Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

lenuliatko

dakujem baby za rady.dnes som sa rozhodla ze ju budem uspavat tak ze ju len dam lazkat na postel a lahnem si knej a budem ju hladkat.hladkala som ju dnes tak len po hlavicke a po brusku a zaspala:)a teraz je uplne taka pokojna ked vstala.akurat sa bavka snou marek.normalne pri nej omladol alebo co.vyzera ako jej brat nie ako otec :D :D :) takze ja len tak na rychlo som tu ideme k svokrovcom :( :( aaaaa....som zvedava no ako to dopadne.drzte palce.dkaujem za rady som rada ze mi tu ma kto este poradit a nie ma hned zbuzerovat :) papa

mojaeni

Ahojte vsetky mamicky.Lenuliatko,tvoja saska je este malinka, nema este ani mesiac, takze nejaky ten rezim si postupne vytvarate.
Moja malá prvych 5,6 tyzdnov po narodeni nespavala ani v noci.Hocikedy sa stalo, ze sa zobudeila o tretej ranoa dve tri hodiny nezazmurila oka,cez den zaspala niekedy aj sama pri papkani, alebo aj v naruci. Ja som jej tu naruc neodopierala, bolo to aj pre mna krasne, ked som si ju mohla stiskat. Ale zase treba davat pozo, aby sa to neprehanalo, ze ked babo len ocka prizmuri, uz sa berie na ruky. A potom mala velmi dobre obdobie, ked cez den spinkala bud v postielke-tam nie tak dlho, nieco cez hodinku, alebo vonku na prechadzek v kociari prespala aj tri hodiky. vecer ako zaspala, tak som ju nenechala zobudit, krmila som ju vzdy, ked som uz videla, ze sa zacina trosku mrvit, otocila som ju vzdy na na iny bok, aby nelezala celu noc v tej istej polohe a spinkala az do rana.
Vlastne do roku apol menila asi kazde tri mesiace svoje spanie. Ked uz bola vacsia, zacala si vyzadovat hojdanie a veru nezaspala nija inak, len na rukach hojdanim. Boli to pre mna nervy, ale postupne som ju viedla k tomu, ze takto to nepojde. Davala som ju do postielky, bez hojdania, len som pri nej bola a tiez som ju hladkala, aby citila moju blizkost a bezpecie.Spociatku strajkovala, potom sa naucila.
Poobeda ide spinkat sama, vecer sa jej velmi nechce, je radsej, ked si knej lahneme ja alebo muz.
Teraz este stale spinkava s nami v spalni v postielke, ale cakam dtuhe babatko, takze ma caka dalsia uloha, naucit ju spinkat vo svojej izbicke.
Mamicky, ak mate s tym skusenosti, rada si ich precitam.

mrvulka

moja malá mi vraví,keď si k nej ľahnem,že atoj oko /zatvor oko /takže aj to môže mať vplyv na skoré zaspinkanie.Ale malá Alexandra to ešte takto nevníma,či ma Lenka oči zatvorené alebo otvorené.

dd

no, ona nebola nejaka zla, ked jej aj vychadzali zubky...ved ich uz ma 12..z toho 4stolicky..len tie ocne este nema..vzdy, ked sa jej tlacili zubky, tak troska horsie spinkala a menej papala..ale toto je trocha ine..a zubky jej vzdy vyrastli celkom rychlo a niekedy aj 2naraz..dokonca som ani nevedela, ze ma uz stolicky, iba niekedy v sept.som sa jej kukla do ustociek a skoro som na zadok odpadla, ked som videla pretlacene 3stolicky..len dufam, ze ju to strajkovanie prejde..

mrvulka

aj naša bola zlatulinká ,kým jej nezačali vychádzať zúbky.Zaspávala sama,hrala sa aj 2 hodinky na deke,kámošky mi závideli.A zúbky ju otočili o 360 stupňov,ale aj tak je zlatá.Bodaj by nebolo horšie.Len ke´d sú zdravé.

dd

ja mam teraz troska problem s dcerkou..uz vyse tyzdna mi strajkuje so spinkanim..myslim, ze by to mohlo byt kvoli ocnemu zubku, lebo sa mi zda, ze dolny lavy sa jej tlaci..ale neviem noo..uvidim, ako to bude dalej..lebo bola velmi dobra, aj co sa tyka spanku, aj ostatneho..proste zlate dieta..ale odkedy mi strajkuje s tym spankom trocha, tak je aj mrzutejsia..

mrvulka

skús a uvidíš,lenka.Rada pomôžem aj nabudúce.Ak by si chcela,môžem ti dať aj kontakt tel.,predsa by som bola skôr zastihnuteľná.Aj ty,dd,môžeš,v pohode.pri troch detičkách už niečo viem.to sa nechválim,ak by zase niekto mal chuť útočiť.Ak budem vedieť,pomôžem.Aj o polnoci.Vierka

mrvulka

ja to praktizujem ešte aj teraz,keď má Adrika rok aj sedem mesiacov,a nemôže zaspať,a účinkuje to.tiež prišla teraz na to,že pri mamke sa leží lepšie.A ja si pri tom oddýchnem tých 5-10 min.,kým zaspí.Niekedy je z toho hodinka aj dlhšie.Ale to len vtedy,keď nemám nič na robote.

dd

vidis Lenka, na to som aj zabudla, co Ti napisala mrvulka..na niektore deticky to funguje..ja som to niekolkokrat skusala na Betke, ale na nu to tusim akosi nezaberalo..aj ked, niekedy to hladkanie po hlavicke ju ukludni..ale nikdy pri tom nezaspala..sak vyskusaj, uvidis :)