Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

lenuliatko

najhorsie natom celom je ze viac ako ja trpi nasa mala a marek.vidim to nanom.proste je z nej sklamany.on praveze nie je typ synceka ktory urobi vsetko co mu mamicka nakaze.praveze je taky ze mamu respektuje ale do svojho zivota ju nemiesia a nesprava sa podla nej.proste nie je nanu nijako naviazany.niekedy vravi ze by ju ani nechcel vidiet aspon mesiac ze sa stale potom citi ako keby nebol zenaty a byva este u mami.lebo ona sa tak sprava dobre ze mu prat nechce veci co ma na sebe.ako keby som ja neprala!ako keby som ja nevarila!ale uz som s arozhodla ze ju budem ignorovat.,aj marekovi som to povedala ze proste k nej chodit nebudem.ak nas bude volat pojde tam sam.ja nevystavim malu taklemu stresu.potrebujem aby sa v pohode otocila a prestala ma tolko kopat a zapierat sa :( dufam ze dostane mala rozum.uz som jej dohovarala :D

dd

Lenuliatko, teraz ked som tak nad tou Vasou situaciou premyslala..v ktorom si tyzdni??ak si na zac.8.mes.tak to pocitam, ze si do 30.tyz.??skus sa prosim ukludnit a nestresovat a popros o to aj Mareka, nech sa Vam malicka otoci riadne hlavkou dole, aby si nemusela nakoniec ist este aj na cisarsky..ja Ta teraz nechcem strasit, ani este viac stresovat..len proste si myslim, ze komplikacie typu cisarsky Ti v ziadnom pripade nie je treba, je to predsa len operacia a myslim, ze aj Vy sami by ste chceli, aby to porod prebehol prirodzene a v poriadku..viem, ze to bude tazke, ale teraz myslite hlavne na seba!budte trocha sebci a myslite len na svoje dobro!situaciu so svokrou teraz nechajte tak a nerieste..nech aj ona trocha "schladne" a aj Vy sa odreagujte!poradila by som asi prerusit kontakt(jednoznacne Ty uplne a Marek ked aj nie uplne, tak komunikovat len v ramci moznosti, aby sa nerozculoval..), mozno jej to potom dojde, ked si uvedomi, ako si synacika pohnevala tym ako sa spravala..Ty sa hlavne venuj nejakej prijemnej aktivite, niecomu, co Ta bavi a pri com by si co najviac relaxovala..snaz sa mysliet co najpozitivnejsie a aj to co som pisala dominike v tej jej teme..rozpravat sa s malickou, ukludnovat ju..nie som nejaky odbornik(ani sa tak nechcem spravat), mozno neradim najlepsie, ale radim z vlastnych skusenosti..ja som mala pocas tehu kontakt so svokrou co najminimalnejsi..tiez som pri nej prezivala priserne stresy..a posledny mesiac som ju tusim ani nevidela..takze tak..

dd

lenuliatko, prosim, hlavne kvoli sebe, ale aj kvoli malinkej sa skus ukludnit a nemysliet na tu ...vidis, presne ako som Ti napisala..ze tam je kamen urazu, ze ked mas rizikove, tak si "neschopna"..a presne ako moj pripad, mala Tvoja svokricka pre synacika naprogramovaneho niekoho ineho..aj moja mala vybratu inu babu..taku, co jej ocko ma tiez prachov ako ceciny a vzdy ked sa stretnu, tak ju pozdravi!!!(ako keby som ju ja nikdy nezdravila :D).vykasli sa na nu, len co Ta to bude trapit..a povedz aj Marekovi..ze Ti je to velmi luto, ako sa k Vam chova atd..ale ze musite to prehryznut a prestat na to mysliet, hlavne kvoli malickej!je to pre jej dobro, aby sa ukludnila aj ona a otocila sa..
MiracleOfTrue - ano, presne toto, co teraz Lenuliatko opisala a aj Ty, sa nazyva "materinsky komplex"(pokial syn neskace ako matka piska), resp."oidipovsky komplex" (pokial synacik skace tak ako mamicka piska.) ja s tym mam tiez hojne skusenosti, keby som to tu pisala vsetko, tak by mi vela ludi ani neuverilo, ze toto niekto je schopny urobit(a hlavne, ze to je schopna robit matka svojmu dietatu)..manzel tiez nie je jedinacik, ma este mladsiu sestru, ale aj tak svokra vyvadza(akurat moja vyvadza odkedy sme oznamili, ze sa ideme brat..).takze tak..ja sa to nesnazim ani pochopit, ani sa tym trapit, lebo by som skoncila v cvokarni..nanajvys sa na tom uz len smejem, ake absurnosti niekedy dokaze z ust vypustit :).a to iste radim aj Lenuliatku..to sa neda riesit!jedine odstahovanim sa niekde daleko..

lenuliatko

mohla by sa ale otocit.nemozem ani lezat poriadne prosten nic.zacinam byt nasrata na svokru.a to nehovorim o marekovi.stresuje aj zamna.boji sa omna aj o malinku.ved som na rizikovom uz 2 mesiace asi.

MiracleOfTrue

vsetok stres co zazivas so svokrou sa prenasa aj na malu... si nervozna ty a zaroven aj malinka.. ked sa pokusis uplne ukludnit uvidis ze sa aj malinka ukludni:)
hlavne vela oddychuj

lenuliatko

ma este sestru.viac ma teraz trapi mala.nechapem ako sa mohla tak otocit.proste je priecne cez cele brucho.zapiera sa mi do rebier a hrozne ma aj tlaci a aj kope.uplne je taka nejaka ako keby nervozna.ona to citi.a toci s ami v hlave hrozne.

MiracleOfTrue

nie je tvoj manzel nahodne jedinacik?
a aj keby nebol niektore matky maju silny citovy vztah k svojim detom a proste ked si ho vyvinu velmi velmi hlboky tak sa proste neskor nedokazu zmierit s tym ze ich dieta uz nie je tym malym dietatom ktore je pocuvalo na kazde slovo...
nedokazu sa zmierit s tym ze ich dieta ma vlastne nazory na svet vlastny zivot...
je tazke takychto ludi chapat ale treba sa o to pokusit

lenuliatko

mas pravdu asi s aboji ze uz sa onu nebude zaujimat.ale predsa je normalne ze najdoleziejsie je nasa mala a ja nie?ved preto si ma bral.a nie preto aby mal skym spavat.minule na mna vytiahla aj to ze bola chyba ked sme sa spolu yvspali lebo som sa knemu takto priputala.ona si asi myslela ze jej syn sex nepotrebuje.niekedy ma prekvapuje jej uprimnost.

MiracleOfTrue

lenuliatko tvoja svokra si podla mna uvedomila ze vlastne straca svojho synacika ze jeho zivot sa kruti okolo teba a vasho babetka...

jajka001

ja som uz pocula tolko pribehov o svokrach....kym som nemala vlastnu tak som si myslela ze je to prehnane, ze vsetko sa da riesit, vydebatovat. Ale nie je to tak, niektore su snad v pohode ale tych je pomenej. Svokra, to je diagnoza. Len dufam ze nebudem raz taka ista.