Laserova operácia očí

Príspevok v téme: Laserova operácia očí
matelko

Mám 21 rokov, a už dlho rozmýšlam nad laserovou operaciou očí. Nechcem do toho skočit naslepo, rád by som počul vaše názory, dobré prípadne zlé skúsenosti. Otec ma odhovára a očný lekár povedal že by som mal radšej počkat kým doštudujem. Ale to môžu byť daľšie 3 roky... btw mam cca 3,5 Dioptrie na oboch očiach

misicka333

zuzulkazu z mojho pohladu nie je dobre to selektovat tak, ze som z BA, tak kliniku len z tade, za dobrou klinikou a lekarmi je niekedy potrebne aj cestovat :) viem o tom svoje :) treba si uvedomit co je vlastne pri takomto zakroku dolezite, na co je dobre sa zamerat :)

Dienda

Eliona, nevieš si predstaviť aká som zostala zaskočená. Ale tiež mi napadlo, že dosť záleží asi aj od toho, ako operácia dopadne a najmä ako je urobená. Tak u nás to je tiež tak. Tvoje písmenká sa mi dobre čítajú, dávajú mi silu sa na to odhodlať. Skúsim si tam na tú kliniku, kde tebe zákrok robili zavolať, že čo sa dozviem. Čo potrebujem vyriešiť.

Eliona

Dienda nie nemusíš mať rovnakú skúsenosť ako si sa tam dočítala. Záleží mnoho aj od toho ako bude operácia urobená. Ja síce už dávnejšie, ale písala som, že mi zákrok robili v Spinne, v Ružomberku. Boli časy, kedy som nechcela ani len počuť, že by som niečo takéto podstúpila, avšak už časom mi okuliare začali vadiť až tak, že som si povedala, že musím s tým skoncovať. Tak som aj urobila a som rada, že som sa na to dala.

erikuska

IWillFollowYou pozri toto vsetko co pises, su len nejake predpoklady, co by bolo kedy, nemozes vediet ako by si na tom bola keby si po operacii, ja som nad operaciou premyslala velmi dlho, ked som si po dlhej dobe rozmyslela, ze do toho idem nastal u mna dalsi problem a to vybrat si kliniku, z ktorej by som mala pocit, ze jej mozem verit a spolahnut sa, je to sice este len rok, ale som rada, ze som operaciou postupila ;)

IWillFollowYou

ja mam okuliare -4 a problemy so zrakom uz od kedy si pamatam :D

chcela som ist na operaciu viac krat, uvazujem uz od 18ky ALE

uz v 18ke mi doktorka povedala ze mozem ist ze sa mi zrak nebude zhorsovat .... no pravdaže... aktualne mam 24 a zrak horsi asi o 1 dioptriu co znamena ze keby vsetdy na operaciu idem uz mam naspat nejake tie 1tky

vela som si o operacii studovala... kludne si kukni lasikcomplications.com alebo nejak tak daj si to do googlu, neskutocne vela ludi ma s tym problem

-hlavne dvojite videnie
- zle videnie v noci

pri operacii podpisujes papier ze beries na seba vsetky rizika, aj slepotu ...

neznašam okuliare ide mi to na strasne na ervy, aj sosovky mi idu strasne na nervy, ale neviem neviem ci toto podstupit oproti rizikam

je to biznis

zuzulkazu

ahojte pridavam sa do diskusie...davali ste si niekto robit v poslednej dobe laser v BA? snazim sa vybrat kliniku kde si dat spravit, uz som toho dost precitala ale cim dalej tym mam z toho vecsi misung
uvazujem nad relexom (smile) robi neovizia a iclinic ale iclinic ma odradzaju recenzie a aj to ze vedia vsetko v jeden den
excimer tieto operacia nerobi respe nerobi operacie bez rezu...
relex mi pride taky najmensi zasah s najjednoduchsou rekonvalescenciou...mate niekto plis aj osobnu skusenost?
vdaka

erikuska

biatlonistka7 podla mna kym si clovek tym sam neprejde tak vlastne ani nevie o com to cele je :) mnoho veci som tiez citala predtym ako som sa na tuto operaciu dala a operacia mi veru dala mnoho, najma iny pohlad na svet, ostrejsie videnie, za ktore som vdacna pretoze uz niekedy som bola s nervickami na konci

klamira

Biatlonistka ide dosť o to aj kde si človek dá operáciu urobiť, kto ti ju robí, či má v tom prax a podobne. Moja mamka podstúpila operáciu očí už pekných pár rokov dozadu a tá sa z toho teší ešte dnes, že nemusí nosiť každý deň okuliare, čo ju vytáčalo až do nepríčetna. Taktiež rozmýšľam, že by som do toho išla tento rok na jeseň :)