Rodičia a anorexia, bulimia

Príspevok v téme: Rodičia a anorexia, bulimia
Alternativa

Ak mate podozrenie, ze Vase dieta trpi poruchou prijimania stravy /PPP/, nestracajte hlavu. Prave teraz Vas bude Vase najdrahsie stvorenie velmi potrebovat.
Zakladne zasady:
1. Zachovajte pokoj a pripravte sa na narocny boj hlavne psychicky. PPP je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Liecba je dlhodoba ale uspesna
2. Kupte si knihu, kde budu vysvetlene priciny spustania PPP, co s tym, hladajte odborne informacie, prip. Vy sami navstivte psychologa
3. Kedze spustacom tejto diagnozy v pubertalnom obdobi su najcastejsie pomery v rodine, prehodnotte vztahy v rodine a pracujte na ich pozitivnej zmene. Treba si uvedomit, ze nedostatok lasky a pozornosti rovnako ako nadbytok "opicej" lasky spusta problem
4. Prehodnotte doma stravovacie navyky. Naplnte kuchynu rozumnym mnozstvom cerstvej zeleniny, ovocia. Pri bulimii majte v chladnicke len mnozstvo stravy urcene na jeden den, takmer ziadne sladosti
5. Dajte dietatu pokojne, bez navalov zurivosti na javo, ze o jeho probleme viete. A tiez, ze vyzdravenie je vylucne v jeho rukach, pricom s Vasou maximalnou pomocou moze pocitat.
6. PPP nesmie byt jedinou temou rozhovorov v rodine
Verim, ze aj vo Vasej rodine tuto chorobu zvladnete.

ela.

ahojte vsetci..))
Xenia, pripajam sa k nazoru Misky, ze to asi nie je dobry napad lepit tie A na policu.Hovoris, ze si vycerpala vsetky argumenty.Ja si ale myslim, ze skutocne to musi v prvom rade chciet tvoja dcerka sama.Musi byt sama presvedcena o spravnosti svojho rozhodnutia.Ked to bude robit len kvoli tebe, nema to vyznam.Zaberie to, az ked to bude robit pre seba samu.My sme pred casom zmenili taktiku.Dcerka ma sama poziadala, aby som jej dala priestor, pretoze jej samej velmi zalezi na tom, aby bola v poho.Robilo mi to zo zaciatku velke problemy denne nerozoberat s nou PPP, ale myslim, ze tato cesta bola spravna.Pripada mi,akoby dospela,vzala zodpovednost do svojich ruk.Chodi k psychol.aj psychiatricke, dohaduje si stretnutia, sama si meni cas sedenia,ked jej nevyhovuje, automaticky si zapisuje,co spapala, sama si pripravuje jedlo-skratka funguje ako samostatny jedinec./musim sa priznat,ze vela z tohoto som robila ja/. Skratka to doma neriesime.Ale ked ma chut porozpravat sa, tak si sadne ku mne a ja uz na nej vidim,ze si chce pokecat.A az vtedy nastupim.Som tu pre nu, ale uz nie ZA nu.3 dni dozadu mala recidivu. A vies co? Sadla si a povedala mi, ze zvracala, ze je na seba nastvana a najradsej by sa nafackala.Ale ze sa neboji, ze to bude ok. Ona povedala: ze sa neboji ONA.Nepovedala, ze sa nemam bat JA. A v tom vidim ten obrovsky rozdiel...
Idu Vianoce a ja si myslim, ze to bude velka skuska ohnom.Pre vsetkych-deti aj rodicov.A zelam nam vsetkym, aby sme tuto skusku zvladli na vybornu.So zeleninkou, ovocim,ale aj so salatom a kaprom.Aby si kazda z nas nabrala na tanier taky druh a take mnozstvo jedla, aby nemusela riesit boj so svojim vnutrom a na ukor toho si naplno vychutnala to caro dni,ktore mame pred sebou-lasku,pokoj a pohodicku
Tak vela stastia

mama42

xenia
ahoj xenia to bmi je moc zlééé....ja som mamka anorekticky...ktora sa z toho ako tak dostala...ak chces si popisat mozes mi napisat na mail olga69@post.sk
budem rada a ak milujes svoju dceru okamzite vyhladaj lekarsku pomoc..

misha

Ajoj, Xenia. Prepáč mi to, čo teraz napíšem, ale chcem Ti to povedať...To lepenie plagátov anorektičiek som si nalepovala v izbe tiež, ale nie preto, aby som tak nechcela vyzerať, ale preto, lebo som tak vyzerať CHCELA!:( Keď som mala hlad, pozerala som sa na tie fotky:(...a druhá vec, ktorú by som Ti chcela povedať je, že keď som bola v nemocnici ja- bolo to 2x, spolu cez 5mes., nebolo tam ani jedno dievča s BMI 14!!!! Všetko to bolo tesné pod hranicou. Nerozmýšlali ste nad hospitalizáciou? Vlasnte, teraz som si spomenula!!! Keď ma prijímali, dva dni potom tam zomrelo jedno dievča, malo 170cm a 40kg! S nikým sa nerozprávala, ani na skupiny s nami nechcela chodiť, bola taká aj "mimo". Nechcem Ťa strašiť, ale...chodíte aspoň k odborníkovi? Nepapá dcéra len diétne jedlá?

alti

Funguje, Xenia, ale u kazdej je to iny pristup. Kolko ma dcera rokov? prepac, nejako mi to vypadlo a ist dozadu - prispevkov je tu hodne.

xenia

Dlho som sa neozvala, chvilu bolo lepsie, potom mala krizicka - bola som strasne nastvata na celu anorexiu aj na dceru - ako doma furt vyvara a cita kucharske knihy a aj tak neje... dcerka papa (velmi dietne a zdravo), ale stale si drzi bmg 14. ukazala som jej fotky z pred par mesiacov a spytala som sa jej, ci tam bola tucna. Ona ze nie (ani nebola, bolo to pekne stihle dievca) - ale teraz sa paci sama sebe aka je. Davam jej citat clanky (napr. v Taliansku zakazali modelky s bmg pod 18)- precita, ale neuzna. Nalepila som jej na policu fotky straaasne chudych anorekticiek... Mam pocit, ze som uz vystrielala vsetky argumenty. Ale nic nezabera, nie je to fer. Ake mate skusenosti. Mam ju chvilu nechat tak? Alebo stale argumentovat, pripominat? Kontrolovat jedlo alebo ignorovat? Funguje vobec nieco?

misqua

Ahojte vsetci na tejto stranke. Viem ze mate problemy s primom potravy a preto, ze je to dost zavazna tema, rozhodli sme sa urobit o tom projekt do skoly. Konkretnejsie, zameriavame sa na anorexiu a snazime sa nejako odstranit pro-ana stranky z webu (pro-ana stranky propaguju anorexiu ako druh zivotneho stylu). Chceli by sme vyhladat nejaku osobu, ktora mala alebo ma anorexiu a snazi sa vyliecit, ktora by nam nieco porozpravala o tejto chorobe z ineho ako z lekarskeho hladiska... Mozno vam to pripada cudne, ale je to realny projekt a ja by som odcenila keby sa nam niekto ozve. Najlepsie by bolo z Prievidze alebo blizkeho okloia... Alebo nam svoje nazory, prispevky, pribehy alebo hociake info. posielajte mailom (ak chcete zostat anonymni) na mifa-fifa@azet.sk Dakujem.

iris.

betka, to je dobre, ze si nasla tie nasledky. je uplne jedno, co ta motivuje, hlavne ze ta to motivovalo a je to tvoje rozhodnutie,a preto to dokazes!! a dokazujes. a je to tvoje najlepsie rozhodnutie, betinka.
ako planujes udrzat sa cez sviatky? v niektorych rodinach je to problem...niekde nie.