Samoopalovacie mlieko

Lavazza021

Tak a zase ja Vám napíšem svoju skúsenosť. Pred dvoma rokmi som bola po prvýkrát v živote v soláriu. Minulý rok by som ho nebola vyhľadávala, ale išla som v priebehu dvoch mesiacov na dve akcie (svadba, slávnosť v škole) a tak som nechcela vyzerať ako vápenka, tak som začala chodiť do solárka. Síce viem, že tam má byť medzi opalovaním odstup min.48 hod., potrebovala som byť rýchlo hnedá, a tak som chodila každý deň. Viditelnejšie som bola tmavšia, ale ouha, týždeň som tam nebola a bola som zas taká biela ako aj predtým. Tento rok som bola v soláriu cca 10x, ale žiaden výsledok nevidím. Naozaj. A ak ma opálilo, tak len naozaj minimálne. Zbytočne som tam minula vyše 33 € a nič z toho. Som typ - modré oči, vlasy špinavý blond, bledá pokožka atď. Neviem či to je tým, lebo to solárko je vertikálne (tie bývajú lepšie ako horizontálne, pretože majú viac trubíc) a navyše turbo. Kamarátka bola v tom istom solárku asi 6x a je tmavá jak čert. Asi to bude tým že má viac pigmentu ako ja alebo potom neviem čo. A k téme samoopalováky. Tak ja mám vyskúšané hádam všetky, ale mlieka nie krémy - napr. Nivea (aj na tmavú aj na svetlú pokožku), Johnon´s Holiday skin, Garnier...atď. A po všetkých som sa normálne ošúpala. Neviem prečo, ale jedno viem, stoja za h....!!! Jediné čo mne pomôže je slnko, aj to sa trošku opálim iba keď si nedám ochranný faktor, čim prispievam k "welcome skin cancer" :)Iba toľko som Vám chcela povedať, teda že už neverím ničomu !!! Bye...

chantal333

veronickka
to ti neviem povedat takto musis vidiet sama, ak si po 6 min mierne cervena nie je to dobre, zo solaria by si mala chodit hneda nie cervena, to je zaklad na co ma upozornili

veronickka

aha...no ja som na druhom konci SVK, konkretne v NR a solarko je fakt kvalitne, s tym poradenstvom to uz je horsie...teta na dochodku tam sice nerobi :P ale taka nlada slecna typu: nema tvar, blby vyraz XD...ta vela neporadi...tak teraz kebyze idem na 6 min bolo by to prilis? lebo som zhnedla uz fajne :)

chantal333

veroniccka

ahoj,, ja po dlhsej dobe t.j. 3 mesiace aleb po zime idem do solarka-chodim do solarium-ke.sk dva krat po tri minutky, vypracovali mi tamplan podla mojej pokozky, kazde dva razy zvysujem po minutke, ale len do 10min maximalne, chodim tri krat tyzdenne a pouziva pipravky australian gold, vydrzia mi aj rok a pol...sneda som uz po dvoch tyzdnoch a bonzova po mesiaci, dlho mi to vydrzi a aj pokozka po tych kremikoch je krasna pruzna a vonava....ja nechcem propagovat spomenute solarko alebo kremy, ale ak idete do solarka, co je podla mna zdravsie ako cely den na slnku sa piect do cervena tak si solarko vyberajte aby ste nechytili nejake napr kozne problemy, aby tam boli odbornii a nie teta na dochodku, co nema sajn vam poradit....

veroniccka

ahoj chantal, ja som presne taky isty typ ako ty...bola som v solarku zatial dvakrat, prvykrat na 5 min a druhykrat, hned druhy den na 7 min. ale zda sa,ze som to prehanala.som spalena. prosim ta, nevies mi poradit ako na to? chcela by som byt sneda. nie cervena ako rak. inak, pripravok do solarka som pouzila tiez.na kolko min mam ist teraz? a este, dokazes tam dosiahnut bronzovu pokozku? lebo mne to u mna pripada byt ako nedosiahnutelna meta :(

chantal333

ja sa solarka zastavam, som bledy typ s tmavymi vlasmi a zelenymi ocami, ziadne kremy vas tak neopalia ako sa opalite v solarku, samozrejme, ze aj tam treba dodrziavat pravidla, treba uzivat pripravky urcene do solaria a interval dva dni medzi oplaovaniami najmenej, tiez si treba vybrat solarium, kde je dostatocna hygiena, pravidelne vymienaju trubice a maju aj poradenstvo

ln

vcera som bola v 101-tke a mali tam 3 druhy(a z kazdeho druhu dost vela kusov) jonsons samoopalovakom,ktorych normalna cena je asi 5€ a tie stali 1,50!!!neviem,preco take lacne...zeby sa blizil datum spotreby????laka ma to,ved je to za super cenu aj celkom dobry vyber,ale neviem co ked je to stare?ak ano co by to mohlo sposobit?

vierka

Ahojte,tento prispevok patri tym,co tu tvrdia,ze radsej do solarka ako najake blbe samoopalovacie pripravky.Ja som tiez chodievala do solarka a mozem kludne povedat,ze som to ani nejako neprehanala.Cez leto som sa opalovala doma alebo na kupku a cez zimu v solarku.Jednoducha hneda som sa citila krajsie.Uz som si to ani nevedela predstavit,ze by som niekedy uplne vybledla.Boze to boli problemy.Pred dvoma mesiacmi mi vyberali znamienko a vysledok z histologie?Tipnite si.........Zhubny melanom.Davajte si na solarko velky pozor,je to velmi nebezpecne,aj ja som si myslela,ze mne sa nemoze nic stat a je to tu.A myslim si,ze radsej biela a zdrava ako hneda a chora.

eve-lin

no ja som kedysi strasne casto pouzivala samoopalovaky a teda fakt naj naj naj je ten od znacky balea sundance stoji oklo 120sk ale maju ho len v dm drogerkach ale po druhom natreti stze jak cokolada skutocne perfektne akurat mi na tychto mlieikach vadi ze to pri sprchovani ide hned vsetko dole a treba sa tym stale natierat