Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

brcka

Jana C

prosim ta Jani chcem sa nieco popytat, ja som tu chodila pred rokom, bola som na druhej opke ale viem, ze ty si bola uz aj na 3. ja tiez rozmyslam, ze by som este sla, len tak doupravovat.

prosim odpis mi na mail 301@azet.sk
dakujem

peter25

Taaakze,

zoberme si nos, je na nom hrb, zoberie sa dlato/tzv osteotom, ale budem to volat menej noblesne/ a odsekne kus kosti zvrchu, cize ten hrb, potom sa zlomia bocne kosti aby sa to zuzilo/tzv. osteotomia/ vznikne ostra hrana, ktora sa opilnikuje/nie pilnickom na nechtiky drahe damy/ jasne je, ze to bude citit, co spojila priroda a co spojil doktor, je predsalen rozdiel. Ked si niekto zlomi prst tiez to je do konca zivota vidiet. Plasticky chirurg/ak je sikovny a nie diletant/ to spravi tak aby to bolo co najmenej vidno, ale citit to bude vzdy, aj ja si citim tu cast ktora nieje sekana a ten bod kde to uz sekane bolo, a vzdy budem, len si nemagam kazdy den nos. Je zvlastne, ze clovek s atestaciou s plastickej chirurgie nevidi, ze nos je krivy aj spredu, ja som ledva dosiel do ordinacie a uz mi daval, jak z predu cecko vyrazne, zboku skoba, povedal mi veci co som predtym ani nevidel. Ak by ma chirurg odrovnal, tak by som happy nebol, uznavam, aj ked ja som tam siel hlavne kvoli zdraviu. Co sa tyka krivenia sa po, netreba sa toho prilis skoro chytat, nerypat do toho, snazit sa aspon mesiac lezat na chrbate, o to viac kym je na nose sadra aby netlacila do strany, nevystavovat nos velkym zmenam teploty, a zvyknut si na to, ze aspon pol roka bude puchnut a odpuchat jak sa mu bude chce

Dalis

Polina nerozmýšlaš nad ďalšou operáciou? Veď horšie to už snaď nebude ako to maš teraz. Mohla by si skusiť napr toho dr Doležala. Po tom čo pisal Peter25 vyzera byť odbornik a najviac ma potešilo, že si môžem priniesť obrazok tak orientačne, že ako by som to chcela.
Len sa bojim trošku toho, že ak by sa mi na nose niečo nepačilo, napr zostal by mi tam nejaky malý hrbolček alebo by sa mi pokrivil späť do strany, alebo by sa mi niečo nepozdavalo, možno dlžka... že ako by reagoval, či by sa mi to nesnažil vyhovoriť, to by som bola dosť smutna z toho, že to nevyšlo a malu upravu by mi nechcel spraviť.

Mimi2

Inak videla som nos čo ma robený kamaratka ona ho ma dokonalý. Súmerný, bez hrbolčeka, no proste normalny nos ako od prirody. Takže sa to da a ak to tak nie je tak sa chirurg vyhovara na zle hojenie, prečo sa to niekomu zahoji sumerne a niekto musi mať každu stranu aj o 2-3 mm inu? A na nose je vidno všetko. Myslim že zaleži vela od šikovnosti chirurga. Ja som si tiež zaplatila len za kopu sĺz :-(

Mimi2

Peter25
myslim, žeby si nebol nadšený keby si mal po operácii nos stale v tvare C tak ako ja, pretože mi ho chirurg nevyrovnal. Tiež som mu ukazala fotku, to dievča na obrazku ho malo normalne rovno v strede tvare a mne ho chirurg nechal nakrivo, lebo ja som o tom nevedela že je nakrivo a keď som mu to nepovedala, že chcem aj vyrovnať tak mi ho nevyrovnal. Tebe navrchu nie je citiť spajane kosti asi mne ano to by ani nevadilo, ale s týmto nosom mam byť štastna?

tchibo

polina a Peter25, obidvaja mate pravdu, kazdy v niecom.
Moj nazor a obdobny som pocula aj od Kovaca, ze mat na 100% sumerny nos je jednoducho nerealne. To aj mne povedal na rovinu, ze to nemam cakat. To sa podari mozno jedna opka z neviem kolko tisic a aj to ovplyvnuje milion dalsich faktorov. Takze cakat od tejto opky je to absolutne nemozne. Ved nikto na svete nema absolutne sumernu tvar.
Mysliet si, ze zmenim si nos a zmeni sa vsetko okolo mna k lepsiemu je hlupost. Pokial sa clovek nezacne na seba pozerat inak a pacit sa sam sebe, moze mat neviem aky krasny sumerny nos, no stale bude nespokojny.

Ale chapem aj Polinu, ze pokial to dopadlo tak ako pises a hlavne mas zdravoten problemy, tak je to smutne a hlavne, zo strany toho Dr. neprofesionalne.

Peter25 a mozes pls mi poslat foto pred a po? Ak Ti to nerobi problem.Vdaka
lenitnes@gmail.com

polina

peter25
vobec si ma neurazil, len nemam chut posielat svoje foto. Uz som tu viackrat pisala, ze ma operoval chirurg z Chirmed s.r.o. Košice, Dr. Kačmar. Dodatocne som zistila, ze je na neho dost staznosti aj za operacie inych casti tela. Vopred u nich (a zrejme vsade) podpisujes, ze to nemusi dopadnut podla predstav, takze s tymi tahanicami by som asi bola smiesna.

peter25

Polina, prepac ak som ta urazil. To co popisujes je fakt zle, no aj takto to moze dopadnut. Co je vsak zvlastne, ze neuvedies, kto ta operoval, ved ti ublizil, ja by som to tahal vsade kade by som chodil

polina

peter25
prepac, ale svoje fotky uz nerozposielam. To, ze moj nos vyzera zle nie je len moj vymysel, jediny, kto tvrdi, ze to nie je pravda je dotycny chirurg. Bohuzial mi to zmenilo aj celkovy vyzor tvare. Navyse ako bonus mam stazene dychanie, nos boli, stale ma tam nieco taha a spodna cast je aj po viac ako roku necitliva.

peter25

moj nos mal zpredu formu C, cize jedna nozdra nefunkcna kompletne, cize esteticky zakrok bol nevyhnutny a ja som ho navyse chcel, aj chlap si moze potrpiet na tom aby vyzeral nazvem to ´´optimalne´´ Dnes aspon nevytrcam v spolocnosti tym, ze mam nos jak paragraf, ale tym, ze mam drzu hu... :D/just joking/ Polina, inak celkom rad by som videl tvoj nos, kedysi tu pisali dve dievcence, ktore vyplakavali a planovali skok z mosta Apollo, kvoli tomu, ze lava nozdra im neladila s kabelkou, a ked mi poslali fotky, videl som pekne, prirodzene sumerne nosy. Tak fakt neviem, kde je problem. Ano plasticka chirurgia je biznis, uznavam, ale mne tento biznis pomohol ako zdravotne, tak aj mierne esteticky