Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

dd

:D tak to mame rovnaku dilemu...ja uz premyslam nad tym vyse mesiaca a stale nic..niekedy mam pocit, ze keby mu kupim sadu nejakeho naradia, srobovakov, alebo takych prkotin, tak je spokojnejsi, ako keby mu kupujem drahe parfemy a co ja viem co..uz som sa ho raz aj pytala, ze co by tak rad..ale je mi to trapne, chcela by som ho prekvapit..len ked jaksi nejde nic take prekvapujuce vymysliet :(..ale ked mi nieco napadne, isto dam vediet!

dd

ano, je pravda, ze to bude drina, az zacne sa plazit, lozit po 4(co mne mimochodom Betka sa naucila az ked uz skoro behala po 2 :D), a potom ked zacne behat..hlavne tie prve mesiace behania su priserne, lebo sa kade-tade zatacka, potkne, buchne..ale uz to potom bude len lepsie :) ja teraz uz za Betkou tak nebeham, uz skor ona za mnou :D.a je aj rozumna, da si vysvetlit, ze napr.tam to nemoze, lebo by tam na nu nieco spadlo, alebo ze toho sa nema chytat, lebo by jej to ublizilo..par krat sa jej stalo, ze sa zamotala nozickou do kabla od repraku, tak som jej vysvetlovala, ze ma ostat stat, lebo ze to je tatov kablik a tato by sa hneval a robil nonono..tak ked uz zbada nejaky kabel, tak hned krici:tatova tatova :D.presne tak, si zatial uzivaj lezkajuceho chrustika :) a maly neporiadok tiez podla mna obcas moze byt..ja tiez mam v dreze par riadov neumytych, ale som sa tu tristvrte hodiny natahovala so zehlenim svokrinych zaclon, aby ich manzel zavesil na okno..tak sa mi tiez nejak extra nechce..manzel si robi nejaku pracu do skoly, takze jeho nejdem zatazovat..ale neskor to umyjem :).

dd

jej..a som zabudla aj napisat..sme v nedelu po tom obede sli k mojim rodicom :) no to bola pohoda, klidek, uvolnenie!som sa citila jak v raji :D.ocino sice musel ist potom neskor na chvilu prec, ale este nas tam stihol, tak bol taky rad tiez(maminka mi aj hovorila, ze bol sklamany, ze povedal, ze sme mohli prist radsej v sobotu, ked v nedelu ma ist poobede prec, ale sak nastastie sme este boli spolu potom, aj vravel, ze sa ponahlal ako mohol :D).bol tam taky ohromny pokoj.aj sme nabrali nejake zasoby no a ked sme odchadzali, tak bolo vsetkym smutno..uz sa tesim, az tam pojdeme najblizsie :)!

lenuliatko

ahoj.no tak ja sa prave nudim lebo mala spinka uz dve hodiny bez prebudenia...parada.marek siel hrat squash a na pivo potom s kamosmi a ja mam okolo seba taky zdravy neporiadok a vobec sa nemienim ani pohnut a upratat to.nechce s ami.a normalen am to ani nerozculuje :D neumyty riad veci po malej a tak :)ved nemusi byt vsteko stale ti top.aj som sa mareka pytala ci mu bude smrtelne velmi prekazat ak pride do mierneho neporiadku.a on ze vobec hlavne ked tam niekde najde mna a malicku....takze sedim a klikam a pozeram co nove.hladam umyvacku riadu lebo ta nasa sa totalne rozpadla asi alebo co.uz bola tolkokrat opravovana furt nieco chrci vnej.takze tak.
tesim sa ked mala vyrastie ale viem aj ze to bude drina.vsade bude treba zanou chodit a sledovat co robi kade sa plazi a tak.takze si uzivam svojho nechodiaceho chrustika :D
betka mala radost zo svetkeho :D to je mile.

dd

Lenka necuduj sa, ze tak pribera, ved bola aj riadne baculata, ked sa narodila :).vo veku medzi 3-6mes.zivota ma mat dieta dvojnasobok svojej porodnej hmotnosti..aj mne tak Betka priberala..z porodnice nas pustali s 2960g a o tri tyzdne, ked sme boli na prehliadku v prvom mesiaci uz mala 4,5kg.ale toho sa neboj, aj ked viac priberie..pokial ju sleduje pediater a nezda sa mu to zle, tak je to okej..tomu vie moja maminka povedat ze zdrava tucnota a to dieta to vybeha..neboj, ked zacne behat, tak sa to strati :D.a aj deti po roku uz tak nepriberaju a ani nerastu tak rychlo..do toho roka je to povedala by som az brutalny rast :).hlavne aby bola aktivna, robila pokroky v psychomotorickom vyvoji aj raste a je to ok :D.budes mat doma pri nej taku malu posilovnu :D ako ja pri Betke..
ako sa inak mate?ako sa Vam dari?my sme boli u tych svokrovcov.manzel vraj svokre oznamil, ze budeme tento rok na stedry den tu na byte sami..a svokra ze hned vyskocila, ze ako je to mozne, ze min.rok sme boli u mojich rodicov, tak ze tento rok musime byt u nich..ale sak nech len naskrtne tuto temu predo mnou, nech sa nehneva, ale maznat sa s nou nebudem..a aj jej vravel, ze v nedelu este predobedom pojdeme prec, no nie, ona musela narobit obeda a museli sme tam ostat aj na obed, lebo by bola straaasna kriza..niekedy mi to pride ako keby to robila naschval..naschval vsetko zdrziavanie a obedy a cajiky a kolaciky..ako keby zavidela a ziarlila, ze chodime aj k mojim rodicom..inak sme boli este v sobotu u Betkinej prababky :).no jeeej, ta mala z nej hotove divadlo :D dostala od nej Betka takeho tancujuceho, spievajuceho mikulasa, tak sa jej pacil, tancovala vysmiata s nim :D.taka bola zlata a babka cela unesena :).takze tak nas vikend..
zelam krasne dni, nech Alexandra poslucha, dobre spinka a nech sa Vam dari!papa :)

mojaeni

mrvulka, tak to mas fajn, ze mozes k malej ulozit deti a si spokojna a j ty aj mala ma spolocnost.
Moja mala si poobede lahne a spinka sama celkom v pohodicke, ale vecer sa jej to nie velmi paci. Druha vecje ,ze chodieva spavat aj neskoro, jednoducho, ak by som ju do postele dala o 20,21:00, tak tam bude este hodinu a pol robit rodeo.takze doteraz som to jej vecerne ukladanie ani nejak neriesila, kedze chodievala spat zarovno so mnou.No ale sama som zvedava, ci a ako si zvykne vo svojej izbe. Zatial suhlasi s tym, ze svoju postielkuprenecha malemu stuplikovi a ona bude spinkat sama, ale uvidime, ked pride ten cas:o) Pomalyicky ju budeme k tomu privykat.

lenuliatko

cawko...no dopadlo to ako som predpokladala.namna sa svokra ani nekukla zase.uz sa nadtym ani nepozastavujem.marek ju drzal na rukach a svokra ju aj chcela na ruky tak jej ju dal.nehnevala som sa lebo ved je to jej babka a co ja vyriesim tym ked jej malu nedam.takze tak.dnes ide marek na stavbu davat podlahy ci co.phanecku ja ani neviem kedy my sa don nastahujeme.vsteko uz je len my tam niesme.do haly a obyvacky aj do spalne si chceme dat klasicke drevo.normalne take dosky aj na strop a urobit po rohoch take drevene tramy tmavohnede,velmi sa mi paci taky styl tak to zutulni a je to take teplejsie cele.som zvedava ako im to vyjde.
takze mala ma topanocky hej?alexandra tiez dostala do kamosky topanocky na zimu ake kremove krasne ale este su jej velke.dufam ze ich vynosi.ved mala pribrala uz skoro na 6 kil.fuu.dost vela sa mi to zda.
tak vam prajem pekny dnik u tvojich rodicov zajtra.papa

dd

jaaj..Lenka..tak ako to dopadlo u svokrovcov??my zas ideme zajtra..lebo..musime tam zase letiet a zase tam budeme aj spat..ide ma urvat!ale v nedelu ideme k mojim rodicom, tak dufam,ze sa tam potom upokojim..sme boli na toho mikulasa..aj si od neho uchmatla salonku..mesto je krasne vyzdobene, jeden stromcek ma biele ziarovecky a druhy modre :).aj sme jej kupili nove topanocky zimne..dufam, ze jej vydrzia do konca zimy :D.
inak vidis, mas super, ze Ti Saska tak pekne zaspinkala pri tom hladkani :) mozno ked si ju tak naucis od malicka, tak to bude fungovat :).ja som o tejto metode pocula az ked uz bola Betka vacsia, uz mala skoro pol roka..tak nech sa Vam dari a nech Alexandra poslucha :) a dobre spinka!

mrvulka

mojaeni,ja mám "výhodu"???,že mám staršie deti /6,a 8 ročné/.cez obed si ja ľahám k malej,aj keď by vôbec nebolo treba,ale večer si vyžaduje spoločnosť,tak naženiem deti spať k nej.a je vybavené.