Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

mircatko

Ak chces, daj mi mail. Poslem ti fotky, ale az neskor, nechcem sa teraz prilis malovat, opuchnuta uz az tak nie som, dokonca som ani velmi nebola, len zo dva - tri dni. Mam este taky zlty monokel pod okom, ale uz nie je az taky viditelny. Opuchy su este zvnutra nosa, ale na to ma dr. upozornil pred op, ze si to bude opuchat a odpuchat, jak sa mu zachce a este mozno dost dlho :) Nuz, ja som setrila rok, ale slo to, ked mas takuto motivaciu :) Neboj sa, pojdes sa ukazat a on ti vysvetli, co treba s nosom robit. Kazdy pripad je individualny. A neboj sa ani bolesti... vobec to neboli, teda tie lamane kosti, resp. zbrusovany hrbolcek, jedine, co bolelo, boli tie zosivane miesta, na okraji nosa, ale kvoli tomu som zas netrpela, asi 3krat som si dala kvapky algifen a bolo :) a este tamponada je mierne neprijemna, ale dva dni zvladnes :) Drzim prsty, good luck ;)

Asdfka

Mircatko:

No ja mam hrbol na nose:-( cize to su kosti, treba tam nieco asi lamat brusit :-( Ach...
Fuuuh, no kde tolko vezmem :-D

Nemohla by si mi poslat fotky pred a po ? ako to vyzera? este to mas opuchnute?

mircatko

Na konzultaciu sa treba objednat, bud mailom alebo telefonicky, cena konzultacie je 17 EUR, no v pripade, ze sa rozhodnes pre operaciu v PortaMede, tak ti peniaze vratia. Cena zavisi od toho, ci ide o operaciu makkych casti alebo aj kostennych. Ja som mala operovane tvrde casti, zuzovany nos zboku a zbrusovany hrbolcek, takze som platila 830 EUR a k tomu za CA 200 EUR. Jurasek a aj ostatni - teda sestricka a anesteziologovia su velmi zlati. Pokojne sa pytaj, ak mas este otazky. Ani MUDr. sa neboj a nehanbi sa opytat, aj ked budes mat mozno pocit, ze sa pytas blbosti, ale tak pre nas je to nove, aj ked si myslis, ze vies, do coho ides, nie vzdy je to tak a niektore veci ti napadnu az neskor.

Asdfka

Mircatko:

Prave som vcera o nom dost citala, treba mu zavolat a objednat sa na konzultaciu?
Nevies kolko stoji taka konzultacia a kolko ta to cele vyslo?

Diky za odpoved

mircatko

Asdfka:
Bola som na op pred 3 tyzdnami u MUDr. Juraseka a vrelo odporucam. Je to fachmann, vyzna sa v tom, co robi :) Pred op vsetko vysvetli, je mily, ziadny arogantny typek... no jednoducho je super... Nosiky ozaj prisposobi k typu tvare... mne nasi povedali, ze uz si ani nepamataju, aky nos som mala predtym, tak mi sadol. Zatial som velmi spokojna, bojim sa len toho, ako sa nos zahoji, ale tak musim byt trpezliva a cakat.

Asdfka

Chysta sa teraz nejaka na OP?
Ja uz som pevne rozhodnuta, ze chcem ist ale vobec neviem ku komu.

Viete mi poradit nejakeho dobreho chirurga v KE?

Janka258

Mimi2
Najhoršie na tom všetkom je, že ak mi chirurg už ten nos nechal nakrivo nepovedal, že ak chcem a bude mi to vadiť tak mi to opraví, bol ticho a do spravy ktorú vypisoval klamal. Možno nas operoval ten istý v BA ale to je už jedno. Nemala som nos škaredy iba s hrbolčekom a to že je nakrivo do strany o tom som ani tiež nevedela ako ty. Sestra mi vravela nech nejdem na tuto operáciu, že chirurg mi necha nos dolava alebo doprava a povie že je to dobre. A presne toto sa stalo, je to ako zlý sen. Je mi to vidno ešte viacej ako pred operáciou. Aj na internom mi dr vravela aký pekný noštek mam že čo si chcem na nom dať robiť a ja som stale bola zaslepena tým malým hrbolčekom a nikoho som nepočuvala. Ale kto by to tušil ako dopadne? Keď vam navyše chirurg kresli nos ako by mal vyzerať podla linii tvare na papier a tým vas presvedči aky je on super odbornik?

Janka258

Mircatko ja som ho mala nakrivo hneď po odstraneni dlahy a dr mi napísal do papierov, že mam nos v strednej rovine a vôbec to nie je pravda, tiež je mi z toho smutno a hlavne, že chirurg klamal :-(. Je mi to vidno najviac na fotke no a k sa s niekym rozpravam tak sa snažim nepozerať priamo do oči ale stojim tak trošku bokom, je to trapne no hambim sa za seba. Musim isť na reoperáciu, neviem ešte kam no viem že takto to nechať nechcem.

mircatko

Prosim vas, poradte mi, zateka mi... mozem zobrat Zyrtec alebo Zodac? ... a este... ako si cistite nos? Dakujem :)