Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

lenuliatko

tak ja som uz vyspinkana.som si dnes psomenula ze zajtra mam ja anrodky :D :D sranda no :D uplne som nato zabudla :D musim upiect nejaky kolac alebo co...to zas dopadne.

lenuliatko

no fajne dakujem.aj som si to tak nejako rpedstavovala :D :) uz sa tesim :) dakujem dakujem.:) idem si lahnut trosku som unavena vecer ked tak tak sa ozvem :)papa a dakujem velmi

dd

inak ked by si ju nemala pri sebe, alebo ked by mala zltacku a by jej ju liecili, tak nosia sestricky z novorodeneckeho dietatko na dojcenie kazde 3h..

dd

no, porodis malicku, potom placentu, najspravnejsie by Ti malicku mali prilozit hned k prsniku, este aj krvavu..no zalezi to od zariadenia a od lekarov, prip.toho, ako sa s nimi dohodnes a ci bude vsetko v poriadku..ale tusim najneskor do 30min.je najlepsie ju prilozit..ak Ta budu nastrihavat, samozrejme Ta hned po porode budu zasivat..potom Ti malicku zoberu, bud v tej miestnosti alebo vedla(podla zariadenia) ju okupu, oblecu, zmeraju jej apgarovej skore a potom Ti ju daju..potom Ti ju mozno zoberu nachvilu na termolozko, Teba po hodke-dvoch prevezu na izbu a potom by Ti mali doniest aj malicku..vacsinou je to dnes uz tak, ze mozes uz mat potom stale malu na izbe so sebou, ale keby si bola unavena, postaraju sa Ti o nu na novorodeneckom(ja som bola po porode velmi ospala, lebo som nespala 2noci..takze prvu noc som Betku pri sebe nemala..).dalsie dni prejde dietatko nejakymi vysetreniami - sluchu, ortopedicke atd..proste ci je vsetko ok, prve ockovanie je tusim na 4.den, TBC..ak malicka nebude mat zltacku, tak na 3-4.den si doma.malicku sa potom snaz kojit co najcastejsie tie prve dni, aj ked moze sa stat, ze bude tiez unavena a moze byt ospala..Betka spala na druhy den po porode tusim 7h vkuse, ze som ju nemohla ani zobudit :) aj ked sme sa o to aj s manzelom snazili..takze tak nejako noo..neviem, ci je to vsetko, ale cca asi ano..sak ak este cosi, tak sa spytaj :)

lenuliatko

ja neviem no asi vsetko.porodim a potom co?malu budem moct kedy prvykrat kojit a ako casto mi ju budu nosit?a ako je to vlastne s tym prvym ockovanim?

dd

no to nie je zly napad, ist k rodicom..hlavne, nech si pokojna a nemas v hlave tu potvoru..citala som, co si pisala v teme ako boli porod..a co konkretne Ta zaujima?kludne sa pytaj :)..

lenuliatko

no ved uz som na prasknutie.rozmyslam ze pojdem k mame na vychod na par dni aspon do pondelka.musim sa upokojit a tak predtym aby som b ola v uplnej pohodicke :D a vy sa ako mate..chcela som s ata opytat ako to vyzera prve dni po porode.s babetkami ale aj snami zenami a tak.

lleilla

elle,pochopila si to spravne,ak su tvoji rodicia obaja Rh pozitiv,si aj ty.Ja som Rh negativ,a moj priatel Rh pozitiv,teda ja budem mat trosinku problem,ak budem cakat babo,ktore zdedi po priatelovi Rh pozitiv,ale dnes sa take tehotenstva sleduju a verim,ze vsetko dobre dopadne aj v tom mojom pripade:)