Vodna fajka

Príspevok v téme: Vodna fajka
krejzygrl

Caute ludia, co myslite je vodna fajka viac skodliva ako cigarety alebo naopak? Niekde pisu tak, inde naopak. Ja ju uz fajcim dost dlho ... nooo vlastne tak cca 2roky ale nie intenzivne, sice pravda je ze odkedy ju mam doma tak si bez nej neviem predstavit rozne oslavy. Fajcim ju cca 1-2x tyzdenne. Este ze nesom na tom zavisla :) Vlastne to sa vraj ani neda /mozno jen psychicky. Fajci ju sem niekto? Aky tabak mate najradsej?

dariniatko

osobne by som povedala, ze to je asi tak na jednako, akurat to nebude mozno take navykove, ako samotne cigarety, no uplne zdrave to tiez podla mna nebude

Sheena205

Keďže stále ide o fajčenie tak určite je to stále záťaž pre plúca, ale tým, že tam nie je papierik a dym je ochladzovaný vodou tak je to menej invazívne pre pľúca ako bežné cigy. A zároveň keď fajčím vodnicu tak vyfajčím aj omnoho menej cigariet. Nedávno som vyskúšala tieto www.bongoshop.sk beznikotínové kamienky namiesto tabaku a kebyže o tom neviem dopredu tak by som nikdy neuhádla, že nemám nikotín.

Skepta

Vodná fajka je spôsob fajčenia, takže škodlivá je. No tým že nehorí papier, voda filtruje dym je to o niečo zdravšie ako bežné fajčenie. Áno platí pravidlo čím vyššia vodná fajka, tým prechladenejší dym a lepšia chuť. Ja som si minule kúpila pastu a kamienky do mojej vodnice na www.smokeshop.sk a som maximálne spokojná. Pasta aj kamienky sú beznikotínové a nevzniká z nich dym ale para. Odporúčam pokiaľ chcete fajčiť "zdravšie" :)

Dada84

Ahojte,
tak pridam sem tiez svoju mienku a skusenosti
Vodna fajka nie je skodna ak ju nepalite kazdy den o dusu :D
Ak vsak si ju date 2x do tyzdna nic sa nestane. Hovori sa aj, že čim dlhsia je vzdialenost od korunky az po naustok (ta cesta vdychu), tym je fajceni zdravsie.
Zavisi aj od uhlikov ake pouzivate a aky tabak.
Uhliky - odporucam kokosove a nie samozapalne. Tie kokosove su zdravsie, dlhsie vydrzia a nesmrdia pri paleni. Tie samozapalne sposobuju bolest hlavy a svojimi ciastockami mozu skodit na hrdlo, nakolko sa uvolnuju pri vdychovani a neostanu zhorene na popol. Stalo sa mi to tak viem o com hovorim. Ten kokosovy uhlik si viete zapalit na sporaku a aj na el. varnej doske.
Tabak - kedysi som kupovala, ale su drahe, rychlo sa susia, chut tabaku je kratka. Teraz si vyrabam. Kupujem cisty tabak do vodnej fajky a zmiesam ho s melasou. Prichut je na vas. Dam do chladnicky a o 2 tyzdne mam tabak perfektne vlhky a chutny. Je to uplne ine ako kupovane. Ani vam tak rychlo nezhori. Najdlhsie sme hulili jeden tabak 3 hod a ked som ho davala prec este stale nebol komplet zhoreny.
Co davate na korunku je dalsia vec. Alobal rychlo prepali tabak a zvysuje aj jeho teplotu, takze odporucam si zakupit sitko www.shishastyle.sk a posedna vec je hadica. Tie co sa predavaju k fajkam tie textilno neviem ake vyhodte, zachytavaju sa do nej kusky spalenin. Zakupte si klasicku hladku silikonovu hadicu - lahko sa udrziava a dlhsie vydrzi.
Na zaver : po kazdom fajceni vycistim komplet celu fajku aj s hadicou a ak teda chcete verit ze je to neskodne tak by ste to mali robit aj vy :)

Michal D

Ano, vodne fajky su skodlive a zaroven aj navykove - preto prosim vas ludia uzivajte vsetko vzdy len s mierou !

Klasicke melasou dochutene tabaky k vodnym fajkam obsahuju nikotin, takze su zaroven navykove. Po prepocte z jednej klasickej papierikovej cigarety dostanete do seba pri beznom sposobe fajcenia (to znamena ze nenechavate ju cely vypalit sa v popolniku a ani raz nepotiahnete ha ha ha) zhruba 1-2mg nikotinu. Po prepocte na jedno posedenie pri vodnej fajke, do seba dostanete zhruba 10-15mg nikotinu - podla toho ako casto potahujete z vodnej fajky, aky ma objem korunka vodnej fajky (t.j. viacej tabaku v korunke), atd. .

Druha vec je potom vzniknuty decht pri horeni tabakov. Ten z cigaretoveho papierika v klasickej cigarete je horsi. Tabak v cigaretach ma totiz vysoku teplotu doslova horenia - nieco okolo 900'C, zatial co tabak vo vodnej fajke ma teplotu len okolo 400'C (tabak nehori, ale "udi sa" ako tomu ja hovorim). Decht, ktory vznika z cigariet je silnejsi a ovela horsi, nez decht z vodnej fajky. Je tam odlisne chemicke zlozenie. Samozrejme aj v pripade vodnej fajky stale hovorime o skodlivom dechte, akurat ze obsahuje o nieco menej toxickych prvkov (tazkych kovov). Pri potiahnuti 10x z vodnej fajky na jedno posedenie uz davka dechtu prevysuje mnohonasobne decht, ktory do seba vcucnete pri vyfajceni jednej klasickej cigarety.

Ak si spravite vodnu fajku raz za tyzden, nemala by uskodit. Ak vsak nikotinu a krasnemu hustemu dymu podlahnete natolko, ze budete si davat vodnu fajku 2x za den, tak uz je to velmi zle !!!

arab

Neviem kto tu trepe, ze nat om nemoze vzniknut zavislost - je to predsa tabak, tabak obsahuje nikotin, nikotin sposobuje zavislost. Bodka.

Kikend

Dobrý deň.
Neviem či sa to sem hodí, ale chcela by som Vás poprosiť, ak má niekto skúsenosti so sultana.sk a aké. Pretože nie sú schopní mi odpovedať na reklamačný email. Pri kupovaní odpisovali ihneď.
Vodná fajka mi po dosť krátkej dobre zhrdzavela a tesnenia sa roztavili pri minimálnom používaní.
Ďakujem.

olivka30

tak aaano, vodna fajna nemoze na bytovej zurke alebo chate chybat, ale davame si ju aj v meste v cajovni a tak. uplne mega su pre mna kamienky namiesto tabaku s prichutou hrozna pokvapkane mentolovou melasou :) z tabakov su naj zlty melon, banan, mango. neviem ci je fajcenie skodlive a ani sa nad tym moc nezamyslam, vodna dymka je proste relax :)