Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

polina

peter25
presne o tom som pisala, ze vyznam maju tieto operacie len ak ide o odstranenie pourazoveho problemu. Len pre problemy s dychanim nie je potrebne menit tvar nosa, nosne prepazky nemaju nic spolocne s vyzorom.

peter25

Tak sa teda vratme do cias, ked mal peter25 13 rokov. Pri futbalovom zapase si zlamal nos tak, ze sa mu pomiloval s lavou polkou tvare, a kedze sa Peter25 bal ist doktorovi vratil si nos na miesto a prilepil spofaplastom/nie nos nebol odtrhnuty len vyhnuty :D/ a odvtedy mal Peter25 kazdy mesiac anginy, zapaly dutin, za rok 2007 napriklad 97 dni PNky, co myslim netesi ziadneho zamestnavatela. A okrem toho ten nos vyzeral vselijako, aj ked ludia vraveli, ze je to ok. A tak sa Peter25 rozmyslel, siel na ORL, dostal kontakt na super chirurga Dolezala, ktory nieje plasticky chirurg co urobi pekny nefunkcny nos, ale je ORL chirurg s atestaciou na plasticku chirurgiu, a Petrovi spravil povodny nos podla fotky. Je to odbornik, je velmi priamy, co niektore osoby nemusia predychat, ale je to funny clovek. A co sa tyka operovaneho nosa, ano, ked niekto vie kde chytit zisti, ze to je robene, tam kde je to sekane je to citit, ale za tych 7 mesiacov co mam po, je to stale menej a menej citit. Na povrchu nevidno nic, a co sa tyka sumernosti, nieje dokonale sumerny, kostena cast je uplne sumerna, chrupavkova ma asi o milimeter alebo dva na jednej strane viac. Proste prirodzeny normalny rovny nos ako predtym, nic co by kricalo, ze halo som nos od doktora. Ved predsa o to ide. A toto forum narekov ja povazujem za zly vtip. Rocne sa zoperuje kilotona cumakov a ludia su spokojni(na otazku preco chlap si necha nos robit, staci sa ist pozriet na taketo oddelenie, najde sa nas tam dost, predsalen nos ma aj dychat a mohol by aj nejak vyzerat)

polina

peter25
chapem Mimi2, ze je zufala, ked to dopadlo zle. Co vsak nechapem je, ze takuto operaciu podstupi chlap,co si nevidel Kurva hosi guten tag?
Inak, znovu to tu opakujem pre tych resp. tie, ktorí sa rozhoduju: Tuto operaciu nepotrebuje nikto, snad len niekto s pourazovou deformitou,kazdy ma taky nos, aky mu pasuje, a operovany nos nikdy nevyzera prirodzene, chyba mu totiz cast kosti, ktoru ma kazdy aj na tom najmensom nose.
Kazdy chirurg vratane Dr. Kovaca vas milerad zoperuje, pretoze na tom velmi dobre zarabaju, myslia si vsak o nas svoje.
Ja som nikdy nechcela byt trapna kopia predstavy nejakeho chirurga o dokonalom nose, chcela som len malu upravu, dopadla som tak, ze vyzeram inak a ovela horsie. Pocit, ze som si za to este aj zaplatila je fakt na zblaznanie.
Nechcem tu rozdavat mudre rady, ale rozhodnutia o takejto operacii su vecou nedostatocneho sebavedomia a preto sa radsej zamerajte na odstranenie tohto problemu.

Dalis

Peter25
super že si tu :-) Nižšie v prispevkoch som sa ťa na niečo chcela opýtať, asi si si to nevšimol. Nevieš či Doležal robi normalne aj esteticke upravy nosa? Ma atestaciu z plas. chir?
A ešte sa ťa chcem opýtať okrem toho všetkeho, či maš nos navrchu hladky, rovny alebo nejaku nezrovnalosť či tam nemaš... No proste či si spokojný, inak ty si chlap tak to aj inak vnimaš všetko a mala nezrovnalosť ti aj nevadi, lenže baby to zase vnimaju inak :-)
Hovoril si s nim ešte v deň operácie alebo deň pred operáciou, že ako to chceš? Alebo si ho videl až na operačke?
A dakujem vpred za odpovede :-)

peter25

Mimi a psychiatra si neskusala? Lebo ten by ti mohol pomoct. By ma zaujimalo ako sa ten nos nepodaril, tuna kazda ma nepodareny nos po opke, co som videl fotky, kazdy ten nos bol super, 100 percent sumerny nos je tak mozno na obalke retusovanych casopisov pre sliepky, ktorym to potom vymyva mozog. Ludia ziju po nehodach, znetvoreni a jedna hus bude knucat, ze chce umret. Teba mat doma tak ti jednu trafim. Fuuu jak ma ten komentar nakrkol

peter25

Mimi a psychiatra si neskusala? Lebo ten by ti mohol pomoct. By ma zaujimalo ako sa ten nos nepodaril, tuna kazda ma nepodareny nos po opke, co som videl fotky, kazdy ten nos bol super, 100 percent sumerny nos je tak mozno na obalke retusovanych casopisov pre sliepky, ktorym to potom vymyva mozog. Ludia ziju po nehodach, znetvoreni a jedna hus bude knucat, ze chce umret. Teba mat doma tak ti jednu trafim. Fuuu jak ma ten komentar nakrkol

Mimi2

Mne už sa nechce ani žiť,nič ma bebavi. Operácia nosa sa nepodarila ani na druhý krat spraviť normalne, alebo nechcelo sa mu to asi spraviť normalne, rovno a sumerne chirurg sa už spraval odmerane akokeby sa urazil že chcem niečo opraviť a mna už ani žiť nebavi. To mam zase šetriť peniaze, a isť inam? A nikde nemam zaruku že to spravi ten druhý dobre. Už len ledva čakam kým budem mať aspoň 80 rokov a zomriem. Ani pred operáciou a po tejto operácii ma nebavi ani sa zabavať, s nikým nadväzovať kontakt budem do konca života sama a dufam, že ak sa druhý krat narodim budem mať nos pekný.

tchibo

Arial, kludne napis na mail, co maju na stranke, urcite sa to k nemu dostane. www.orlklinika.sk
Alebo lepsie zavolat, byva tam skoro kazdy den, co ja viem.
Dost dlho som tu nebola, lebo mala som toho vela, ale som citala. Mozete mi prosim niekto poslat foto pred a po , kto bol u Mudr. Kovaca? pripadne aj u niekoho ineho. Moj termin sa pomaly blizi a nervy zacinaju pracovat. Hlavne po prispevkoch, ze to nedopadlo podla predstav.
vdaka

lenitnes@gmail.com