MOJA DIETA

Príspevok v téme: MOJA DIETA
janka

ahojte. volam sa janka, mam 19rokov, a som na exchange pobyte v USA. Za presne 60 dni idem domov.. Tu v USA(8mesiacov)som pribrala 13kilo:(( strasne mi je z toho smutno, ale co narobim, teraz to musim schudnut. Rozhodla som sa ze sem budem kazdy pisat co jem. Budem rada ak mi aj poradite niake tipy lebo musim tych 13kil schudnuut:(( inak neviem co, viete ani nohavice nezapnem, strie sa mi spravili, proste hrozne! tak od zajtra IDEM NATO!! drzte palce.

utesena

jaja - k tej metabolickej vykonnosti - nevies mi, prosim Ta, poradit nejake stranky, kde si mozem zratat presne mnozstvo kalorii, ktore zjem - teda aspon priblizne...

otazka

ahoj Jani,dakujem,bolo super,cely den sme chodili po Londyne,vela rozpravali a nasmiali,ale vecer sme uz nevladali.Po 1x v zivote som si dala hamburger a neskor aj bagetu,ale urcite som to vychodila.
Chcela som sa merat uz dnes,ale nebolo by to objektivne kvoli dnom,tak az uprostred tyzdna.
Mne treba takych 5kg,ale tie mensie idu vzdy tazsie a par centimetrov v bokoch :-(
Jani,kedy ides domov?Ak to tu nezhodis,doma urcite,to mi mozes verit.

janka

vies co asik aj hej.. ale len trosicku.. nevazim sa lebo nemam vahu tu.. vies.. sa pokazila. a inak kolko si mala kil ked si zaclaa,, a cm ? a klko si schuudla?

ps: tesim sa s tebou z RANDE!! :)

otazka

jani,schudla si uz nieco?ak sa nevazis,vies to aspon podla oblecenia? Mne sa zda,ze mi padol zadok,tak som rada,musim vydrzat a uz tuto sobotu mam rande :-)

jaja

Dievčatá, možno vám to pomôže, ale tu treba použiť kalorické počítadlo.
To čo možno ešte nepoznáte, je vaša skutočná " metabolická výkonnosť " - rýchlosť zužitkovania a spalovania kalorií. Prečo je toto číslo tak dôležité? Pretože jediný spôsob ako schudnúť, je spáliť viac kalorií ako ich prijať. Pokiaľ budete poznať svoju metabolickú výkonnosť, budete o krok bližšie k dosiahnutiu svojho cieľa v hmotnosti - úbytok, udržanie alebo prírastok - k tomu čo ste si vždy priali.
Existuje viac spôsobov ako vypočítať Basal Metabolic rate (BMR - základná metabolická výkonnosť) a Aktive Metabolic Rate ( AMR- aktivnma metabolická výkonnosť)Pokiaľ nemáte svojho trenéra alebo iného fitness experta, aby vám pomohol vypočítať vaše BMR, môžete použiť známu Harris-Benedict rovnicu:
MUŽI:
66+(13,7xváha v kg)+(5xvýška v cm)-(6,8x vek v rokoch)
ŽENY:
655+(9,6xváha v kg)+(1,8xvýška v cm)-(4,7xvek v rokoch)
vaše BMR vyjadruje, aké minimálne množstvo kalorií vaše telo každý deň potrebuje, aby mohlo správne fungovať( tep, srdce, dýchanie a kolobeh krvi)ke´d ste v kľude počas odpočinku. To znamená, koľko kalorií váš organizmus potrebuje, aby mohol jednoducho fungovať 24 hodín bez mimoriadnej námahy a vydania energie.
Vaše AMR je vyjadrena ako BMR plus pridané kalorie, ktoré potrebujete, každý deň k základnému pohybu a aktivite. Pretože vaše AMR sa mení na základe stupňa vašej aktivity, bude vyšší vždy, keď budete aktívnejší. K výpočtu vašej AMR vynásobte vaše BMR podľa stupňa aktivity:

veľmi nízky: 1,3/muži i ženy
zahrňuje dennú aktivitu ako je varenie, žehlenie, riadenie a státie

nízky: 1,6-muži / 1,3-ženy
trochu viac aktivity, ako je golf, chôdza rýchlosťou 5km/h, starostlivosť o dieťa, upratovanie

stredný:1,7-muži / 1,6-ženy
cyklistika, tenis, tanec, korčuľovanie, chôdza rýchlosťou 5,5-6,5km/h

vysoký: 2,1-muži / 1,9 ženy
basketbal, futbal,horolezectvo, areobic

Keď už viete svoju základnú i aktívnu metabolickú výkonnosť, mali by ste vedieť, ako ju aplikovať v bežnom živote. aby ste si udržali hmotnosť, váš denný príjem kalorií by sa mal rovnať AMR (+/-100kcal). Pokiaľ budete prijímať viac kalorií, než je hodnota vašeho AMR, budú sa vám tieto kalorie naviac v tele ukladať v podobe tuku - či už budú z proteinov, uhlohydrátov, tuku či alkoholu - a budete musieť priberanie zastaviť.
Pokiaľ je vašim cieľom chudnúť (bežne a účinne ) behom dlhšej doby, mali by ste jesť dostatok kalorií - každý deň najmenej v hodnote rovnajúcej sa vašej BMR.
Ale ak začnete po dlhšiu dobu prijímať o veľa menej kalorií než je vaša denná potreba, potom vaše telo zníži svoj metabolizmus a začne si ukladať energiu na prežitie a nevyhnuteľne " požierať " svalovú hmotu
Vaša AMR sa bude každý deň meniť podľa stupňa vašej aktivity. prepočítajte vašu BMR po každých 3kg ztráty hmotnosti, pretože sa pri chudnutí bude meniť.

janka

oukej xyz.. :)
dneska som mala cerealie s bananom na ranajky, cerealnu tycinky(150kcal ) na desiatu, potom som mala light ranch so zeleninkouu. manm zoboznujem to..hlavne s brokolociou a mrvickou. to bol lucn.. potom ceralna tycinka a jablko na olovrant a na veceru neviem co budem mat :)) asik masko so zeleninkou.

otazka

Jani,pridaj na desiatu a obed trochu sacharidov. Neboj sa KJ,prave naopak pomozu ti a nebudes mat zachvaty hladu a obzerstva a neskoncis zasa tak ako naposledy

janka

DNeska som uz naozaj zacala.
ranajky=cerealie,
desiata=jogurt
obed=jogurt a salat
olovrant=jogurt
vecera=salat a kuracie.

:))

xyz

no je to dost pohybu len dufam ze schudnem ! aspon do toho konca jula chcem mat o 15 kg menej potrebujem to... nic sa neda robit...