Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

musiatko

a vierka zabudla som zlaty kliniec programu...povedla som dr.ze ma dost vela boli podbrusko a to bud iba lezim sedim...proste ziadna namaha..a ona mi ti na to povedala:ze take pichanie je normalne,to sa mi maternica vytahuje smerom nahor z panvy..a ja na to ze ma to boli aj v noci ked sa zobudim a nepripada mi to ako pichanie ale normalnu tupu bolest v celom podbrusku...normalne na to nereagovala a mlela si svoje.Ja neviem ci som ja spadla z hrusky alebo ona?!?!

lenulik:)

musiatko ja na tvojom mieste zmenim tiez lekarku.tehotenstvo je najnarocnejsia zmena v tele zeny.nastane tolko zmien a kym s atvoj organizmus nato rpipravi a zvladne to budes potrebovat aj podporu od lekarky.aby ta aj povzbudila a povedala ti aj nieco co bude fajn.

pusinecka

musiatko, vyment doktorku, mne sa nejak nezda, berie vsetko na lahku vahu, tehotenstvo je prilis citliva vec na to, aby sa s tym zaobchadzalo ledabodo. Vies si predstavit, kolko otazok este budes mat, ked ti bude rast brusko a vies si predstavit, zeby ta mala ona odrodit? Brrrrrr. Ja by som nemala pocit istoty.

lenulik:)

ejha nejakosa to tu tozprudilo baby....:D no ja oddychujem doma pekne od zaciatku tehotenstva ale caka ma skola a tak.ja sa aj tesim...s malou sa ucime a tak :D ja normalne ziarims tastim musiatko si ma hroznepotesila...prajem vam to babo.take vysnivane.ako nase.no na rozikovom mas byt od zaciatku.a este ked si sestricka nemala by si sa natahovat so starymi ludmi chod na PN hned od zaciatku...
ja mam posledne dni bolesti nejake.zajtra mama ist an gynndu ze co je somnou.dufam ze nic vazne.myslim ze soms a az prilis vytocila vo firme a preto je mi na figu...ale inac chodim aj na slnieco kupila som si plavky normalne bikiny a hore take tielko zakryva mi to brusko a vzdy vyjdem aspon spod slnecnicka na 5 minut na slniecko.ale nohy mi trcia na slnku tak som uz cierna :D

pusinecka

vierka, moja mamka, ked bola tehotna so mnou, tak zvracala 9 mesiacov. Ze to bolo cosi hrozne, preto som sa pytala, ci na to fakt nic nie je. Lebo su zeny, ktore vyskusaju vselico mozne proti nevolnosti a stale im je blbo.

musiatko

vierka ak budem pisat blbosti tak prepac ale zase mi blbne net:)))
No ja by som to dr.rada pripomenula,len bola som u nej a minuly tyzden ze krvacam(ako som pisala uz predtym)a ona jedine co mi povedala bolo:ze to mam vsetko z cyklu....takze to ma dost vylakalo ked som zanedlho zistila ze som tehotna a ona mi potom s kludom povedala ze mozem kludne robit ze ona v tom problem nevidi...no uznaj!!!

musiatko

vierka a ty mi co odporucas...ty si sestricka na gynde?Ja na internom ale vyzera to tu skor ako domov dochodcov...ja viem mozno je moderne cele tehotenstvo byt na PN ale ja som po konizacii a dost sa bojim kedze ma kazdy strasil z potratom ked budem dvihat tazke a pod.Som sice tiez sestricka,ale s babetkami a graviditou nenam nic spolocne a nikdy som to nezazila,tak preto sa radsej pytam na rady a som rada ze mi ma kto poradit,bo uciva z ucebnic uz asi nie su in...alebo ako to lespie nazvat:)

vierka

musiatko,byť na rizikovom znamená aj nechodiť do práce,tak to lekárke pripomeň,ak jej to nedošlo.A zvlášť pri tej práci,ktorú robíš.Si tiež zdravotníčka?

vierka

áno,pusinecka,či pusinka.máš pravdu,ale u tehotných ide ešte okrem nezdravého slnenia aj o niečo iné a to o vyššiu tvorbu oxytocínu,čo vyvoláva potrat,alebo predčasný pôrod pri vyššom štádiu tehotenstva.A mne je z kávy zle,a to nie som tehotná,a prsia ma bolia aj pred menzesom alebo počas neho.Mne moja lekárka dala homeopatické globulky ,ale nezaberalo to.A lieky písala nejaké lekárka,ale neviem si spomenúť názov/už som doma na MD rok a pol/tak prepáč.Ale aj to v prípadoch,kedy žena fakt nevedela existovať.chodievali k nám na infúzie,keˇfže vyzvracali ešte aj vodu,ktorú vypili.Ale v dnešnej dobe je oveľa menej takých zvracaní ako v minulosti.teraz je" moderné" byť na PN od začiatku tehotenstva.neviem,ale aspoň v našom regióne.ja som prepracovala 2 tehotenstvá a jedno som si "užila "doma,vtedy ešte na MD.

musiatko

vierka mas velmo dobry nos...a neboj nebudem sa slnit i ked som v minulosti bola blazon do solaria a podobne....juuj tak sa tesim ale manzel este viac.Chudiatko vzdy ked idem na gyndu tak tam sedia same baby a on jediny chlap a mna to vzdy ukludni,ze ho mam pri sebe a nie som na to sama:))))