Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

mircatko

Ahojte. Dievcata, mna by zaujimalo, ci ste mali nos do jednej strany hned, ked vam dali dole dlahu, alebo sa zacal "krivit" pri hojeni?

Ja som bola na operacii u MUDr. Juraseka pred 2 tyzdnami a zatial sa mi nos paci. Len sa bojim aj zasmiat, aby sa nieco nepokazilo... Ozaj, ak mate upachaty nos, nielen kvoli opuchu, ako si ho cistite?

polina

liza8
je fajn, ked si spokojna. Len nesud druhych tak zlahka. Nosy si davaju robit ludia, ktori ich mali aj povodne ovela menej vyrazne ako ja. Ja som chcela malu upravu preto, ze som nechcela vyzerat inak, nechcela som maly prsinos. Aj Kovac uznal, ze to mam zbabrane, zatial riesime len problemy s dychanim.
Kazdy ma na zaklade vlastnych skusenosti iny nazor. Ja by som sa uz teraz nedala operovat, ani keby som mala neviem aky velky nos, hlavne ze by bol funkcny.
Ak ti to nebude vadit, chcela by som vidiet, ako sa to kovacovi v tvojom pripade podarilo, cez mail ti mozem napisat viac. Moja adresa: marcela.poliakova@pobox.sk

S1M

Lucia2
Áno, dá sa výsledok chirurga aj retušovať. Lenže napr. ja mám nos z profilu veľmi pekný, ale spredu ho mám doľava asi tak o pol centimetra. V mojom prípade asi ukazuje len fotky z profilu.
liza8
Ahoj, no ako žiješ? :) Pekne si tu napísala, môžem s tebou len súhlasiť.

S1M

Janka258
Ja mam aj po operacii nos do lavej strany. Vadi mi to, je to vidiet, ale viacej riskovat uz nemienim. Som z toho nestastna.

Janka258

Peter25
prosim ťa ak pridem za dr Doležalom a poviem mu žeby som si chcela dať vyrovnať nos, mysliš, že bude ochotný aj napriek tomu,že nemam nato zdravotý dôvod ale iba estetický?
Ty si mal uraz, však? A ak si nahodou neplatil za tu esteticku upravu tak si musel mať aj zaznam o uraze aby si to mal všetko cez poisťovňu (prepažka+uprava nosa)? Alebo ti nos spravil aj bez zaznamu o uraze? Ďakujem veľmi za odpoveď.

Janka258

Ahojte zmierili by ste sa niekedy s tým, že mate nos po operácii nakrivo do jednej strany? Že ste si zaplatili za niečo čo nebolo dobre spravené a aj keď nahodou bolo tak sa to mohlo zle zrasť a chirurg vam to už nechcel napraviť, lebo povie že je to naročna operácia a on sa to boji robiť aby to nepokazil? To je fakt bezmocnosť, ku komu mam teraz isť? Komu veriť? Ja chcem mať nos rovno spredu, to som potom na tuto operáciu vôbec nemusela isť, škoda peňazí :-(
Mimi22 teba uplne chapem ako sa citiš, ale to už chirurga nezaujima. Ma zaplatene a je mu jedno ako to potom vyzera. Až na par vynimiek, len kam isť?

liza8

polina

ja nesuhlasim s nazorom, ze clovek ma vzdy nos aky sa mu hodi a ako mu pristane. Si nepocula o takom, ze uplne bezne byva choroba, pri ktorej dochadza k neumernemu zvacseniu jednej casti tela? trpime nou uplne bezne- usi, nos, palec na nohe... Mala som dobru biolu, takze to viem. Pokial nos je nesumerny k telu, kym inemu cloveku by pristal, lebo ma napriklad vacsiu hlavu, ale svojmu nositelovi vyrazne narusa vzhlad, tak nevidim dovod, preco by mal s tym zit, ked sa to da napravit. Mne sam kovac povedal, ze som mala vyrazny hrb na nose, ze take nosy sa casto nevidia a musel mi vela brat. Osobne mi operacia len pomohla a nos vyzera aj PRIRODZENE...no nechapem teba- teda ludi, co si chodia iba vylepsit malinku vadu, alebo co si to mala. To nechapem, lebo mne sa vzdy zdali vsetky nosy , co neboli obrovske ako moj, a stacilo, ze boli pomerne rovne, KRASNE. A tiez nemam rada, ked tu niekto vzdycha, aky ma hrozny nos, ked ma milimetrovu vadu.

a peter- mne to pride take smiesne, ze sem stale chodis, pises si tu a nadavas na forum :D:D...ach ach ach..a to nepovies, ze ja som ti tiez posielala fotku a stale vravim, ze som s nosom spokojna...to, ze si tu vymenime s babami nejake detaily, co sa nam nepacia, neznamena, ze chceme menit nosy:D..aspon ja teda nie.

KED JE CLOVEK SMUTNY, LEBO MA FAKT OBROVSKY A NECHUTNY NOS, NEMUSI BYT ANI PO NEHODE- LEBO JE TO ZA JEDNO, CELY ZIVOT SA STRETAVA S TYM, ZE MU NAN UKAZUJU A ON SA NECITI DOBRE KVOLI SEBE A KOMPLIKUJE MU TO ZIVOT, TAK VRELO ODPORUCAM. MNE TO VELMI ZMENILO ZIVOT!!! a TO HLAVNE KVOLI MNE, ALE TO NEPOCHOPIA LUDIA, CO MALI PEKNE NOSY, BOLI MALICHERNI A ISLI SI HO AKOZE VYLEPSIT, LEBO CAKALI NEVIEM CO! Pri takto strasnom nose totiz clovek nemoze byt nespokojny s vysledkom, lebo vsetko je lepsie- ale samozrejme ak sa nestane to, ze nos ostane naozaj viditelne krivy, prasiatkovsky alebo uplne nehodiaci sa k tvari, ak su tu taketo holky, tak maju pravo byt nespokojne.

Lucia2

Myslíte, že ak ma nejaký chirurg na stranke fotky nosov čo robil, tak ich mohol aj vyretušovať, aby vyzerali čo najlepšie a v skutočnosti take ani možno nie su? Da sa to?

Mimi2

Vravi sa že pre to aby operácia dopadla čo najlepšie a čo najviac podľa predstav je dôležita komunikacia LEKÁR - PACIENT. No ak niekedy lekar už nema taky záujem pri oprave po prvej operácii o komunikáciu s pacientom, lebo sa cíti urazený tak to boli na duši ešte viacej ako ta nevydarená operácia. Preto ani moja druha operácia nedopadla tak ako by mala, lebo chirurg sa už správal divno a ja som mu nedokázala normálne povedať všetko čo ma na nose po operácii ešte trapilo :-( A čo nepoviem to sam od seba nenavrhne upraviť. Nechápem to ak niekoho ta práca nebavi a nezaujímaju ho pocity pacienta či ho trapi ešte niečo na nose čo nie je detail, ale viditeľna vec ako napr nos do jednej strany, alebo hrbolček čo sa spravil po operácii ... nemal by vôbec robiť plastickeho chirurga s takým spravanim že on je niekto a my nikto, len zdroj na peniaze. Je mi z toho na nič asi som ešte neni pripravena v živote na takýchto ľudí.