Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Aisa

Ziarovka
ja ak by som mohla vratiť čas šla by som na operáciu znova lebo tužba mať pekný nos je silnejšia ako reakcia okolia, ale chcela by som veštecke schopnosti aby som si našla lepšieho a zodpovednejšieho chirurga ako teraz.

gossip_girl

Bibko,
ty si u koho bola na op? masaze su dobre aby nebol nos taky stuhnuty a aby sa este lepsie usadil, alebo ako to mam povedat :)

Bibko

Tak to mam za sebou..Nos je z profilu uplne ukazkovy ale moj pocit, ze je akysi siroky sa nezmenil. Vraj je to este opuchnute a ze to bude vyzerat lepsie. O 3 tyzdne na kontrolu, snad to bude uz fakt ok..a mam si robit masaze, neviete na co je to dobre??

sabina1205

Ahojte,
tých, ktorí sa obávajú reakcie okolia môžem ubezpečiť, že to nebude také zlé, ako si myslíte. V mojom prípade si dokonca väčšina ani nevšimla, že mám robený nos :-D To len my tak veľmi vnímame tú zmenu. Moji blízky buď vraveli, že som nejak opeknele, alebo až po upozornení sa upriamili na moj nos, že niečo sa na ňom zmenilo. A to ma moc teší, že nemusím každému vysvetlovať, že prečo a načo a ako atd.. :-)

Bibko

Ziarovka, premyslala som nad tym ako bude reagovat okolie a ti, ktori to vedia, ma podporuju. A ti, ktori ma odsudzili su mi jedno. Pretoze oni to nechapu, lebo to nechcu pochopit. Je podobne ako ked ma niekto krive zubky a da si rovnatka - to je pre okolie ok. Ale ked postupis OP nosteka, vela ludi ma zmiesane pocity a asi je to tym, ze budes inak vyzerat. A ja mam dnes hodinu pravdy, davaju mi dlahu konecne dole a som zvedava, co ti napisem poobede. Ale jedna pozitivna vec, co som zazila je ta, ze to vobec nebolelo. Fakt vobec a toho som sa obavala dost.

Michael86

Je to tazke niekedy si sam clovek privodí vacsiu pozornost a uputa tym okolie na svoj problem ak niekto nieje spokojni napr s nosom a zacne sa s tym zaoberat mozno sam si privodí vacsiu pozornost okolia na vec ktora ho trapi ja som mal od mala nesumerny nos no bral som to športovo a nedaval som tomu taku vaznost ako davam teraz a verim,ze mozno nejako podvedome tym uputa aj iných ked to pramení z jeho neistoty a naruseneho sebavedomia vsetko je o psychickej sile a o tom ako kto dokaze prijat vplyvy okolia niekto to hodi za hlavu a bude si zit s usmevom a niekoho to moze polozit a zneprijemnit mu to zivot ak si to bude priliz pripustat a mat to stale v hlave je to hlavne o psychike myslim si .

ziarovka

Zdravím všetkých, čítala som niektoré príspevky tohto fóra, no keďže by som sa asi nahľadala, kým by som našla odpovede na moje otázky, tak by som sa Vás radšej chcela takto opýtať na Vaše názory.. už dlhšiu dobu viem, že by som raz chcela takúto operáciu podstúpiť.. no odhliadnuc od všetkých rizík, ktoré prináša (a o ktorých tu mnohí píšete) ma stále zaujíma jedna vec.. a to, či ste pred operáciou nemali strach z reakcie Vášho okolia - nezávisle od výsledku operácie.. či už by to dopadlo zle (čo by bola tá horšia varianta a ľudia by si mohli uťahovať) alebo aj dobre, lebo čo ak by ľudia boli voči takémuto typu zákroku príliš konzervatívni, že by ma za to nebodaj nejak odsudzovali... tým myslím ľudí, ktorí ma poznajú (minimálne z videnia) a zmenu by si iste všimli.... možno Vás takéto myšlienky vôbec nenapadali, neviem..rada by som však vedela, či som jediná, čo sa takýmto niečím zaoberám a či to vôbec má zmysel :-) .. a keďže som tu natrafila na dosť negatívnych zážitkov spojených s rhinoplastikou, ďalej by som ešte chcela vedieť, či keby ste mali možnosť po Vašich skúsenostiach vrátiť čas a rozhodnúť sa, či sa nechať znovu operovať, tak či by ste tak spravili ... Ďakujem

Asdfka

Michael:

no ved prave, teraz vsetko vybavovat odznova, vsetky vysetrenia atd.. :( + ty mas stastie ze si chlap, ja musim byt tyzden pred alebo po menstuacii cize musim sa aj s tymto nejako zariadit :(
ja tiez nezvyknem byt chora ale toto ma polozilo uplne :(

Idem do Chirmedu v KE