Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

jajka001

ak su obaja tvoji rodicia Rh+ tak si urcite aj ty. ak si ty aj tvoj partner Rh+, urcite je aj dieťa. Ak si ty Rh + a otec tvojho dieťaťa Rh- , je riziko ze dieťa bude po otcovi Rh-.

elle

Som z toho jelen:-)) Takze ked moji rodicia su Rh poz., s najvacsou pravdepodobnostou, aj ja som Rh poz., co este neviem, lebo cakam na vysledky. Cize, keby som bola Rh pozitiv. a aj dietatko by bolo Rh pozitiv., vsetko je v najvacsom poriadku, kebyze ja som Rh poz. a dietatko Rh neg., aj to je o.k. Horsie by bolo, keby ja som bola negativna a dietatko pozitivne, ak som to dobre pochopila, vtedy je velke riziko, ze matkine telo bude vnimat plod ako cudzi predmet v tele a bude proti nemu bojovat protilatkami. Dakujem za vysvetlenia, dufam ze som ten prvy pripad, peknu nedelu vsetkym :-)

dd

Elle, je to tak ako napisala lleilla..ak mas rh pozit., tak je to ok..ja mam negat., manzel pozit. a nase jedine dietatko(zatial) - dcerka zdedila tiez po manzelovi pozit.takze mi pichali po porode tusim na druhy den tu injekciu..urcite sa chystame aj na dalsie deticky..inak aj moja maminka ma negat.a ocino tusim pozit., sme traja surodenci, tiez jej pichali po brachovi injekciu a sme vsetci zdravi..dnes je to uz v pohode :)

lleilla

...aj hrubice-ach jaj,sa hanbim,nabuduce si to este raz precitam,ako to poslem,prepac,asi by sa mi zislo oprasit gramatiku zo zakladky...

lleilla

Ahoj elle,ano,mas pravdu-Rh faktor je dolezity,ako u mamicky,tak u dietatka.Problem moze nastat,ak ma mamicka Rh negativ a dietatko Rh pozitivny faktor-riziko je hlavne pri druhom tehotenstve,pretoze pri prvom,ak je babo RH pozitivne po oteckovi,mohlo naprpri porode,ak mala matka transfuziu niekedy atd. dojst k zmiesaniu krvi a naslednej inkompatibilit.Telo matky si zacne vytvarat protilatky proti Rh pozitivnemu faktoru,ak aj druhorodene babo je Rh pozitivne,ma zvysene riziko ochorenia,ktore sa vola fetalna erytroblastoza.Po porode Rh pozit. dietatka Rh negativnej matke,sa podava mamickam do 72 hodin Rhega,protilatky,ktore vychytaju z krvy matky RH pozitivne kravinky,ktore sa tam pripadne dostali a tym sa zabrani imunizacii,teda v tele matky sa nevytvoria pritilatky,proti Rh pozitivnemu faktoru.Snad som to elle napisala aspon trosku zrozumitelne:)

lenuliatko

caute babule.my sme chceli vediet co to bude.nemohla som sa dockat.manzel chcel velmi dievcatko.neviem ani preco.cakala som ze chlapca aby snim mohol chodit na futbal :D asi ju chce rozmaznavat.len neviem ci uz teraz este ked je v brusku nie je rozmaznana.lebo on ma obskakuje.ja si to tehotenstv totalne uznavam az nato moje svikrisko ktore mi to obcas skazi.

jajka001

lepšie je nechať sa prekvapiť, či to bude chlapec alebo dievčatko, pretože aj lekari sa mylia a v tomto dosť často podľa toho čo som počula. čakaš chlapca a narodi sa ti dievča...alebo naopak. lepšie nechať sa prekvapiť. Ja som si bola uplne ista že čakam chlapca - bez zisťovania - a aj sa mi chlapec narodil :)) takze ten vnutorny pocit ti mozno vravi pravdu :)

elle

dd, ja podvedome tiez viem ze to bude dievcatko, je to velmi silne tusenie, ale bojim sa ze si to mylim s tuzbou po dievcatku, preto som sa rozhodla ze to radsej nechcem vediet. Buduci tyzden budem mat krvne vysledky, tak teraz sa sustredujem na to aby bolo vsetko o.k. Nevies ci je lepsi pozitivny Rh faktor matky? Mne sa zda ze obaja moji rodicia maju pozitivny, manzelov neviem, ale asi je dolezitejsi Rh faktor dietatka.. Nevies mi napisat ako to je presne? Dik.. A este ci sa nahodou nededi to, ze vsetci z nasej rodiny maju prvorodenu dcerku:-))

dd

Elle, my ked sme cakali dcerku, tak sme si s manzelom povedali, ze si nedame zistit pohlavie..chceli sme sa nechat prekvapit, ze co to bude :) a jednak to stalo tusim stovku navyse(nie ze by som bola nejaky drzgros, ale naco za to zbytocne vyhadzovat peniaze..).manzel akosi od zaciatku na mna hovoril, ze vy moje dve kocky(a ja som sa mu vzdy smiala, ze ako vie, ze to bude dievcatko :D), takisto bola sranda, jak sa vsetci okolo hadali, ze co to bude :D jedni, ze chlapec, lebo mam spicate brucho a bla bla bla..ini zase, ze isto dievcatko, lebo to a to :D no sme sa nasmiali..premyslali sme, ze druhe by sme si uz dali zistit, ale mam taky pocit, ze by som ho zas ukecala, aby sme sa nechali prekvapit :).