Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Maya_chic

asdfka - zle sa ti dýcha? lebo ja mam zlu prepazku z kazdej strany, vnutri mam skoro nepriechodny hrbol, nahmatam si ho aj zvonku, ja uz ani neviem ake to je normlane dýchat, roky :( takze tiez to potrebujem ako sol, ale zobudis sa, coby nie, aj ja sa toho inac bojim :))) ale priznam sa, ze viac sa bojim trombozy, ako nezobudenia sa, zobudi sa kazdy, ale co umreli po plastikach tak kvoli tromboze,a le dost, toto radsej nepreberat :)))

Asdfka

Maya:

Teraz pozeram do papiera a je tu resekcia kristy septa tak neviem, nieco v nose to bude...

A inak strasne sa bojim narkozy, ze sa uz nezobudim :/

Maya_chic

krista? nie nahodou s kostou? :))) lebo to neviem ani ja, drzim ti palce, nech ti to dopadne podla tvojich predstav, ja na to myslim každý den, ze kedy konecne si splnim sen :(

Asdfka

Maya:

Zbrusovat hrbol, dvihat spicku, a nieco s prepazkou, chrupavkami a nieco s kristou :)
Neviem co to je a ani kde to je :)))

Maya_chic

asdfka - prosim ta, popis co vsetko ti idu robit, lebo ja by som chcela fakt kompletku, uplne novy iny nos, potesis ma potom fotkami po :) a ked dopadnes super, pojdem aj ja, ja toto uz planujem rok! a stale mi nieco do toho prislo :(

Asdfka

Maya:

Ja idem aj napriek tomu do Chirmedu co tu zdenka napisala.
Na Kovaca tiez boli staznosti staci precitat tuto diskusiu od zaciatku, cize tak ...

Ja sa ozvem po op ako som dopadla :)

Maya_chic

Zdenka - ja som bola na dvoch konzultackach (mimo chirmed)a bolo mi povedane nezavisle od seba, ze ma budu operovat otvorenou metodou, komplet rhinoplastika, zmensenie dierok, robenie prepazky orl lekarom, no veru bojim s ateraz risknut chirmed po tom co pises :( na reoperaciu by som uz nemala

neviete ako dlho sa caka na termin u Kovaca? a ako je to s konzultackou ist tak daleko, potom spat, ach jaj a dr. Cerven?

zdenka12

prepáč, ale fotky ti nepošlem, snáď ma pochopíš
mne ostala odspodu červená prerušovaná čiarka v mieste rezu
niekomu jazva vybledne, je to len biela čiarka, ale vždy je vidieť, že tam bol rez, samozrejme nie na prvý pohľad, na fotkách to môžeš vidieť viac na stránkach amerických plastických chirurgov, zväčša u reoperovaných nosov (zadáš "secondary rhinoplasty" alebo "revision rhinoplasty")
neviem, či si dobre pamätám, že ideš na reop k dr. kováčovi, on je naozaj odborník, operoval tisícky nosov, takže si si vybrala asi najlepšie ako sa dalo, ale nemôžem si odpustiť jednu poznámku- nakoniec sa asi aj tak väčšina z nás so zbabranými nosmi stretneme u dr. kováča, len škoda, že toho najlepšieho hľadáme, keď je už neskoro (tiež som u neho bola,videla som pár fotiek pekných nosov, ale všetko to boli výsledky prvých operácií, nie opráv)

Iva_

Zdenka12
O par mesiacov mam isť na reoperáciu nosa otvorenou metodou a neviem si predstaviť oko vyzera jazva pod nosom po par mesiacoch. Prosím ťa poslala by si mi fotku nosa zospodu ako to vyzera? A ak chceš môžeš aj nosík spredu a zboku :-)) Ďakujem
iva.357@azet.sk