Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Michael86

aisa
Tak ja tolko nezarabam ,ze by som si mohol dovolit ist inde ledva som zohnal 1000e aj to s tym ,ze som sa zadlzil a ak to ma zle dopadnut radsej by som peniaze vyuzil zmysluplnejsie aj ked ma ten nos dost trapi o tej operacii vie rodina okolie a ak to dopadne zle budem za .... Uz si nejdem robit stresy vela mi napovie ta konzultacia ak sa mi to nebude pozdavat budem sa musiet zmierit s tym,ze sa moj problem asi nikdy nevyriesi aj rodina a blízky mi hovoria ,ze oni by si to nikdy nedali robit ,ze co vymyslam aj tohto sa bojim ,ze ako zareaguje okolie ked sa to nepodarí ak by som v tom bol len sam lepsie by sa mi s tym vyrovnavalo ,ze sa to nepodarilo ako ked to budem pocuvat od inych ,ale na druhej strane sa to moze podarit a mna to uz nebude tazit a budem moct zit bez tych komplexov mozno to aj stoji za ten risk neviem som na vazkach

Aisa

Michael86
najdôležitejšie je to ako sa chirurg zachova ak ide o problem alebo reklamaciu, ale ako som zistila väčšinou su všetci rovnaky ak ide o problem tvaria sa že je všetko v poriadku a ak maju niečo opraviť tak len s mrzutým spravanim a prinajhoršom reoperáciu odmietnu lebo je to "dobre". Ideš za iným chirurgom ten zhodnoti ako zle bola operácia urobena a spravi reoperáciu ale samozrejme musiš mať znova peniaze a potom sa zopakuje to iste a zase musiš isť k inemu lebo ten druhý sa zachova tak isto ako ten prvý ako ten prvy ak už nejde o peniaze. To je bohužiaľ moja skusenosť a ak by bol aspoň ten prvý chirurg zodpovedný a neišlo mu iba o peniaze ako každemu nemusela som isť na operáciu už po tretí krat k inemu chirurgovi. To som vlastne platila 2x a nakoniec idem aj tak na ORL chirurgiu, najviac mi nos zničil chirurg pri prvej operácii a iny sa už len znažil to za peniaze opraviť a potom znova dovidenia, viecej ho nič nezaujima ako toho prveho a to by bolo stale dookola u plastickych chirurgov. Kamaratke sa toto stalo s ušami, opravu jej chirurg odmietol aj napriek tomu že mala jedno ucho po operácii pri hlave druhe od hlavy a musela isť inam.
Takže radšej na ORL odporučam ísť tam vam aspoň nepoškodia prepažku a určite budu aj ochotny riešiť problem pretože sa to da dať cez poisťovňu.
Inak nechapem tých všetkých chirurgov či treba isť žiadať o opravu so samopalom v ruke alebo s policiou alebo ako, aby sa správali zodpovedne ak ide o problem a riešili ho a nie nervozne odmietali aj napriek tomu že to naozaj nie dobre spravene napohlad a stalo to kopu peňazi. Možmo oni zarabaju aj minim. 1000 eur za mesiac ale nie každy tolko zaraba že si môže dovoliť platiť za tu istu operáciu znova inde...

Michael86

Ako tu citam tie prispevky normalne zacinam pochybovat ,ze ci je vobec mozne,aby sa operacia podarila na prvý krát to musi byt asi zazrak a take riziko nejdem radsej podstupit ,aby som potom celý zivot lutoval ,alebo setril a nadalej dufal ,ze tento krat sa to uz podarí .Tento tyzden idem na konzultaciu k dr .Kovacovi no asi to aj tou konzultaciou ukoncim ,lebo si nechcem predstavit ten pocit ak by som mal nos este horsí nez pred op a plno penazi v ....

Aisa

Zdenka12
maš pravdu že plastický chirurgovia by vôbec nemali zasahovať do prepažky, pretože ja budem do konca života ľutovať že som si dala upraviť nos a vyrovnať prepažku plastickému chirurgovi. A on sa tvaril aký je odborník na nosy a aj na prepažky a ja som mu naletela pretože mu išlo iba o peniaze. Ako som zistila tak na ORL spravia nos sumernejši a nepoškodia pritom prepažku ak ju treba vyrovnať. Ja aj tak musim isť na ORL pravdepodobne k dr Kovačovi, pre deravu prepažku a ešte k tomu mam aj vela z prepažky odstranene a hrozí mi, že bude malo materialu na prepažke aby mi mohli zobrať štep tak som zvedava čim to nakoniec uzavre tu dieru, možno mi k tomu "rozbombardovanému" nosu pri operácii rozpytvajú aj ucho. :-((

zdenka12

už je to viac ako rok
snáď máš dohodnutého aspoň dobrého orl lekára, ktorý pri operácii funkčnej poruchy musí byť, plastický chirurg by ti nemal zasahovať do prepážky, ako hovorí dr. kováč "plastici" zväčša našťastie nezasahujú do septa, a teda pri následných opravách je možné ako výplň použiť výrez z prepážky a nemusí sa kvôli tomu vyberať chrupavka z ucha, čo je aj môj prípad, pretože mi vysekali veľa z kosti a spôsobili nos a la "skokanský mostík"
ale keďže mám pocit, že to odo mňa berieš ako strašenie a nechcem tu popisovať aké ďalšie peripetie ma s nosom čakajú, želám ti už len šťastie, nech to dopadne tak, ako očakávaš

Maya_chic

asdfka - zle sa ti dýcha? lebo ja mam zlu prepazku z kazdej strany, vnutri mam skoro nepriechodny hrbol, nahmatam si ho aj zvonku, ja uz ani neviem ake to je normlane dýchat, roky :( takze tiez to potrebujem ako sol, ale zobudis sa, coby nie, aj ja sa toho inac bojim :))) ale priznam sa, ze viac sa bojim trombozy, ako nezobudenia sa, zobudi sa kazdy, ale co umreli po plastikach tak kvoli tromboze,a le dost, toto radsej nepreberat :)))

zdenka12

nikomu nemôžem hovoriť, čo má alebo nemá robiť, opísať svoju zlú skúsenosť s Chirmed som však považovala za potrebné, aby tí, čo zvažujú toto zariadenie mali aj iné info, ako ich reklamu
a na záver - dr. Magdo už má konečne atestáciu z plastickej chirurgie? pretože v Chirmed operoval dosť dlho bez nej (neviem, či ho je možné nájsť na stránke, ja som ho videla prvýkrát v deň op a netušila som, že tam pôsobí, na vizitke mal len "chirurg", mal ma operovať dr. Kačmár, ale aj prepúšťaciu správu písal a podpísal dr. Magdo samozrejme nie pod svojim menom ale ako dr. Kačmár)
a čo sa týka dr. kováča, prečo asi má aj dr. kačmár po stenách povešané certifikáty z jeho školení ? asi preto, že je taký odborník, že môže učiť iných, čo asi hovorí samé za seba,
ale želám všetkým babám, ktoré sa rozhodnú pre Chirmed, aby sa s dr. Kováčom nemuseli nikdy stretnúť