Tazke dychanie

Príspevok v téme: Tazke dychanie
ninik

Poradte mi prosim Vas strasne zle sa mi dycha akokeby plytko, vecer ked zaspavam a nastane zlom spanku sa strhnem na to ze prestavam dychat...byva mi zima a nasledne strsne horko, mam mravcenie a vnutorny tras, je mi na odpadnutie..tlak mam v poriadku..neviem co je so mnou, v nemocnici vravia ze nic..prosim o radu.dik

dr.jajbolí

Ninik, ja mám tiež takýto problém a popritom aj chrápem a vynecháva mi dýchanie. Volá sa to spánkové apnoe a súvisí to so srdcom. Nebolo by na škodu sa pýtať ku kardiológovi, alebo aj na pľúcne. Oni by ťa mali doporučiť do Spánkového laboratória v Blave alebo v Košiciach. Ja som sa teraz objednala na doporučenie kardiológa. Musíš ho mať, lebo je to veľmi drahé vyšetrenie, ktoré prepláca poisťovňa, avšak čakacia doba je aj 2 mesiace, pretože to musí ísť najprv na schválenie do tvojej zdravotnej poisťovne. To vybavujú oni-ten labák. Je tovyšetrenie, kde ťa napoja na taký prístroj, niečo podobné ako EKG, leb 8x viac tých ďasov na teba dajú a celú noc ťa monitorujú. Som z toho dosť vyplašená, ale musím to absolvovať. Idem 15.júna júúúúúj a objednala som sa zač. apríla. Mám aj telef. kontakt na lekára, aj mne dal ani neviem kto. Idem do Košíc. Takže začni behať po lekároch, najlepšie ku kardiológovi, ktorému tento problém rozhodne povedz! Držím ti palce.
Ak cez deň máš takéto dýchanie, dýchaj pomaly do sáčku!!!!

ninik

Ahojte, aj mne sa z zacina zdat, ze je to psychycke, jem sice lieky na upokojenie, ktore mi nepomahaju, ael dakedy to dychanie pride zrazu akoby hyperventilacia a fakt sa mi neda dodychat:( a prehovorit mozog na to ze sa citim dobre, je velmi tazke, neviem sa na to proste prinutit:((( dakedy ma to chyti aj vonku ked som na prechadzeke s malym a to je to najhorsie, lebo sa vojim ze sa mi daco stane a odpadnem a co bude s malym....neviem si pomoct, ale po porode som daka rozhasena.maly ma uz 16mes.ale som na neho samam muz je vacsinou v robote,ved sami to koniec koncov poznate...RNG mi dal dake typy na doplnky, skusim ich uvidim.ale uz fakt neviem co so sebou, vzdy som bola plna elanu a chuti do zivota ateraz si len sadnem do rohu gauca a akoby som cakala na zubatu...:((((

jaja

vyzerá to na psychiku, to presvedč svoj mozog, že sa ti dobre dýcha, je to o sebaovládaní , a nejaké potravinové doplnky - ľubovník alebo ... by ti pomohli na ukludnenie. lekári ti len lieky dajú...

ninik

Mna uz poslali aj na rehabilitaciu aj na psychiatriu a som z toho uz zufala, natlacili ma liekmi, ale dycha sa stale tazko, aj teraz, ja uz fakt neviem co robit, rehabilitacie mi nepomahaju, ale chrbticu mam po porode daku vpadnutu ci co.prsim poradte, lebo som naozaj v koncoch.dakujem vam vsetkym .

[zruseny12]

mne sa tiez tazko dycha,ale som citala,ze aj ked je nedostatok vapnika tak je stazene dychanie,aj mam esovitu skoliozu tak ci my neplaci chrbtica niekde na dych.cesty...a aj ked vela robim tazko robim tak sa mi zacne tazko dychat,aj ked idem do schodou hore...a pri velkom stresse...je vela pricin preco sa cloveku tazko dycha...

jaja

to mám aj ja s tým tepom tak, ked ma niečo vyvedie z rovnováhy, alebo ked mám nejaké povinnosti a v noci nemôžem spať (ekg mám ok, čakám na výsledky š.ž.).
skúste napísať sem- odporučí vám nejaké potrav. doplnky, aj mne pomáhajú- www.zdravie.sk