Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Bibko

Aisa, bola som na konzultacii aj v Ruzinove, povodne som sa chcela dat operovat tam ale ti ma fakt nepresvedcili. A pracuje tam jedna suseda, takze som dala od ORL radsej ruky prec. Ked ma kresli ten doktor, tak som mu povedla ze chcem nos zuzit. Ta kost, co mi tam vycnievala tam ale stale je, pochybujem ze je to tak opuchnute, inak by to predsa nebolo take tvrde. A presne mas pravdu, urcite nebudem mat slov, ked sa na seba pozriem, ved sa vlastne ani nespoznam, takze este mu povedat nejaku kritiku? no neviem, ale iste je to, ze pokial to fakt bude take ako predtym, tak mu nieco k tomu poviem. Ty ides na tu reoperaciu, a kedy? mas aj problem s dychanim? necitam tu celu diskusiu, tak presne neviem..

Michael86

Ja som bol dnes na konzultacii a rozhodol som sa ,ze podstupim ten zakrok uz mam aj konkretny termin opky no upozornil ma ,ze tam moze este ostat maly hrbolcek ktory moze vzniknut pri hojeni.Presvedcili ma slová ,ze sa musí stat velká katastrofa,aby to bolo horsie ako je teraz tak dufam ,ze sa nestane a dopadne to dobre .Idem k orl lekarovi bude mi napravat aj prepazku no zlakol som sa toho ,ze mi nos bude musiet este znovu lamat ,ale to je asi bezný postup.

Aisa

Bobko chirurg ti povie aby si sa pozrela do zrkadla teda mal by nepočula som žeby to niekto nespravil a môžeš mu povedať všetko čo sa ti nepači alebo páči ale aj tak ak sa tam pozrieš do zrkadla tak nebudeš mať odvahu na na nejake kritizovane. Tie chyby ak by boli zbadaš neskôr doma možno na druhy deň možno o týžden alebo po par mesiacoch.
Ja s nosom nie som spokojna je ako vlnovka z boku a mam problem aj s prepažkou.
To že mam problem s prepažkou nie som sama písali tu už viacerí keď im plastický chirurg robil aj prepážku a nedopadlo to dobre.
Podla mňa by plastickym chirurgom mali zakazať robiť nosy lebo narobia viacej škody s vnutornm nosom ako treba a a navyše ak ani zvonku ten nos nie je dobrý tak je to hamba pre nich a nech si robia ine veci prsia, liposukcia.... len NIE nosy to nech nechaju ORL chirurgom, lebo niekedy spravia krajši nos ako plasticky chirurg.

peter25

Pocas operacie si intubovana, cize neviem, ako by ti mal zapadnut jazyk. A ked spis normalne, tak myslim, ze ti tiez jazyk len tak zo srandy nezapadne. A inak ti odporucam ako vacsine hysteriek tu zacat sudit nos vtedy, ked ho mas tyzden po operacii...vtedy je to totiz velmi ´´objektivne´´ hodnotenie. Bude to v pohode, netreba cakat zazraky a bude to ok, zmenia ti akurat nos, nie teba a urcite nie sposob akym na seba pozeras.

Asdfka

Chcem sa spytat ako ste dychali, teda pocas operacie nosom a potom ked zafixovali nos ustami? Ste sa nebali ze zapadne jazyk ci akoo??
Ja mam strach, uz nemam strach z narkozy ale zo zapadnutia jazyka :-D

Bibko

Ked mam z toho taku depku akusi..a prosim ta ani nesranduj, ze by som mala ist na opravu, uz by som to financne nezvladla a to nehovorim o tom ako sa zachovalo okolie, ked sa dozvedeli ze idem na OP. Druhy krat by to uz asi neprehryzli. A teraz si uz s nostekom spokojna? Kolko bude asi trvat ten opuch? Som si dnes pozerala moje fotky a na nich ten nos taky siroky nemam! A potom ked mi da ten chirurg dole tu dlahu, aj ta necha vyjadrit sa k tomu ´dielu´? Ako to bolo u teba, prosim?

Aisa

Bibko aj mne môj nos hneď po odstraneni dlahy a leukoplastu pripadal široký spredu, ale chirurg mi povedal, že je to opuch a a do pol roka sa zužoval takže určite to maš opuchnute. A ja som si doma odlepila asi deň pred kontrolou dlahu a na nos som sa pozrela, lebo tam pri chirurgovi sa to neda tak popozerať a nezlaknuť sa... Tak som sa doma pozerala asi pol hodinu do zrkadla a som sa citila čudno, že mi tam zrazu chyba ten hrbolček, vyraz tvare bol iný oči som mala akoby od seba... a kým som sa spamätala už som si na seba zvykla a dala dlahu naspäť. A pri chirurgovi som už aspoň nebola taka zlaknuta a prekvapena keď mi dal dolu dlahu... Ale aj tak ten nos nebol OK bol trošku do strany aj z profilu hrboľatý tak som nebola moc štastna. Potom som šla na opravu k inemu chirurgovi, lebo ako som spominala nižšie ten prvy už zadarmo nechcel opravovať vraj je to dobre a pritom nebolo a ja uplatky nedokažem dať :-(( Bohužiaľ to je plasticka chirurgia a každy chce na tom iba zarobiť a nezaleži mu ako je ta operácia urobena.

Bibko

Vcera som bola na prvej kontrole od OP.. Mam strasne zly pocit, ze vysledok nebude taky ako sa ocakavala. Ze budem vyzerat horsie ako predtym a ze sa s tou zmenou nestotoznim. Ako ste boli prosim Vas po OP na tom vy, co uz mate vsetko za sebou? Mali ste aj vy tieto stavy? Moj nos mi pride taky skaredy, siroky, dlhy...som zufala (este som ho sice nevidela v zrkadle ale sudim podla hmatu) :(

Aisa

Kľudne choď na operáciu horšie to už nebude. Potom ťa už len bude možno štvať to ak ho budeš mať po operácii mierne do strany, alebo hrboľatý. Ale stale to bude lepšie ako teraz a či tie nedostatky po operácii (ak budu) budeš chcieť riešiť alebo nie to je už na tebe. Ale mňa to štve že som dala za nos kopu peňazi a nos nebol ani rovny spredu a ani z profilu, aj keď lepšie to bolo, ale takto som to nechcela za tie peniaze. A myslim že už tu mali viacerí takýto problem a chirurg sa nich vykašlal a museli isť inam. Jednoducho zadarmo by sa ani mne nechcelo opravovať ale ak sa učili aj psychologiu musia pochopiť ako sa človek citi keď to nie je dobre ako maju iný nos od prirody - sumerný a "zadarmo"