Rodičia a anorexia, bulimia

Príspevok v téme: Rodičia a anorexia, bulimia
Alternativa

Ak mate podozrenie, ze Vase dieta trpi poruchou prijimania stravy /PPP/, nestracajte hlavu. Prave teraz Vas bude Vase najdrahsie stvorenie velmi potrebovat.
Zakladne zasady:
1. Zachovajte pokoj a pripravte sa na narocny boj hlavne psychicky. PPP je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Liecba je dlhodoba ale uspesna
2. Kupte si knihu, kde budu vysvetlene priciny spustania PPP, co s tym, hladajte odborne informacie, prip. Vy sami navstivte psychologa
3. Kedze spustacom tejto diagnozy v pubertalnom obdobi su najcastejsie pomery v rodine, prehodnotte vztahy v rodine a pracujte na ich pozitivnej zmene. Treba si uvedomit, ze nedostatok lasky a pozornosti rovnako ako nadbytok "opicej" lasky spusta problem
4. Prehodnotte doma stravovacie navyky. Naplnte kuchynu rozumnym mnozstvom cerstvej zeleniny, ovocia. Pri bulimii majte v chladnicke len mnozstvo stravy urcene na jeden den, takmer ziadne sladosti
5. Dajte dietatu pokojne, bez navalov zurivosti na javo, ze o jeho probleme viete. A tiez, ze vyzdravenie je vylucne v jeho rukach, pricom s Vasou maximalnou pomocou moze pocitat.
6. PPP nesmie byt jedinou temou rozhovorov v rodine
Verim, ze aj vo Vasej rodine tuto chorobu zvladnete.

betka20

ja neviem preco uz nevraciam.Ale nevraciam od vtedy ako som nasla nasledky a medzi nimi bolo aj ze mozem byt neplodna asi to

iris.

beti,tak to ma tesi!vytrvaj,neplanuj krkolomne chudnutia a posportuj trosku,pomoze to nie len na telo aj aj na duchu.

iris.

betka, ak mas maminu velmi rada a rozumiete si, tak sa nemas za co hanbit,mojka. ju bude viac boliet, ak jej to nepovies a zahrabes sa do ppp este hlbsie. mozno ked jej to povies,tak to bude pre teba velmi jednoduche a nebudes potrebovat pomoc odbornika,lebo ta podpori ako nikto iny!
popremyslaj,betinka. a dari sa ti stale s jedenim a nezvracanim?

mama42

betka
ked nenavidis zivot mas depresiu musis vyhladat odbornika a ked ju mas tak velmi rada tak preco jej to nepovies hambis sa za to??
maj sa pekne..musim ist

mama42

irish
si moc fajn ze im pomahas pokracuj v tom dalej...oni fakt pomoc potrebuju tieto rozhovory ich ale nevyliecia..trosku mozno povzbudia a mas pravdu rodina..odbornik..maj sa pekne ja uz musim ist