Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

lenuliatko

no ved tak si aj najcastejsie odgrgava to len marek snou skusa neviem ake polohy.ale stale si dogrgne a potom si ju berie marek:D a potom snou robi somariny a onas sa sem tam povracka.minule jemu rovno na novu koselu a kravatu a nejde to vyprat :D tak mu treba ked vystraja ked nema :D
ten sab simplex mame doma aj jej to davam trikrat denne vraj by som mala.15 kvapiek.

mrvulka

lenuliatko,je lepšie,ak si bábo odgrgne v polohe"postojačky"dáš si ju tak,aby mala hlavičku na tvojom pleci.Ale to určite vieš.Moje deti tiež neodgrgávali.dobrý je gél na bruško pupík/taký hnedý a macík je nakreslený a tiež tie kvapky SAB SIMPLEX.vyskúšaj.Ale tuším sú na recept.

lenuliatko

jajka moja mala si zase musi odgrcnut lebo potom je nervozna a taka nesvoja.ale vzdy sa jej to rychlo podari.ja si ju vacinu beriem normalne na ruky ale manzel ju napriklad obrati na brusko a ma ju na rukach.ako na lietadielko.a vtedy si tiez rychlo odgrgne.

jajka001

viete co je zvlastne? moj maly si vobec neodgrckaval. kojila som kazdu hodinu a pol, aj v noci samozrejme, a potom som ho polhodinku nosila na rukach nech si odgrgne a on nikdy nic. tak som ani nespavala lebo som ho sledovala si sa nepogrcka v spanku a nezadusi sa. po dvoch mesiacoch som si na to zvykla. jednoducho si neodgrckaval.

lenuliatko

ja tomu rozumiem.budem studovat medicinu takze sa oto zaujimam a takym veciam rozumiem.no ale aromalampu mame.tak vyskusam.

ivanka_83

no vsak ti pisem, ze som jedla prisne a aj tak mal maly strasne koliky.to nebolo mojou stravou.a to, ze ma vzduch kvoli flaske-vsak sa vygrga.ja osobne neverim, ze zmena flasky pomoze-podla mna su to len take reklamne tahy.fakt jej masiruj brusko.a popytaj sa v lekarni na gel.dali sme zan asi 60 sk.no ja teraz nedam dopustit na aromaterapiu.
jednoducho niektore deti maju zastavene vetry, lebo sa asi vela najedia a tie creva su mlade a niesu zvyknute pracovat.a ty jej musis pomoct s perilstatikou-to je pohyblivost criev.normalne malu hladkaj po brusku v smere hodinovych ruciciek a ked pouzijes ten gel alebo olej tak jej urcite ulavis.
vsak ja ked mam zastavene vetry tiez strasne trpim-a to mam 25 rokov.a decku nevysvetlis co je to bolest a ze musi vydrzat.

lenuliatko

dakujem baby za rady.man uz niekedy chyta az zufalstv ked pozeram na malu ako place.ked sme sli do nemocnice plakali sme dve.budem davat malej cajik.ale citala som niekde ze aj flasky to mozu sposobit lebo ze dierky na cumloch si privelke ci co a ze babo potom nabera vzduch a to tiez sposobuje koliku.mozem vobec nieco jest?ved ste tu vymenovali svetko co mam rada.och.ale snazim sa to velmi obmedzovat vyhadzujem to zo svojho jedalnicka.dufam ze sa malej polepsi som zotoho zufala.malo spim aj mlieka mam menej z toho stresu a mala je taka nervozna.

ivanka_83

no vsak ja kojim uz skoro rok.a prve 3 mesiace som tiez jedla len to co bolo povolene.este aj vlocky som mala kazdy den.ziadnu kapustu, strukoviny, ziadne korenie.kazdy den zeleninovu polievku s kuracim masom.a sardinky.no asi si mala moc silny ten kminovy cajik.ale feniklovy tiez troska pomahal.najlepsie zabrali masaze.to su fakt tie vetriky zastavene a to je hrozne.

jajka001

moj maly chvalabohu koliky vobec nemaval aj ked svokra ich stale prorokovala vzdy ked zaplakal. asi to bolo tym ze som si naozaj davala velky pozor na to co jem vlastne som takmer nic nejedla lebo tych potravin bolo velmi vela co boli rizikove. hlavne treba davat pozor na bublinkove vody tie vobec nepit a kapustu. a zeleninu a ovocie a jedla z ktorych teba naduva. napriklad aj strukoviny mozu byt take. alebo spenat, slivky...rascovy odvar som skusala na svokrinu radu ale skoro ma roztrhlo od bolesti. mozno bol prilis silny. lepsie je asi ten feniklovy cajik pre babatka co bezne predavaju, ten som malemu davala a aj mu chutil. tiez som nejedavala kvoli malemu citrusove plody a zahranicne ovocie. aj kivi. skoda ze si to uz nepamatam detailnejsie. aj cokolada bola zakazana lebo je to alergen. inak kedysi vraj dojciacim zenam odporucali pit pivo, jedno male denne ci tak nejak. ja som teda nepila ani v tehotenstve ani pocas dojcenia ale minule tiez take cosi davali v telke. tak neviem...