Syndrom drazdiveho creva

NeviemNeviem

Martin to maš ako tak dobre.. ved aj mne jest velmi chuti..ale tak nemozem jest ak kedysi, viem ze cvičenie velmi pomaha tak preto ked uz nechodim do fit snazim sa aspom doma.. neviem čo mam robit aby telo začalo aspom niečo absorbovat, ak som stratil vahu ziviny tak aj silu.
som vlastne stale na diete tet.. dufam ze sa to telo konečne raz prebudi..

Ivka 1

Pri hnačkách je potrebné , dokonca veľmi nutné dopĺňať úbytok minerálov kvalitnou vyváženou zmesou minerálov v zložení : vápnik, fosfor, jód, železo, horčík, mangán, meď, zinok, selén, chróm, vanád, molybdén v chelátovej forme.
Minerály si telo nevie vyrobiť a vzhľadom na znižovanie zásob minerálnych látok v pôde sa stáva ich doplňovanie formou prírodných doplnkov do organizmu nevyhnutnosťou.
Zmierňuje sa tak aj pocit slabosti,stolica sa postupne zahusťuje,veľmi pomáha aj užívanie včelieho peľu.
Včelí peľ je ideálna potrava nielen pre včely, ale i pre ľudí. Sú v ňom obsiahnuté všetky látky potrebné k životu.
Obsahuje : bielkoviny (20-49%), amidy (dusíkaté deriváty org. kyselín tvoriace napr. základ bielkovín), aminokyseliny, jednoduché a zložité cukry (25-48%), tuky (2,7-14%), ktoré pozostávajú v 43% z 3 najhodnotnejších esenciálnych mastných kyselín, hormóny, enzýmy, koenzýmy, vitamíny (provitamín A,B1,B2,B3,B6,B9,B12,kyselinu pantoténovú, biotín, cholín, inostol, C,D,E,K,rutín), minerálne látky (Vápnik, fosfor, draslík, síra, sodík, chlór, horčík, železo, mangán, meď, jód, zinok, kremík, molybdén, bór, titán, selén)
Použitie: - pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe, zvyšuje energiu a vitalitu :
-ako prevencia, pretože zlepšuje efektívnosť imunitného a nervového systému
-pomáha pri trávení a metabolizme tukov
-pomáha pri pooperačných stavoch, rekonvalescencii
-nechutenstve a úbytku hmotnosti, poruchách telesného i psychického vývoja,
-zlepšuje efektívnosť imunitného systému, pomáha pri trávení a metabolizme tukov
-zápche, žalúdočných problémoch, ochoreniach čriev, pečene, žlčníka,
-pri poruchách spánku, depresiách vďaka bohatému obsahu zinku a B6,
-môže ovplyvniť činnosť štítnej žľazy,
-môže pomôcť (nie vždy došlo k výraznému zníženiu) pri znížení hodnoty triglyceridov (neutrálne tuky) v krvi a vysokej hodnoty cholesterolu.
Je potrebné rozlišovať včelí peľ od rastlinného, ktorý spôsobuje pollinózu (sennú nádchu). Toto neplatí pre včelí peľ, pretože zrnka sú veľké na to, aby ich človek vdýchol a rastlinný peľ je v nich pozliepaný a obalený, takže sa nedostane do styku zo sliznicou. Ale aj v.p. môže vyvolať alergickú reakciu, ale nie mechanizmom, aký vzniká pri pollinóze.

MartinCBR

Ja som neschudol ani kilo skôr naopak mne jesť chutí a nemám problém nič zjesť.
Skôr ma tie zápchy otravujú. Do fitra už chodím roky aj ja je to dobre na stres, tam necítim skoro nič telo sa prepne na cvičenie a je to pohode. Budem skúšať a bojovať ďalej, hľadať nové metódy ale je vidieť že každý to ma trochu iné a zaberá mu iné.

RNG

Proti stresu sa da ucinne bojovat. Su protistresove cvicenia(thai chi, yoga, dlhe prechadzky cv tichom prostredim sm hlbokym branicnym dychanim) a rozne doplnky, ako zmes vitaminov B pod menom stress B, co jasne naznacuje , ze sa jedna o zmes pri stresoch, doplnky na serotonin(5-HTP, st Johns Wort, SAM-e)tiez GABA, L- theanine a ine.
Stress sposobuje krce v zaludku a crevach, tj je znacne podporujuci hnacky, okrem inych skod, co sposobi v tele.Preto sa ho treba za kazdu cenu zbavit.

sssisa

no mne zase vadi to ze ta stolica nie je taka aka by mala byt ale je vodnata a dost to niekedy aj pocut a stale ten pocit ze ci este pojdem a ci ma to nechyti dakde na ceste,,, a potom stale tie nervy dookola :( ale mne to zase zacalo od stresu takze sa ani necudujem...a schudla som len 3-4kg ale u mna je to aj tak dost lebo som dost chuda a tie ziviny u mna urcite nezostavaju pri hnackach urcite ako to uz vravel aj rng

NeviemNeviem

hm kazdy to ma trochu inéé.. ja zas nemam problem tam byt kratko tiez musim ale tri štyri krat .. skor mi vadi to ze sa domna nic nevstrebava..predtym som cvičil kulturistiku bol som vtom dobry a teraz sa to neda uz.. brucho si trochu cez den naplnim a rano vyprazdnim musi to byt fakt minimum skor vobec co si telo bere.. stratil som 12kg za tych 7 mesiacov brucho pomaly uz ani nemam :/

MartinCBR

mne by ani nevadilo isť tri krát na WC ale nech tam nesedím pol hodinu. To mi najviac vadí že na WC stravim vela času aj keď sa ráno do prace ponahlam proste všade ma to otravuje.

NeviemNeviem

sisa to psylium je podla mojho nazoru detail.. či to bude s probiotickymi kulturami alebo klasicke .. ved probiotika by si mala mat vtych tobolkach hlavne..

NeviemNeviem

Martin cbr no vieš tazko povedat či k uplnemu vyliečeniu ibs vobec dojde.. je to ako niečo nenavratne poškodene.. rng ma pravdu ze ibs je aj bez psychyky.. psychyka moze byt v pohode a ibs bude len sa z neakeho dovodu ktomu syndromu psychyka naviazala.. ja to mam nahaku ..stravujem sa uz zo zvyku tak ako sa ma.. no aj tak sakra musim ist tri krat rano a som v uplnom klidu ..uzivam psylium tri druhy probiotik aloe vera stravujem sa zdravo a nic stoho ..nezda sa ze sa to dakedy vylepši či priberem naspat vahu

MartinCBR

Mal som stresove obdobie a dosť som bol vytažený a nejako sa to dostavilo. Mne to začalo zápchami ja som ich mal skoro stále. Mlieko mne vobec nevadí skôr som musel úplne vysadiť kávu, sladkosti a alkohol už vôbec nepijem. Snažím sa stravovať zdravo, vlastne ja som sa vždy zdravo stravoval. Podla mňa IBS nemá zo stravou nič spoločne , možno trochu ale stavou k uplnemu vyliečenie IBS nedocieliš.