Syndrom drazdiveho creva

Ivka 1

Môže byť :)Súhlasím s Tebou.
Maca je v Peru uctievaná viac ako 2000 rokov. Bojovníci Inkov jedli Macu pred bojovou výpravou na dosiahnutie sily a vytrvalosti. Dnes je známa ako Peruánsky ženšen. Ženy v J.Amerike po tisíce rokov užívajú Macu na podporu výdrže, predchádzaniu únave, na znižovanie účinkov stresu na organizmus. Zostávajú silné, plodné a produktívne. Výživová hodnota sušeného koreňa Maca je vysoká, podobná cereáliovým zrnám ako sú ryža a pšenica.

brontanaska

mne na syndrom pomohla MACA.je to peruanska rastlina, kde sa konzumuje pomlety koren na prasok. je to aj na lepsie zvladanie stresu,aj to ma vlakninu a mne to ukludnuje creva:)

Ivka 1

Probiotika s vlakninou je velmi dobra kombinacia. Vdaka vlaknine sa mozu probioticke bakterie ovela rychlejsie namnozit a dostat sa do prevahy na skodlivymi bakteriami. Tak sa postupne da do poriadku crevo. Bolo by potrebne uzivat aj protizapalove produkty a velmi napomaha aj pitie aloe vera gelu.

NeviemNeviem

No tazko ktomu aj davat jednoduche rady ked zda sa ze poriadne ani nevedia ako nato .. a je to vlastne tak ked jedny odporučaju liečbu s vlakninou druhy bez ale oto nejde.. chvilu sa zda ze to bude trochu lepšie a potom je to zas na ....
Ludia to maju cele roky .. :(
martin cbr kolko to maš ty hm???
a popri tom to črevo fungovalo cele roky v poriadku ..neako sa musi dostat do normalu..

MartinCBR

Kokos toto všetko keď čítam tak by som nemal nič jest a aj tak nemám istotu že sa mi problém vyrieši. To sa nedá v jednoduchosti napísať čo a s čím užívať.
Užívam biopron9 a nevidím nejaké veľké zmeny. Môže sa biopron 9 užívať aj v vlákninou alebo psilium? Poprosím jednoduchú odpoveď. Ďakujem

RNG

Lekarne su na lieky, doplnky nie su lieky aj ked liecia. Dostanes ich v specialnych doplnkovych obchodoch alebo v supermartoch v oddelenii doplnkov, ktore je osobitne od liekov.
V USA je obrovsky vyber doplnkov, silna konkurencia, ktora znizuje ceny a postupne zvysuje kvality a obsahy. Je tu aj 15 000 lekarov, co odporucaju a predpisuju doplnky, su tu aj sukromne kliniky kde nimi liecia. Ale stale oficialne len 1.5% lekarov pracuje na pacientoch s doplnkami, a ostatni sa profesionalne drzia schvalenych liekov a procedur, hoci az 90% z nich doma sukromne pouziva doplnky
Situacia sa zlepsuje, lebo sa dnes uz vacsina nzdrziava na doplnky komentara, este pred 10 rokmi zastrasovali pacientov proti doplnkom.. Este aj teraz je standart,ked beries skodlivy liek a neskodny doplnok a mas problemy obvinit doplnok za ne, nie patentovany chemicky liek z dvoma stranami skodlivych ucinkov, medzi ktore patri aj smrt!!!!
Pritom napr v roku 2008 v celom USA nezomrel nikto na nasledok brania dol;nkov, NIKTO!
A na nasledky liekov podla roznych (zaujatych a maskujucich) lekarskych zdrojov to bolo 120 tisic az 400 tisic umrti, pravda je zrejme este horsia.
Tj hned za rakovinami, porazkami a infarktami.

NeviemNeviem

RNG prosim ta chcel by som sa ta opytat ako je to.. v zdravotnictve teda myslim skor lekarne v zahraniči.. napriklad tam su ine probiotika na trhu nie?

batavya

mno cibula je zdrava, ale mne je z nej strasne. Nie zeby ma prehanalo, ale boli ma v crevach, neviem ako to mam opisat, stale skrkotanie a prelievanie, akoby mi tam hnila, alebo co, to iste aj kysle uhorky a pri kapuste som aj bezala na wc. Ak nieco z toho zjem, tak aj dva tyzdne trva, kym mi to prestane skvrkat a boliet. Kdesi som aj citala, ze cibula nafukuje. Ja si dam radcej cesnacik, smrad nesmrad, mnam :) Mast a slaninu nelubim, takze neviem, mozno ked sa je cibula s tym, tak to nevadi, hehe
Veru ani mne nezabrali lieky od gastra, tusim troje mi daval, ale co som mala prveho gastro, ten mi ani krv nevzal, pozrel na mna a hned ze helicobakter, capol mi trojkombinaciu antibiotik a ja som ten humus tlacila do seba a ziadneho helicobaktera som nakoniec nemala.
Ja som nemala kozne problemy,ani nemam nastasie, ale biely povlak na jazyku ma trapi doteraz, aj ked odkedy beriem probiotika a vlakninu, asi o 50 percent zmizol, neviem co s tym dalej..

RNG

Histaminy v jedlach a rozne drazdive latky, co vyvolavaju histaminove utoky v tele su najma z mikrobialnej cinnosti. Tj rozne typy kvasenia, nahnivania(syry starnutie masa)zvysuju tieto latky v potravinach , alebo len necerstvost.
Dam sem aspon jedni tabulky na histaminy v jedlach
www.food-intolerance-network.com

Inac organizovana medicina je dnes zjednoteny monopol na celom svete, ine rady mozes dostat len od alternativnych lekarov, najma tych, ktorio z organizpovanej symptomatickej mediciny presli na prirodne produkty a ine, zatial este neuznavane, lepsie povedane tvrdo potlacane metody, pre to ze boli ucinnejsie pre nich.