Laserova operácia očí

Príspevok v téme: Laserova operácia očí
matelko

Mám 21 rokov, a už dlho rozmýšlam nad laserovou operaciou očí. Nechcem do toho skočit naslepo, rád by som počul vaše názory, dobré prípadne zlé skúsenosti. Otec ma odhovára a očný lekár povedal že by som mal radšej počkat kým doštudujem. Ale to môžu byť daľšie 3 roky... btw mam cca 3,5 Dioptrie na oboch očiach

biatlonistka7

Tyia niečo také, čo píšeš čítam prvýkrát. Veľa som si o operácii zisťovala. Ako to je po rokoch od operácie. Ako je to so zotavovaním, či sa zrak zhoršuje po dlhých rokoch alebo nie. A s takýmito vecami som sa nestretla. Osobne mám tiež túto operáciu za sebou a neľutujem, že som sa na to dala pretože mi to veľmi uľahčuje bežné fungovanie každý deň ;)

Tyia

Minule som videla video v ktorom vynálezca tejto operácie tvrdí aké to je zle a škodlivé ,tvrdil že aj on túto operáciu povazoval za funkčnú ale postupne zistil, že keď sa raz oko prereze/prepáli tak sa narušia nervové žilky alebo také niečo a už sa to nezahoji a na pacientoch s odstupom času zistili že sa im problém so zrakom vrátil späť alebo sa im zacali rozpadávať tie nervové žilky či také niečo takže niektorí prišli aj o zrak úplne a momentálne bojuje za zákaz tohto ale keďže je to poriadny biznis tak sa mu to asi nikdy nepodarí! Takže radcsej každý deň okuliare alebo šošovky ako keď máš prestt vidieť úplne :)

Dienda

Eliona tak tvoj komentár ma konečne trošku upokojil. Zostala som znepokojená po tom, čo som čítala nižšie. Ale tak asi budeš mať pravdu, že je dôležité kto to robí. A nie je pravidlom, že ja by som musela mať podobnú alebo rovnakú skúsenosť. Skúsim sa pozrieť na tú kliniku, o ktorej si mi písala a uvidím ako sa rozhodnem. Ale celkom sa obávam, že by som mala prísť o mihalnice pri takomto zákroku :/

Eliona

Freduška nežeň to do extrému. Nejaké obmedzenia, odporúčanie tam sú, ale nie je to nič také, čo by ti malo narušiť nejako bežné dni na dlhé mesiace alebo tak. V pohode to podľa mňa zvládneš, keď som tentop zákrok zvládla ja :)

freduska55

Eliona dakujem ti za radu :) obavala som sa ze ci tam nie su az take obmedzenia, ze budem musiet mat zavrete oci aspon den a nebudem moct nic robit. To by bolo pre mna nepredstavitelne, ale podla tohto co pises by som to mohla zvladnut.

biatlonistka7

Prípady sú rôzne. Ale presne to je to, čo budem dnes už tvrdiť asi každému, kto sa pre takúto operáciu rozhodne. Treba si vybrať dobrého lekára, dobrú kliniku a nebudeš musieť riešiť takéto obavy a problémy po zákroku. Tiež mám operáciu očí za sebou a bez problémov. Nič nezvyčajné. Žiadny nejaký problém som nemala :)

Eliona

Dienda dôležité je najmä kto zákrok robí. Mne zákrok robili v Spinne a žiadne problémy ako popísala ona som nemala. S mnohými vecami som sa ani len nestretla. Takže je dôležité vybrať si odborníka, ktorý má mnoho skúseností a vie čo robí. Neoplatí sa riadiť ani cenou ani nejakými darčekami, podstatné je to aký je lekár a aké má skúseností. Pretože práve to má vplyv na výsledok zákroku ;)

Dienda

Dzanes tak teraz si ma trošku vystrašila. Ono je asi aj dôležité aký zákrok sa robí a najmä kto ho robí nie? Ja by som chcela tiež tento zákrok podstúpiť, len nie som si istá komu sa zveriť do rúk aby to všetko dopadlo podľa mojich predstáv aby som nemala nejaké problémy :)

Eliona

Freduška je vhodné nosiť slnečné okuliare po zákroku.. Treba to brať tak, že oko môže byť citlivejšie na svetlo, vietor a aj na dotyk. Preto ti aj na klinike odporučia nosiť okuliare za každého počasia inú dobu. Aby si to oko tak postupne zvyklo. Tie prvé dni samozrejme vyhýbať sa prašnému prostrediu, nejakému ostrému slnku a podobne :) Chce to čas, kým to oko sa dá dokopy :P

Dzanes

Chcela by som tiež prispieť svojou skúsenosťou. Na operácii som bola pred 13 rokmi, dioptrie som mala -6, silnejšia zhoršujúca sa krátkozrakosť, preto mi operácia bola odporúčaná priamo očnou lekárkou. Síce som mala len 19 rokov, operáciu mi povolili, od 18 r. môže ísť ktokoľvek. Prvý šok som zažila, keď mi pred ňou ostrihali mihalnice nakrátko, chuťovka pre všetky dámy, ktoré si zakladajú na svojich riasach. Patrične som ich oplakala, ale našťastie dorástli. Po operácii som videla ako keby cez fóliu a bolesti nastali až keď som prišla domov, boli to ukrutné noci, ako keby mi niekto rezal oči zaživa. Mala som ich opuchnuté s červenými bielkami. Musela som mať slnečné okuliare a zatiahnuté závesy asi týždeň, inak by bolesť bola neopísateľná. Po týždni som začala žiť normálnym životom a zrak sa mi každým dňom zostroval a milovala som pocit, že opäť vidím! Ráno otvorím oči a dovidím na nástenné hodiny, môžem ísť na kupko a vidieť kam plávam, či neutierať si stále zahmlené okuliare, ak vojdem zo zimy do tepla. Pre mňa to bolo akoby sa znova narodiť. Videla som cca na -0,3 a -0,5 dioptrií, ale povedali, že pre bežný život je to nepodstatné, čo aj bolo. No ako ubiehali roky, zrak sa mi opäť začal zhoršovať a dnes nosím okuliare, ak chcem vidieť do diaľky, či už v škole, v kine, divadle, výletoch. Dioptrie mám okolo -2 a k tomu sa mi pridružil astigmatizmus, ide o zlé zakrivenie rohovky, čo krátkozrakosť zhoršuje, netuším, či to spôsobila operácia alebo sa to vyvinulo prirodzene. Každopádne mám vraj na pravom oku poškriabanú rohovku a vraj toto mám ako pamiatku práve na operáciu. Na druhú by som už určite nešla! Výsledný efekt bol super len na pár rokov a opäť som prakticky tam, kde som bola. Vyvstáva tu filozofická úvaha: "Prečo očný lekári a chirurgovia nosia okuliare, ak je táto operácia taká super?" Je to finančný biznis, bohužiaľ...