Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

lenuliatko

ja som sem skoro stale.posledne dni uz neviem co mam robit casto som na nete.chodit vela nemozem lebo som unavena.musim sa nejako uz dat dokopy.vsetko s ami zda take namahave zlozite citim sa ako stokilova nadrz s vodou.

dd

:) no je to dobre..aj si takto popisat a vymenit skusenosti :) ja sem rada zavitam, aj ked su tu ludia, co vedia zneprijemnit zivot..ale takto mam aspon nejaky prehlad co sa tyka vsetkeho mozneho a ked este nemam kamaratky tu v meste, kde byvame, tak aspon takto na nete.. :)

lenuliatko

vidis tato tema je len nasa.tu si mozme povedat vsetky take svoje osobnejsie starosti lebo uz sa pozname a tma s avzdy tak stretneme pri nejakej teme co sa tyka nas viacerych :) dobre nie?
inac marek ma taaaaaaaaaaaaaaaaky monokel pod okom :D

dd

ano, uz som si to precitala v tej druhej diskusii :).to je dobre, vies, takto na to budete dvaja..ja som na to vsetko nakoniec ostala sama, ale vidis, prezila som :) a dokonca na porod nemam ani nejake strasne spomienky..ale je to ozaj velmi individualne..

lenuliatko

ale ved ja chcem aby bol primne.samozrejme ze chcem.ved aj ja chcem aby bol primne bez neho to asi nezvladnem lebo mam dost velky strach

dd

:D no to hej..ale ked chce byt pri Tebe, neviem aky mas nazor na to Ty, ale ja som velmi chcela, aby bol manzel pri mne..lebo som sa velmi bala a chcela som, aby mi bol oporou, v tej mojej "slabej" chvili aby mi zabezpecil, aby sa personal ku mne spraval dobre(doslova som mu povedala, ze ak by boli na mna zli, ze nech tam na nich nahuka!)..samozrejme treba aj aby potom partner vedel, co vsetko ho moze cakat, aby na to bol aspon teoreticky pripraveny..napr.Tvoje zmeny nalad, nervozita, kopa krvi atd..my sme to vsetko mali tak naplanovane pekne a aj tak z toho bolo velke houby.. :( co uz...

lenuliatko

uz sa ma to pytal ci chcem aby bol primne.a ja ze urcite aby som ho nakopala do zadku zato co mi sposobil.a on mi nato povedal ze ved ja som ta neznasilnoval :D

dd

neboj, to zvladnes..zapoj aj Mareka, natlac do hlavy info aj jemu a budete na to obaja :) lahsie sa Vam bude s tym pracovat a raz si spomenie na nieco jeden, raz druhy :).

lenuliatko

dakujem.budem nato mysliet.dufam ze to vsetko zvaldnem.teraz si to neviem ani redstavit :D ja myslim len nato ake bude mat mala rucky nostek ocka licka a tak :D

dd

vdaka mojaeni..inak Tebe prijemny vecer prajem :).
inak Lenuliatko, s dojcenim by Ti mali spravne poradit sestricky z novorodeneckeho hned po porode - do 30 min. po porode by sa dietatku mal ponuknut prsnik, tak na to potom mysli:)! a ked cosi, tak si to od nich aj vyziadaj..a je potom este aj dobre vediet o nejakej laktacnej poradkyni v Tvojom okoli..vedia tiez dobre poradit a pomoct nie len s technikou dojcenia, ale aj s laktacnymi krizamy, ich prekonavanim a pod.ked si to pohladas niekde v googli by mala byt stranka, kde je cely zoznam mien..mne tiez jedna velmi pomohla a hlavne mi pomohla maminka, ked ma povzbudzovala, ked bola dcerka este malinka, nemala ani mesiac tusim a cuckala kazdych 15 min.bola som z toho na nervy, ale ona mi len vravela, aby som to vydrzala..boli vtedy aj priserne tepla, tak asi bola aj smadna..postrehla som viacero takych kriz, kedy sa mi zdalo, ze mliecko odchadza..ale nastastie sme sa nedali, mala cucala ostosest a teraz nechce ani pustit :D.