Tuzba po dietatku

Príspevok v téme: Tuzba po dietatku
deniiiska

ahojte mam 17 rokov,,nejde o ziadne tehotenstvo len proste vela rozmyslam ze skola a vsetko stym ale strasne zaroven tuzim po babetku a celkovo po dietatku,,mam malinku sestricku a nanje vidim ake je to krasne male diattko mat,,hoc je to velka zodpovednost ale neviem,,laka ma viac rodinka a ked si mam predtsvait ze az po vysokej no neviem...co mi pordite?vopred vam dakujeem

lenuliatko

jablonka to si napisala naozaj krasne.tak dakujeme za uznanie :)ja respektujem luedi ktory maju babo aj v neskorsom veku.lebo veim ze nato maju rpedsa nejake dovody.moznosa im nedarilo a mozno naozaj neboli ani peniazky pre babo aby sa malo dobre.dost casto sem pride nejaka sialena zastankyna mat najprv karieru a potom dieta a sprta domna ze som este sama decko a urcote potratim alebo do musiatka ze najprv nech sa odstahuju od svokrovcov.ale preco?ved ked je im tam dobre maju tam aj synovca ktory by sa mohol hrat s ich babatkom tak je vsetko ok.a zivot nieje taky ze sa vydam odstahujem s aod rodicov do svojho bytu a potom splodim dieta.niekedy sa babo podari skor.niekto chce najprv babo a potom svadbu.to je na kazdom ako si svoj zivot usporiada.men vsak pride uplne normalne ze som sa vydala mlada a mlada aj cakam babo.ved tak som to chcela.aby som este vladal za malo aj behat ked sa bude hrat:)
tak ti prajem vsetko dobre tebe aj tvojim zlatickam aby sa vam darilo aby ste boli v uplnej pohodicke vzdy

jablonkaa

elle, aj ja som minuly rok v auguste rodila a kazdy sa ma pytal, ci sme boli niekde na dovolenke a ja som sa len smiala, ze by ma v 9. mesiaci predsa ani na palubu lietadla nevzali. ale je rozdiel opalovat sa v poslednom trimestri alebo v prvom. pravdupovediac, ja mam taky fototyp pokozky, ze na mna trochu zasvieti slnko a hned stmavne pokozka, oci a vlasy zosvetleju....
lenuliatko, o tom by sa dalo vela polemizovat, kedy babatko. viem, ze niekto sa tu snazi vstepovat nazor, ze najprv to a to a babo odkladat. ale vsetci vieme, kolko je bezdetnych parov, ktore cakali na ten spravny moment.... ja som mala svoje dbve jablcka az po 30tke, ale nie preto, ze by som to odsuvala, jednoducho to tak islo samo, kvoli viacerym faktorom. prave preto ti mozem povedat aj nazor z druhej strany - mam rozbehnutu karieru, a teraz si nemozem ani uzivat doma matersku, vratila som sa do prace po 7 tyzdnoch od narodenia babatka. nemozem sa stazovat, mam aj pruzny pracovny cas, aj pracu na doma, takze sa to da zvladat, ale kolkokrat si myslim, ze ak by som mala babo skor a teraz som sa mohla nerusene venovat praci a kariere. nie, neodsuvam deti na druhu kolaj, ak treba, odsuvam pracu. mam susedy, v mojom veku, ktore maju priblizne rovnako stare deti a tie su z nich nervozne - - vravia si, ze uz su stare na materstvo a ze keby boli mladsie, mali by viacej strpenia.... mne sa toto nastastie nestava, ja sa prisposobujem detom a vysantim sa s nimi, este aj detmi susedov do zblaznenia. a mozno prave preto, ze nie som na materskej, po praci sa o to viac tesim na moje dve zlaticka. uz som ti to chcela napisat davnejsie, ked tu do teba, lenuliatko, sprtali neprajnici. kazda minca ma dve strany a vsetko ma svoje pre a proti. nechali ste sa viest citmi a tuzbami a je to tak spravne. netreba si nalinajkovat zivot, lebo ten ma s nami ine plany, niekto sa potom poptomstva nemusi vobec dockat. drzim vam vsetkym prsty. mam rada spontannych ludi, akymi vy ste vsetky tuna.

lenuliatko

ved aj ty si v dobrom veku na babo.ja nemam ic proti zenam ktore maju prve babo aj v 35.nie kazdemu s apostasti babo vtedy ked chce.ale vies niektore zeny tu pisu ze boze su tehotne a oni si chcu este uzivat.a pritom je to mozno ich jedine babo a oni tu placu.alebo niektore stare rasple sem nabehnu a pustaju sa do nas ze ja som este decko a beriem svoje dieta ako hracku msuiatku zase vycitala jedna krava ze byva spolu so svokrovcami.neznasam take odsudzovania.verim ze kazda z nasa je stastna a este aj bude stastna.ja mam zivot taky aky som si ho zelala.chcela som mat babo taka mlada a mas pravdu budem svojej malej urcite ja kamaratka :)

elle

Ale ved ja to chapem, je to super a urcite mas aj uzasny zivot :-) Ja som nemala ziadne materinske city az do teraz, kazdy sme iny a tak to je dobre :-) A mas pravdu ze je lepsie ak vekovy rozdiel medzi matkou a dietatom nie je privysoky, mozes byt ich kamaratkou.

lenuliatko

nie este nepsim ale uz sa asi poberiem..zajtar idem vyberat strechu :D :D drzte palceky baby nemam ani tusaka co to vsetko obnasa :D

elle

lenuliatko dufam ze som nenapisala nieco zle, ked si uz isla spat, tak dobru noc, ja tiez sa uz poberiem, zajtra skoro vstavam :-)