Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

dd

musiatko, ahoj :) precitala som si poslednych par prispevkov, gratulujem k tehotenstvu, je to super!mozem sa spytat ku ktorej dr.chodis(ak nechces napisat nemusis..)ja len, ze ked by som odchadzala od mojej, kam nemam ist :D..tiez mam dr. v ziline..inak som z rajeckej doliny..

lenulik:)

tak ho psolei zase ked bude otravny...ale nie pekne si uzi tulenie kym vas neoddeluje narastajuce brusko uz si ani snurky na topankach nezaviazes :D
beriem ta za potencialnu pacientku.mas umna imaginarnu kartu :D

musiatko

no tak to beriem lenulik...potom sa prehlasim k tebe:D Pridem a poviem pani doktorka trapi ma....a a ni nedopoviem a prileti male dievcakto s vrkocikmi a povie:mamiiiiii ja chcem cukriiiik:DDDDjuuuu to by bolo.
A vies co mi povedal ten moj?Ze on to uz davno tusil lebo som bola nervazna aposlala ho do kelu:D

jablonkaa

musiatko, nemusis ist nevyhnutne na rizikove, je to PN, a ak sa lekarka rozhodne, nemusi ti povolit ani vychadzky. kazdopadne vsak poziadaj zamestnavatela o preradenie na inu pracu z dovodu tehotenstva. mas na to narok vyplyvajuci zo zakonnika prace.
neviem ako ste na tom financne, ale predsa, tehotenstvo trva 9 mesiacov a pocas PN dostavas len 55% z denneho vymeriavacieho zakladu. zamestnavatel ti vsak v pripade, ze ho o to poziadas, musi pridelit pracu, za ktoru budes dostavat rovnaku mzdu ako doteraz, ale nebude ohrozovat tvoje tehotenstvo.
a pusinecka, proti nauzee existuju capiky torecan, daju sa uzivat aj pocas gravidity.

lenulik:)

no presne si to vystihla :D niekedy sa mi vidi ze sa mi nastupuje este horsie ako do maleho auticka.ja mam misthubichi oulander
www.zcars.com.au
stranka pre predstavu keby si nahodou nevedela ake to presne je.tak si predstav ako do toho nastupujem.mam pocit ze este chvilu a budem potrebovat schody ako do lietadla :D

lenulik:)

vies co musiatko.studujem na medine chcela by som vystudovat za gynekologicku.tak potom prestupis kumne to uz budes cakat druhe babo :D
no tha ja som taky maly postrach vies stym bruskom vo firme ich uhanam :D ale nie.len si uz davame pozor na ludi.po tej zenskej mam dost.stacilo mi.a neboj ani nebudes vediet ako a babo narastie a uz s abudes guuuulat cez izby a nohy napuchnute a chrbat bolavy a manzel az veeelmi pritulny a starostlivy(miestami az otravny) :D :D

musiatko

hej lenulik citala som o porode do vodicky:D moze to byt fajn pre babo aspon nebude mat taky stres:) Ja som z Kysuce a dr.je v Ziline.Ved jasne budem musiet chodit,bo leharo by mi asi mneprospievalo.S manzelom chceme kupit auto,ja mam vodicak kratko ale som rada ze som si ho urobila...a auto sa nam velmo zide a myslim ze to bude omnoho pohodlnejsie ako bus.No ved tvoje autko si viem zivo predstavit a aj ako donho nastupujes....aaa..pritom trosku fucis:DDDDDTo mala byt sranda:DDDDdufam ze na nezabijes:))

musiatko

lenulik ty musis byt tak uzasna s bruskom...no ako vsetky maminy(juj to aby som nikoho neurazila):D Ta moja dr.bola kedysi dobra,ale postupom casu ..ja neviem ci ju to nebavi alebo co?Ved vsetky maminky chcu aby ich deticky boli od zaciatku zdrave ale ona asi akosi nie...
Pusinecka to si pis ze budem mat vela otazok,ved na zdravke sme sa ucili ako mlade zaby z knih a teraz prisla realita a ja potrebujem viac informacii a rad...ale to co mi ona hovori mi nestaci....Chcem byt ako chodiaca encyklopedia:D

lenulik:)

no co ti ja viem.cestami sa ti oze stat hocikedy hocico.to neovplyvnis.ale cestovanie ti neublizi.teraz nemozem sa predsa zavriet doma a nikam enchodit aby si babu neublizila.to by mu skor ublizilo.teraz sa uz budes bat hocicocho a hocico vezmes ako nastrahu ale to si tak neber.pozri ja som v 5 mesiaci a soferujem si auto lavou zadnou.a to nemam chrobacika netlacim sa vnom mam problem sice donho vyjst ale jazdim lebo musim.a chcem.tak ako sa mozem zabit na aute ma moze zrazit na chodiniku nejaky debil alebo na prechode.a je po srande.nemoze si najst gynekologa ta ktorym nebudes musiet tolko cestovat.ci ty byvas na dedine?

a tvoja mamina dobre urobila ked ma sukromneho lekara.ja mam tiez a chcem ist aj do sukromnej porodnice.uvidim ci s ai to podari.a a rozymslam ze vyskusam porod do vody :D

musiatko

no ved prave dievcence moje..aj mne sa to nezda,to moze tvrdit niekomu inemu ale nie mne zdravotacke.Mamina ma sukromnika a sice si zaplati ale povedala ze je super a to uz je co povedat....len neviem ked budem na PN ci to nebude dost riskantne cestovat autobusom za gynekologom...viete keby som uz bola domka...ci by som tymi cestami na prehliadky neohrozila babo??