mam toho uz dost!!!

Príspevok v téme: mam toho uz dost!!!
kiwemai

o5 nastal ten cas, ked sa mi nexce zit...a asi to aj tak navzdy ostane...nenavidim mojho otca, neznasam ho...vzdy nam len ublizoval a potom sa hral na svateho...sama pretvarka...vycitky...hadky...podcenovanie...dirig ovanie...vnucovanie... a o5 vycitky... sak uz sa tak citim, ze ani nemam pravo na zivot...potom je dobry, ale to len xvilku a potom sa uz nevladze pretvarovat, aky v skutocnozti je a zase...kvoli nemu odisla prec moja sestra a kvoli nemu odidem aj ja...este rok vydrzat doma, potom ma cakaju slzy v ociax, ze nepojdem na vysku...lebo aj keby ma prijali, tak by som prisla aj o tu stipku energie, ktora mi este ostala - vycital by mi, ze ma musi zivit...a to mna nebavi pocuvat...a nexam na Slovensku moju lasku...a tym sa moj zivot skonci...a to bude posledna kapitola mojho zivota...mam dojem, ze zivot sa toci len okolo penazi, zloby a pretvarky...mam toho vazne dost!!!

daria

kiwemai,aj tak som prekvapena,kde sa vzalo take dievca ako ja,z takej istej rodiny,taky isty otec...jednoducho je to neuveritelne.
mam jednu kamaratku,ale je zo zahranicia,ktora tiez zazila podobne detstvo ako my.ked sme sa rozpravali,tak sme nechapali aka podobnost. nie moc pozitivne je,ze ona ma uz 35 a je stale sama,u rodicov,stale tie myslienky o menejcennosti...jednoducho je tam,kde bola od detstva.nedostala sa ani o krok dalej,nic jej nepomohlo.chce sa vydat,ale ani tomu neveri,ze ktokolvek z jej napadnikov bol skutocne pre nu,ze by niektoreho mohla mat.bala sa vztahu,preto kazdemu povedala ze nie je este zrela pre vztah a potom plakala,lebo vlastne chcela ale sa bala.neverila si,ze by bola dobra pre niekoho.strasne,bojim sa toho,pretoze ja som tiez este sama a kazdemu som tiez povedala "nie" lebo som sa bala.

daria

dolphin,je zaujimave,ze je dost veci,ktore ja viem robit a ostatni nie,ale zle je,ze aj vtedy si poviem: zrejme je to len taka hlupost,ini su lepsi v dôlezitejsich veciach a keby chceli,tak by boli lepsi aj v tych,v ktorych som dobra ja.a este si poviem: naco mi je to vsetko vediet a robit,ked ma aj tak nik nepocuva,nikoho to nezaujima.partia sa aj tak bavi o nicom dohromady a tam mi neostava nic len mlcat-nanic mi je vtedy ze pekne malujem,ze vysivam a behala som dlhe trate a cvicila gymnastiku...ty si odisla a si samostatna tak to pomôze aj nam.
prosim ta,vies si predstavit tvoj zivot,keby si neodisla z domu?ake by to bolo?

kiwemai

mas pravdu daria...samy si odplasime stastie...musime sa s tym vyrovnat...ale potrebujeme k tomu pomoc blizkej osoby...bez toho to nepojde...a vidis...aj ked vsetky, co teraz piseme jednu blizku osobu mame, nevieme sa zmierit s tym, ze sa mozme tesit s tou osobkou, ktora nas chape...cele je to komplikovane, no musime sa nejak z toho dostat...ved mame predsa pravo na stastny zivot tak ako aj ostatni ludia...

daria

dolphin,udrz si ten stastnejsi zivot a dobreho partnera,lebo my s takym detstvom a komplexami sme si schopne same odplasit stastie od seba,lebo si nahovorime,ze si ho nezasluzime.ze stastny zivot a vztah je,ale pre ostatnych ludi,nie pre nas.nic dobre si same sebe nedoprajeme a potom nam to nedopraju ani druhi ludia.a v tom je problem.same pre seba sa stavame problemom. prave take vztahy ake mate vy vam môzu pomoct.vasi partneri si vás vazia,spravaju sa k vam s uctou,tak sa musite naucit,ze to je normalne,ze take ste,vazene,cenne.cim viac takych ludi okolo nas,cim viac takeho spravania,ucty,uznania,tym lepsie si napravime nas pokriveny pohlad na nas.same sa to nenaucime,musia nam to ukazat nasi priatelia,ktorym na nas naozaj zalezi,ktori nas pochopili a pochopili aj problem.
neviem,co k tomu vy. poradte,na co ste prisli vy?

kiwemai

asi vazne prezivas to co ja...mozme si podat ruky...opisujes tu moje pocity...akoby som si citala svoj dennik...a tiez mam pocit, ze ked konecne vypadnem z domu, tak sa im ulavi...priatel mi hovori, ze to tak vo viacerych rodinach, no mne sa to nezda...to vazne mam az take slabe nervy a ostatni sa cez taketo problemy dokazu s kludom povzniest?

dolphin

Mas uplnu pravdu Daria, chce to najskor zacat od seba, ked seba nebudeme mat radi a budeme sa mat za nic, tak nas budu brat aj ostatni. Hlavne sa netreba podcenovat, uz len jedna vec, ktoru vies lepsie ako ini, lepsie ako niekto, uz len ta jedina ta robi vynimocnou... Uz len to, ze vies lepsie upiect kolac ako mamina (to moja mamina nezniesla - asi preto ma nikdy nepustila samu piect kolac v jej pritomnosti, vzdy mi musela do toho kecat), alebo vies lepsie robit s pocitacom, ako tvoj surodenec, mozno vies napriklad hackovat, strikovat, vysivat, sit, mozno hras dobre volejbal, basketbal, tenis, ping-pong, vybijanu, mozno sa lepsie bicyklujes, alebo vies spievat, alebo si zabavna, mozno robis vyborne fotky, alebo vies lepsie povedat vtip, alebo rychlejsie behas, alebo vies pekne kreslit, mozno mas lepsiu volu ako tvoji rodicia, mozno ovladas strojopis, mozno vies perfektne jazyk - jeden, dva, tri..., mozno mas umelecke sklony, je kopec veci, je kopec oblasti, v ktorych mozes byt dobra, lepsia ako tvoji rodicia, lepsia ako tvoji rovesnici. Staci, ked je to len jedna vec... Kazdy je v niecom dobry. Ved nemoze byt kazdy najlepsi, to by nemalo zmysel, o com by bol svet???

daria

a ja sama sa tiez citim velmi vinna pre to,ako ho ignorujem,ako s nim rozpravam,co si o nom myslim...niekedy mam pocit,ze vlastne ja tie hadky vyvolavam.uz sa naozaj povazujem za to zle,zle dievca.za tvrdohlavu,drzu a vsetko ostatne.
uz si myslim,ze som zrejme naozaj ta najhorsia dcera,najhorsi clovek,ktory si nic nezasluzi.
preto aj chcem odist,mozno tak bude mojim rodicom lepsie a budu stastnejsi.bozomna.