykle dostane z nedostatocne prepeceneho masa, najma slepacieho, ale aj ine nakazy, napr zo zelenin su mozne.

NeviemNeviem

hm no som stoho teda trochu zmateny ..moj doktor mi na odpoved či sa da vyliečit priamo neodpovedal iny doktor povedal ze je liečitelne ale vyliečit sa neda..inde pišu ze priznaky mozu vymiznut za dva az viac rokov no pri zlej zivotosprave sa vratia a ty tvrdiš ze sa da vyliečit no dufam ze maš pravdu ty..

Ak si spravne spominam liek sa volal Cyprinol.. no neni som si isty no viem ze bol predpisovany dokonca na otravu antraxom.. moja doktorkami ho odporučila na zaklade rady od tych čo zistili ze je to campylobacter