Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

zdenka12

opíšem trochu svoje skúsenosti s Chirmed:
- pred op je správanie také ústretové, v podstate ak si nebola na konzultácii inde alebo si sa stretla s horším prístupom inde, si myslíš, že sú profesionáli (pretože si sa s profesionálnym prístupom dovtedy nestretla), čo sa zmení, ak po op nie si s niečím spokojná,
- doporučovala by som ti pozrieť si ešte raz foto ich pacientov pred a po, ja som si všimla, že všetci vyzerajú tak povediac rovnako, teda ich nosy sú rovnako robené bez ohľadu na typ tváre, bohužiaľ som všetko, čo ma mohlo varovať nejako nebrala do úvahy
- ich tvrdenie, že na nový nos si niektorí musia dlhšie zvykať, je nezmysel, ak je to dobre urobené, čo znamená, že sa ti nezmení výraz tváre (nepozeráš do zrkadla na cudzieho človeka), si spokojná okamžite, ak nie, postupom času si na nový výzor môžeš len zvyknúť, ale spokojná nebudeš
- ich postup pri op je zastaralý, aspoň bol a to op otvorenou metódou, čo sa bežne nerobí u nosov operovaných prvýkrát, ak tak len u komplikovaných prípadov, po op otvorenou metódou ostáva jazva a ich tvrdenie že si ju nikto nevšimne veď kto sa ti pozerá na nos odspodu je klamné (napr. stojíš a niekto pri tebe sedí čiže díva sa na teba zospodu, zubár, a hocikto kto je pri tebe blízko), ďalej nosné krídla lámu štyrikrát (teda na každej strane dvakrát), čo sa bežne robí na každej strane len raz, ich postupom tak vytvoria umelo pôsobiaci nos
- čo sa týka foto na ich stránke
ad 1/ ten nos vyzerá ešte najlepšie (asi preto je ako prvý)ale vidno jazvu pod nosom (červená čiarka), na zhodnotenie by bolo potrebné vidieť tvár spredu
ad 2/ táto baba nemala nikdy lámané kosti, mala operovaný len mäkký nos a oni jej robili len opravu po nevydarenej op u iného košického chirurga
ad 3/ to je vec vkusu, ale podľa mňa to vyzerá hrozne a tá baba má miesto nosa bambuľu, navyše nos pôsobí akoby predĺžene
- to, že si vypýtajú zálohu je vysoko neprofesionálne a neetické, hraničiace s protiprávnosťou (za peniaze ti neposkytnú žiadnu protihodnotu, rezervácia termínu je skutočne smiešna zámienka, pretože v skutočnosti si nie ty rezervuješ termín, ktorý by ti tak či tak dali, ale oni si poisťujú, že sa dostavíš)
- keď som bola ja operovaná, neplatila sa záloha a radšej by som im nechala aj celých 1000 eur, len aby som toto nikdy nezažila
- mne tým prílišným vylámaním kostí pokazili aj dovtedy bezproblémové dýchanie
- existovala jedna stránka, na ktorej boli negatívne hodnotení (topslužby.sk), neskôr sa tam už v oddelení plastická chirurgia nedali nájsť
- každý má vlastnú hlavu a musí zhodnotiť, či sa chce nechať obrať o svoju originalitu, ale k správnemu rozhodnutiu musí mať aj dostatok informácií a to je dôvod, prečo to tu píšem
- inak radšej sa pred svojim rozhodnutím poraďte s viacerými ľuďmi a budete, hlavne baby, prekvapené, že iní vás vôbec nevnímajú podľa nosa, to sú len naše predstavy o sebe, a hlavne, neporovnávajte sa s ľuďmi, ktorí majú rovné nosy prirodzené, že také by ste chceli, tak sa to urobiť nedá, pozrite sa na tých, ktorý majú nosy robené a potom sa rozhodnite, či chcete tak vypadať

Maya_chic

asdfka - ano, aj s anestezou, mala som byt operovana u nich, ale zial okolnosti vysli, ze som nebola a Chirmed mali rovnu tisicku pred par mesiacmi to viem :) blbe je, ze tie ceny operacii sa z roka na rok zvysuju

Maya_chic

asdfka - vraj je velmi prijemny, pocula som, ale sam pri operacii urcite nebude :) vsimla som si, ze zdvihli ceny, nedavno to bolo 1000 eur, dost o 100 eur :( standart akovsade je tých 1000 e, Rastislavka ma nejakych 960 eur

Asdfka

No neviem ci tam bude zrejme hej, ale operovat bude Magdo, on mal som mnou konzultaciu :). A bola aj som z neho nadsena :)

50€ za rezervaciu terminu zvysnych 1050 doplatim v den operacie

Maya_chic

asdfka - ahoj, ja som tiez z Kosic, Kacmar pri operacii nebude, preco? inak aj orl lekar by ta mal operovat, ked chces aj prepazku, budem ti drzat palce...

Asdfka

zdenka:

Uz som bola vyplatit zalohu, uz je asi aj tak neskoro :/.
Cely vecer som studovala recenzie a citala som o nich a ziadnu kritiku som nenasla na nich. Len to co si ty napisala. Na zdravi a zzz ich kazdy odporuca tak ja neviem :/.

Aj mna by zaujimalo co ti pokaslali.
A operovat ma bude Magdo.